Bytom: oczekiwanie na otwarcie obwodnicy

Bytom: oczekiwanie na otwarcie obwodnicy

śląskie
REKLAMA

Zakończyły się prace przy budowie trzeciego etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej. Długo oczekiwana trasa zostanie otwarta po tym, jak przejdzie odbiór techniczny. Myślę, że odbiory zakończą się za kilkanaście dni i obwodnica zostanie mieszkańcom oddana do użytku - mówi komisarz Bytomia Halina Bieda.

Dzięki obwodnicy ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza centrum miasta, które nie będzie już tak zakorkowane. - Czas przejazdu przez Bytom skróci się  od 17 do 24 minut - mówi Józef Butrym, dyrektor techniczny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Butrym podkreśla, że na tym odcinku obwodnicy będzie jedno z największych w mieście natężeń ruchu i w początkowym okresie może ono osiągnąć ok. 20 tys. pojazdów na dobę. Dyrektor techniczny MZDiM przyznaje, że jest w mieście jeszcze kilka newralgicznych punktów, które czekają na rozwiązanie. - Koordynacją sygnalizacji drogowej w mieście przez kilka lat udało nam się dopracować polepszenie warunków przejazdu - mówi Butrym.


Liczba samochodów na polskich drogach wciąż rośnie. Dlatego budowa obwodnic to konieczność, bo bez nich  zakorkowane byłyby centra miast. Budowa obwodnicy w Bytomiu rozłożona została na etapy.


Budowa pierwszej części obwodnicy zakończona została we wrześniu 2000 roku. Prace nad kolejnym odcinkiem zaczęto dopiero sześć lat później, kiedy możliwe było pozyskanie unijnych dotacji. Unia Europejska dofinansowała budowę II i III etapu bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej.


Droga będąca częścią obwodnicy północnej aglomeracji górnośląskiej jest jedną z najważniejszych dróg w regionie i usprawnia komunikację między największymi śląskimi miastami.

REKLAMA

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA