REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polska firma GAAG, producent betonu architektonicznego zainwestuje w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma GAAG, producent betonu architektonicznego zainwestuje w Środzie Śląskiej
GAAG ze Środy Śląskiej, jedna z wiodących firm w produkcji betonu architektonicznego oraz jego dystrybucji otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwo zainwestuje w budowę nowego zakładu i rozwinie swoją działalność w regionie. Nakłady inwestycyjne wynoszą 2 mln zł, a zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 roku. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce w środę, 20 września w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Węzeł Emilia na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S14 i autostrady A2 w województwie łódzkim zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Węzeł Emilia na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S14 i autostrady A2 w województwie łódzkim zostanie rozbudowany
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał 30 maja 2023 r. Program inwestycji dla rozbudowy węzła Emilia na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S14 i autostrady A2, wraz z budową odcinka drogi krajowej nr 91 w województwie łódzkim. Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie, przebudowa i rozbudowa istniejącego węzła drogowego Emilia w sposób umożliwiający zapewnienie wszystkich relacji z autostradą A2 oraz optymalne połączenie układu dróg z DK91. Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie "projektuj i buduj".
Rusza projektowanie i budowa najdroższej inwestycji drogowej w historii województwa świętokrzyskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Rusza projektowanie i budowa najdroższej inwestycji drogowej w historii województwa świętokrzyskiego
Realizacja kolejnego odcinka S74 w województwie świętokrzyskim stała się faktem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umową na zaprojektowanie i wybudowanie ekspresowej trasy między Cedzyną a Łagowem. To najdłuższy z sześciu realizowanych obecnie odcinków drogi, która skomunikuje Łódzkie, Świętokrzyskie i Podkarpacie.
Złożono wniosek o decyzję ZRID dla najdłuższego odcinka drogi S74artykuł
Pokaż artykuł
Złożono wniosek o decyzję ZRID dla najdłuższego odcinka drogi S74
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S74 Cedzyna – Łagów. To najdłuższy z sześciu realizowanych obecnie odcinków ekspresowej trasy, która skomunikuje województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie.
Wnioski o decyzje ZRID dla drogi S8 Wrocław – Łagiewniki złożone [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wnioski o decyzje ZRID dla drogi S8 Wrocław – Łagiewniki złożone [FILM]
W poniedziałek 14 października do Wojewody Dolnośląskiego trafiły trzy wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Kobierzyce Północ a Łagiewniki Zachód.
Poznaliśmy wykonawcę drogi ekspresowej S8 pomiędzy Łagiewnikami a Niemczą artykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy wykonawcę drogi ekspresowej S8 pomiędzy Łagiewnikami a Niemczą
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyłoniła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S8 Łagiewniki Zachód – Niemcza (woj. dolnośląskie) o długości ok. 9,3 km. Spośród ośmiu zainteresowanych wykonawców, którzy wzięli udział w przetargu, wybrano ofertę firmy Polbud Pomorze za kwotę ok. 332 mln zł.
P.A. Nova planuje kolejne nowe inwestycje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
P.A. Nova planuje kolejne nowe inwestycje w Polsce
W 2024 spółka P.A. Nova SA wygenerowała zysk netto w wysokości 22,4 mln zł, przy przychodach na poziomie 284 mln zł. Były one aż o 19 proc. niższe niż rok wcześniej. Spółka planuje już jednak kolejne inwestycje, oraz chce w pełni wykorzystać swój potencjał w segmencie generalnego wykonawstwa.
Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach: miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach: miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane
Zostało wszczęte podstępowanie przetargowe na budowę I etapu Hubu gamingowo-technologicznego. Istniejące obiekty w rejonie Szybu Pułaski, które kiedyś służyły kopalni – zostaną zrewitalizowane i przystosowane do pełnienia nowych funkcji związanych z branżą nowoczesnych technologii. Roboty budowlane wraz z procedurą odbiorową mają potrwać 32 miesiące. Jednocześnie trwają prace projektowe dla II etapu.
W Olsztynie zostanie otwarty największy park handlowy w północnej Polsce [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Olsztynie zostanie otwarty największy park handlowy w północnej Polsce [FILMY+ZDJĘCIA]
Grupa RWS, odpowiedzialna za realizację największego Parku Handlowego w północnej Polsce, otrzymała ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie PH Aviator w Olsztynie przy ul. Sielskiej. Wielkie otwarcie odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godzinie 10.
Co słychać na budowie najwyższej estakady drogowej w Polsce? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie najwyższej estakady drogowej w Polsce? [FILMY]
Na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica–Jawornik trwa budowa najwyższej estakady w Polsce. Konstrukcja ES-26 osiągnie ponad 80 metrów wysokości i stanie się kluczowym elementem trasy Via Carpatia, łączącej północ i południe Europy. Dzięki nowej infrastrukturze poprawi się bezpieczeństwo ruchu, skróci czas przejazdu oraz zwiększy się przepustowość transportowa w południowej części Podkarpacia. Zakończenie inwestycji o wartości 1,25 mld zł zaplanowano na wrzesień 2026 roku.
Na Podkarpaciu trwa budowa najdłuższej estakady drogowej w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu trwa budowa najdłuższej estakady drogowej w Polsce [FILMY]
W południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica–Jawornik trwa budowa najwyższej estakady w Polsce. Konstrukcja ES-26 osiągnie ponad 80 metrów wysokości i stanie się kluczowym elementem trasy Via Carpatia, łączącej północ i południe Europy. Dzięki nowej infrastrukturze poprawi się bezpieczeństwo ruchu, skróci czas przejazdu oraz zwiększy się przepustowość transportowa w południowej części Podkarpacia. Zakończenie inwestycji o wartości 1,25 mld zł zaplanowano na wrzesień 2026 roku.
[mazowieckie] Skanska podpisała kontrakt o wartości  335 mln zł bruttoartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Skanska podpisała kontrakt o wartości 335 mln zł brutto
Blisko 335 mln zł brutto będzie kosztować rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odc. la – Wyszków - węzeł...
[Wrocław] Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu już w weekendartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu już w weekend
Oferty mieszkań, porady architektów wnętrz, konsultacje z doradcą kredytowym, wykłady i strefa dla d...
Wrocław: Basen na Brochowie – znamy szczegóły koncepcjiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Basen na Brochowie – znamy szczegóły koncepcji
Prace rozbiórkowe przy ulicy Polnej dobiegają końca. Budowa nowego obiektu, warta około 20 mln zł, m...
[Katowice] Analiza i wnioski z Property Forum Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Analiza i wnioski z Property Forum Katowice
Inwestorzy nieruchomości komercyjnych dostrzegają wielki potencjał społeczny i gospodarczy całej met...
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.
Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Poznań] Arena Dom - ul Morawskiego 2
Poznań, Grunwald
[Wrocław] pl. Powstańców Wielkopolskich 6inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] pl. Powstańców Wielkopolskich 6
Wrocław, Śródmieście
Muzeum Armii Krajowejinwestycja
Pokaż inwestycję
Muzeum Armii Krajowej
Kraków, Śródmieście
We Wrocławiu powstaną trzy Regionalne Centra Medycyny Cyfrowejartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaną trzy Regionalne Centra Medycyny Cyfrowej
Wrocław dołącza do ligi światowych liderów w zakresie medycyny cyfrowej. 4 października we Wrocławiu wręczono symboliczne czeki na realizację trzech regionalnych centrów medycyny cyfrowej, w sumie opiewające na 87 mln zł. Projekt finansowany jest przez Agencję Badań Medycznych i w całej Polsce ma być takich centrów 18.
REKLAMA