REKLAMA

Opinie o [Szczecin] Dworzec "Szczecin Główny" (przebudowa) (22)

Napisz komentarz
Godfath3r
Przebudowa dworca "Szczecin-Główny".
Orzech
Minister rozmawiała z dziennikarzami w Szczecinie w poniedziałek. Zapytana o remont dworca kolejowego w tym mieście stwierdziła, że jest prawie pewna, że ta inwestycja się odbędzie, bo jest na liście rezerwowej POIiŚ

pokaz-artykul.png
Orzech
lanowo modernizacja dworca w Szczecinie powinna zakończyć się w 2014 roku. Jednak przez dłuższy czas spółka PKP SA nie mogła znaleźć chętnych na opracowanie dokumentacji przedprojektowej przebudowy dworca. W ostatnim przetargu wpłynęły jednak 4 oferty - czytamy w Gazecie Wyborczej.

pokaz-artykul.png
Orzech
Dworzec bliżej przebudowy

Systra SA ma przygotować studium wykonalności przebudowy dworca kolejowego Szczecin Główny i jego infrastruktury torowo-peronowej. Francuska spółka ma się z nim uporać w 12 tygodni i dostanie za to 190 650 złotych brutto.

Więcej: http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szcz ... przebudowy
Orzech
Za miesiąc będzie ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy dworca Szczecin Główny. Jak zapewnia PKP prace mają ruszyć jeszcze w tym roku - pisze "Głos Szczeciński".

pokaz-artykul.png
Orzech
PKP SA ogłosza przetarg na przebudowę dworca Szczecin Główny

Dworzec Szczecin Główny zostanie gruntownie przebudowany. Jak zapowiada PKP SA, będzie bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizacja obejmie również przyległe tory i perony. Spółka ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy prac.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/52757/pkp_ ... lowny.html
Orzech
PKP ogłosiły przetarg na dworzec za blisko 120 mln zł

PKP ogłosiły przetarg na gruntowną przebudowę dworca Szczecin Główny, dzięki której obiekt ma stać się bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szacunkowa wartość inwestycji to 118,59 mln zł netto.

Więcej: http://budownictwo.wnp.pl/pkp-oglosily- ... 1_0_0.html
Orzech
Dwie firmy chcą przebudować dworzec w Szczecinie

Dwie firmy chcą przebudować dworzec główny w Szczecinie - szczeciński Energopol oraz konsorcjum firm Winnicki i Maxto. Inwestor, Polskie Koleje Państwowe SA, poinformował w poniedziałek, że otworzył oferty w przetargu na wykonawcę projektu i prac budowlanych.

Więcej: http://budownictwo.wnp.pl/dwie-firmy-ch ... 1_0_0.html
Orzech
Szczecin odświeży teren wokół Dworca Głównego

Polskie Koleje Państwowe S.A. i Miasto Szczecin realizują szeroko zakrojone inwestycje w okolicach głównego dworca kolejowego. Jeszcze w tym roku rozpocznie się prowadzona przez PKP S.A. przebudowa największej stacji kolejowej w województwie zachodniopomorskim. Władze Szczecina planują natomiast wybudowanie nowoczesnego zintegrowanego centrum przesiadkowego.

Więcej: http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... wnego.html
Orzech
Dwie oferty na modernizację szczecińskiego dworca

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na wykonanie modernizacji dworca w Szczecinie. Niedawno projekt został okrojony, jednak urząd miasta i PKP zapewniają, że będzie kontynuowany w nowej perspektywie unijnej. Magistrat chce tu zbudować centrum przesiadkowe.

Więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/53399/dwie ... worca.html
Orzech
PKP mają wykonawcę przebudowy dworca Szczecin Główny

PKP rozstrzygnęły przetarg na przebudowę dworca Szczecin Główny, dzięki której obiekt ma stać się bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość wybranej oferty to prawie 100 mln zł brutto.

Więcej: http://budownictwo.wnp.pl/pkp-maja-wyko ... 1_0_0.html
Orzech
Ponownie rozstrzygnięto przetarg dworzec Szczecin Główny

PKP ponownie dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na przebudowę dworca Szczecin Główny. Ponowną ocenę ofert nakazał po przeprowadzonej kontroli uprzedniej Urząd Zamówień Publicznych.

Więcej: http://budownictwo.wnp.pl/ponownie-rozs ... 1_0_0.html
Orzech
Szczecin: PKP podpisało umowę na przebudowę Szczecina Głównego

Jeszcze w tym roku ruszy gruntowna przebudowa dworca Szczecin Główny. PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą prac budowlanych, konsorcjum WINNICK&MAXTO.

Więcej: http://www.terenyinwestycyjne.info/inde ... a-glownego
Jan Hawełko
Niebawem rozpocznie się gruntowna przebudowa dworca kolejowego Szczecin Główny. Prace budowlane mają potrwać do końca przyszłego roku, a do tego czasu pasażerów będzie obsługiwał niedawno otwarty tymczasowy dworzec w Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości.

Jak powiedziała PAP Paulina Jankowska z PKP, wykonawca robót przygotowuje plac budowy i za kilka dni ruszy przebudowa dworca. Na początku będą to prace rozbiórkowe w części budynku dworca - dodała.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jaki będzie nowy dworzec Szczecin Główny? Zmodernizowany, bardziej funkcjonalny obiekt będzie miał wysokość 18 m i kubaturę ponad 55 tys. m3. Dworzec zostanie oddany do użytku do końca 2015 r.

Już pod koniec tego roku w miejscu obecnego, wielkiego placu budowy powstanie zmodernizowany dworzec Szczecin Główny. Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w styczniu. Obecnie dziennie około 60 pracowników buduje nowy dworzec. W najbliższym czasie ta liczba może wzrosnąć nawet do 200 osób.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
147086_1000x.jpg


147087_1000x.jpg


147088_1000x.jpg


147089_1000x.jpg
Jan Hawełko
W kilkunastu przetargach wyłoniono dzierżawców, którzy będą prowadzić m.in. duży sklep spożywczy, dwa kantory, cukiernię i kawiarnię, małe lokale z fast-foodami oraz trzy sklepy z prasą i multimediami - podało radioszczecin.pl.

Według zapewnień spółki PKP, na zmodernizowanym dworcu swoje lokale prowadzić będzie dziewięciu przedsiębiorców, którzy handlowali na stacji przed obecnie trwającą przebudową.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Trwa postępowanie na wynajem trzech powierzchni, w tym jednej z przeznaczeniem m.in. na lokal spożywczy o powierzchni 450 metrów kwadratowych - podaje mmszczecin.pl.

Szczegóły dotyczące tego, kto wynajął lokal będziemy znali w czerwcu.

Pasażerowie na dworcu Szczecin Główny po zakończeniu remontu znajdą m.in.: aptekę, kawiarnię, kantor.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Już w najbliższy poniedziałek 22 czerwca peron 4. na dworcu Szczecin Główny zostanie udostępniony dla ruchu pociągów. Przebudowa dworca wkracza w kolejny etap.

Kończy się modernizacja peronu 4. szczecińskiego dworca. Teraz kontynuacja prac przy budowie nowej kładki spowoduje zamknięcie peronu nr 3. Jedna krawędź peronu nr 3 ma być wyłączona z ruchu do końca lipca. Na początku sierpnia planowane jest wyłączenie z użytkowania peronu nr 1. Jego modernizacja ma potrwać do końca października.

pokaz-artykul.png
REKLAMA