Zakup mieszkania z dopłatą MdM nadal jest możliwy

Zakup mieszkania z dopłatą MdM nadal jest możliwy

wielkopolskie
FortePR s.c.
REKLAMA
Od połowy marca Bank Gospodarstwa Krajowego przestał przyjmować wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych na 2016 rok. O dofinansowanie można się jednak starać, ale wypłata środków nastąpi dopiero w 2017 roku. Co zatem zrobić jeśli chcemy zakupić nieruchomość jeszcze w tym roku? Podpoznański deweloper Linea budujący osiedla Leśna Polana i Osada Leśna w gminie Dopiewo dostosował system płatności do nowych warunków.
Linea proponuje klientom zakup nieruchomości z terminem oddania od jesieni do zimy bieżącego roku. Na część zapłaty finansowaną z programu Mieszkanie dla Młodych deweloper poczeka do stycznia przyszłego roku. To rozwiązanie pozwoli klientom wprowadzić się do nowego lokum już za kilka miesięcy. Nie muszą oni zatem czekać na ponowne uruchomienie programu MdM by nabyć nieruchomość z dopłatą.
Dotychczas wszystkie nasze nieruchomości kwalifikowały się do programu MdM. Ta dopłata do realny zastrzyk gotówki, dzięki któremu wielu naszych klientów mogło nabyć wymarzony dom czy mieszkanie. Dlatego postanowiliśmy dostosować nasz system płatności do obecnej sytuacji – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea.
REKLAMA
Program „Mieszkanie dla Młodych” pozytywnie wpłynął na rozwój terenów podmiejskich. Klienci decydują się na mieszkania na obrzeżach miasta, ponieważ więcej inwestycji ulokowanych na przedmieściach spełnia limity dopłat. Do przeprowadzki poza granice Poznania zachęcają też niższe ceny, tereny zielone oraz dobry dostęp do infrastruktury. Jedną z popularniejszych podpoznańskich miejscowości jest Dąbrówka, znajdująca się w gminie Dopiewo. Do jej rozwoju przyczynił się między innymi lokalny deweloper Linea, którego kompleks Osada Leśna został wyróżniony w konkursie na „Najlepiej zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną w Polsce”. Wszystkie mieszkania dostępne w ofercie dewelopera kwalifikują się do programu MdM i można je kupić również z opcją wykończenia „pod klucz”.
Nasze osiedla są sukcesywnie rozbudowywane. Dla komfortu mieszkańców dbamy również o rozbudowę infrastruktury handlowo-usługowej i publicznej, która ułatwia codzienne życie. Zbudowaliśmy między innymi wiele kilometrów dróg wewnętrznych, terenów zielonych czy budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola czy sklepy – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea.
Rozwinięta infrastruktura Dąbrówki sprawia, że mieszkańcom żyje się w niej bardzo komfortowo. Dodatkowo bliskość lasu Zakrzewskiego, pozwala na odpoczynek i rekreację.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA