REKLAMA

Opinie o [Sobótka k/Wrocławia] Kompleks hotelowy TMB S.A (5)

Napisz komentarz
Orzech
Inwestycje hotelowe w Sobótce koło Wrocławia

Zespół hotelowy o wysokim standardzie zostanie wzniesiony przez wrocławskiego dewelopera TMB S.A w podwrocławskiej Sobótce.


Usytuowany w malowniczym sąsiedztwie masywu Ślęży (718 m.n.p.m.) otoczonego przez Równinę Wrocławską, obiekt nawiązywać będzie swoją architekturą do naturalnych i tradycyjnych form zabudowy regionu Dolnego Śląska i Sudetów.

Wykorzystanie naturalnych materiałów pozwoli harmonijnie wkomponować się budynkom w otoczenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

Obiekt będzie się składał z budynku hotelu, obok którego znajdą się jeszcze cztery osobne budynki przeznaczone na apartamenty hotelowe (z opcją długiego wynajmu) lub pokoje o niższym standardzie.
W hotelu znajdzie się 120 apartamentów oraz 50 pokoi hotelowych. Inwestycja dostosowana będzie do wymogów UEFA, które określają standard obiektu goszczącego narodowe reprezentacje piłkarskie. W budynku hotelu przewidziano urządzenie sali konferencyjnej, restauracji, basenu, gabinetów odnowy biologicznej, sauny, jacuzzi oraz gabinetów masażu.


W odległości kilkuset metrów od nieruchomości prowadzona jest modernizacja ośrodka szkolno-treningowy OSiR Sobótka, który ukończony w 2010 roku będzie dopełnieniem oferty hotelu skierowanej do klubów sportowych.

Rozpoczęcie inwestycji wrocławska firma planuje już w 2008 roku tak, aby możliwe było pomyślne zakończenie inwestycji w drugiej połowie 2010 roku.

Do tego czasu Sobótka zyska dodatkowe połączenia komunikacyjne z odległą o 30 km metropolią Dolnego Śląska. Już rozpoczęto modernizacje połączeń drogowych wiodących do malowniczego miasteczka u podnóża Ślęży. W niedługim czasie Urząd Marszałkowski planuje uruchomienie szybkiego połączenia kolejowego Wrocław - Świdnica z przystankiem w Sobótce.

Inwestycja TMB S.A. nie jest jedyną, jakie powstaną w tej niedocenionej jak dotychczas, a posiadającej wielki potencjał gminie. Niebawem rozpisane zostaną przetargi na organizację parku rozrywki, budowę hal sportowych, kortów tenisowych oraz innego zaplecza turystyczno-rozrywkowego.

TMB S.A. planuje prowadzenie hotelu pod szyldem jednego ze znanych operatorów usług hotelarskich w Polsce na zasadzie dzierżawy lub kontraktu operatorskiego. Szczegóły nie są znane, gdyż wciąż trwają negocjacje. Należy jednak oczekiwać ich pozytywnych rezultatów.

źródło: TMB

hotele-tmb.jpg
anubis
Pod tym linkiem znajdziecie więcej wizualizacji tego zespołu hotelowo-apartamentowego: http://www.tmb.pl/?d=286
ciacho
A czy ktos ma jakieś zdjecia z terenu jak sie plac ma?
ciacho
czyli,że wyhamowali?
anubis
"ciacho" napisał:
czyli,że wyhamowali?


Inwestycja odłożona na póżniej. Powód typowy w obecnej sytuacji na rynku: brak finansowania.
REKLAMA