Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
Zaawansowanie prac przy budowie nowej, wielkiej elektrowni parowo-gazowej w Ostrołęce (woj. mazowieckie) wyniosło na koniec listopada 2023 r. 57 proc. Turbina gazowa – ostatni kluczowy element turbozespołu powstającej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej – została dostarczona na plac budowy. Wyprodukowane we francuskiej fabryce General Electric w Belfort urządzenie należy do najbardziej nowoczesnych, które montowane są w elektrowniach typu CCGT.
Najnowsza linia w polskim zakładzie produkcyjnym Stora Enso potroi roczne moce przerobowe recyklingu kartonów po płynnej żywności w Polsce. Inwestycja zwiększy potencjał do recyklingu całego wolumenu kartonów po napojach sprzedawanych w kraju i dodatkowych wolumenów z Europy Środkowo-Wschodniej. Linia pozwala zatrzymać w obiegu wysokiej jakości materiały i zmniejszać wykorzystanie surowców dzięki przetworzeniu zużytych opakowań.
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 29 maja umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 60 mln zł budowy południowej obwodnicy miasta Ostrołęki. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi.
Dobiegła końca rozbudowa fabryki szyb Pilkington IGP w Ostrołęce. To kolejna inwestycja japońskiego koncernu Nippon Sheet Glas (NSG Group) w Polsce. W ostatnich latach Pilkington IGP modernizował i rozbudowywał oddziały w Krakowie i Skierniewicach, a także uruchomił nowy zakład przetwórstwa szkła w Białymstoku.