15,5 mln zł dofinansowania z budżetu Państwa dla Bytomia

15,5 mln zł dofinansowania z budżetu Państwa dla Bytomia

śląskie
graviteo
REKLAMA

W odpowiedzi na wniosek złożony przez Halinę Biedę Pełniącą Funkcje Organów Miasta Bytomia do Wojewody Śląskiego, Minister Finansów przyznał miastu dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu Państwa. Środki zostały przyznane na przebudowę ulicy Strzelców Bytomskich, inwestycję o charakterze ponadregionalnym. Miasto otrzymało 15 518 500 zł.

Środki zostaną przeznaczone na modernizację drogi, która rozpocznie się już w roku bieżącym po zakończeniu budowy zjazdu z autostrady A1. Zakończenie modernizacji jest planowane na rok 2014. Poza 15 mln zł pozyskanymi z rezerwy budżetu Państwa, miasto wydatkuje taką samą kwotę ze swojego budżetu, tak więc łączna wartość tej ważnej dla mieszkańców naszego miasta inwestycji wyniesie 31 037 000 zł. O przyznanie środków z rezerwy w ramach budżetu Państwa wnioskuje Minister Rozwoju Regionalnego, który pozytywnie odniósł się do wniosków składanych przez Bytom za pośrednictwem Wojewody Śląskiego.

Warto nadmienić, że do Bytomia trafią z tego samego źródła środki na modernizację budynków Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 8 957 295 zł.

Wiele wskazuje na to, że nie są to jedynie środki z rezerwy budżetu Państwa, które otrzyma Bytom w tych dniach, na akceptację Ministra Finansów oczekują bowiem kolejne wnioski o dofinansowanie złożone przez Pełniącą Funkcje Organów Miasta Halinę Biedę. Wnioski dotyczą: finansowania rozszerzenia budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej do granic miasta - wartość dofinansowania ma wynieść 25 331 364 zł oraz działań modernizacyjnych w Szpitalu Miejskim nr 1 - wnioskowana kwota wynosi 8 437 500 zł.

Łącznie z rezerwy celowej budżetu Państwa do Bytomia może trafić ponad 58 milionów złotych. Jest to ogromna kwota, która może wspomóc rozwój miasta.

 

REKLAMA

 

źródło: UM Bytom

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA