Obwodnica Jastrzębie-Zdroju otwarta

Obwodnica Jastrzębie-Zdroju otwarta

śląskie
graviteo
REKLAMA

Trasa docelowo ma połączyć Wodzisław Śląski, Pszów, Rydułtowy, Gminę Godów, Gminę Mszana, Jastrzębie-Zdrój oraz Pawłowice ze zjazdem autostrady A1 w Mszanie.

 

Drugi odcinek ma ok. 5,2 km długości i prowadzi od ul. Stodoły do ul. Wodzisławskiej w Pszczynie. Powstały tu trzy skrzyżowania i dwa wiadukty drogowe. W ramach prac wykonano także ekrany akustyczne i oświetlenie uliczne.

 

Inwestycja jest ważnym elementem układu drogowego, który ma zapewnić sprawne skomunikowanie tego obszaru województwa z pozostałą częścią regionu. Zaletą jest również wyprowadzenie pojazdów ciężarowych z centrum. Wszystko to może wpłynąć na obniżenie kosztów transportu i zmniejszyć uciążliwości ruchu tranzytowego dla środowiska.

 

REKLAMA

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Pierwszy fragment DGP oddano do użytku w lipcu ubiegłego roku.

 

Projekt ,,Budowa Drogi Głównej Południowej na odcinku od ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju do węzła autostrady A1 w Mszanie" został umieszczony na liście projektów kluczowych w ramach RPO na lata 2007-2013. Całkowity koszt realizacji drugiego etapu wyniósł ok. 130 mln zł.

 

źródło: UMWŚ

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA