REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory? [FILMY]
Co słychać na budowie trzech ostatnich stacji II linii metra i STP Mory? Na budowie nowych stacji Lazurowa, Chrzanów, Karolin – trwają intensywne roboty konstrukcyjne i instalacyjne. Prace prowadzone są zarówno w tunelach, jak i na peronach przyszłych stacji. Trwa także montaż wind oraz schodów ruchomych dla pasażerów.
Vestas przejmuje fabrykę w Goleniowie. Co dalej z inwestycją w Szczecinie?artykuł
Pokaż artykuł
Vestas przejmuje fabrykę w Goleniowie. Co dalej z inwestycją w Szczecinie?
Duński koncern Vestas, światowy potentat w branży offshore, sfinalizował przejęcie fabryki łopat do turbin wiatrowych w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Zakład zlokalizowany pod Szczecinem, wcześniej należący do LM Wind Power, zatrudnia 400 osób i będzie produkować komponenty dla lądowych turbin Vestas. Inwestycja wzmacnia obecność firmy w Polsce, ale nie wyklucza budowy nowej fabryki w Szczecinie – tym razem dla turbin morskich.
Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach: miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlaneartykuł
Pokaż artykuł
Hub gamingowo-technologiczny w Katowicach: miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane
Zostało wszczęte podstępowanie przetargowe na budowę I etapu Hubu gamingowo-technologicznego. Istniejące obiekty w rejonie Szybu Pułaski, które kiedyś służyły kopalni – zostaną zrewitalizowane i przystosowane do pełnienia nowych funkcji związanych z branżą nowoczesnych technologii. Roboty budowlane wraz z procedurą odbiorową mają potrwać 32 miesiące. Jednocześnie trwają prace projektowe dla II etapu.
W Krakowie powstaje wielki węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje wielki węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52
W Krakowie powstaje wielki węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52. Powstaje wielka estakada na drodze ekspresowej S7 nad ul. Petőfiego i torami kolejowymi. Niemal kilometrowa część tego obiektu przygotowywana jest w technologii nasuwu (betonowe segmenty są kolejno wysuwane na podpory). Jezdnia w kierunku Warszawy liczyć będzie 40 segmentów, a w kierunku Rzeszowa 41.
Co nowego na budowie linii metra M2 w Warszawie? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co nowego na budowie linii metra M2 w Warszawie? [ZDJĘCIA]
Trwają prace na bemowskim odcinku drugiej linii metra. We wtorek 23 czerwca rozpoczął się kolejny etap jazd testowych na Stacji Techniczno-Postojowej Mory – nowe torowisko sprawdził pociąg Siemens Inspiro. Znamy też firmy, które zgłosiły się w przetargu na prace przedprojektowe dla przedłużenia linii M2 do Ursusa.
W Krakowie trwa budowa wielkiego węzła Mistrzejowice i łącznika dróg ekspresowych S7 i S52 [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa wielkiego węzła Mistrzejowice i łącznika dróg ekspresowych S7 i S52 [FILMY]
W Krakowie powstaje wielki węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52. Powstaje wielka estakada na drodze ekspresowej S7 nad ul. Petőfiego i torami kolejowymi. Niemal kilometrowa część tego obiektu przygotowywana jest w technologii nasuwu (betonowe segmenty są kolejno wysuwane na podpory). Jezdnia w kierunku Warszawy liczyć będzie 40 segmentów, a w kierunku Rzeszowa 41.
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistraliartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali, która docelowo połączy Racibórz z Oświęcimiem. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne regionu, wzmocni elastyczność krajowego systemu przesyłowego i przyspieszy rozwój niskoemisyjnych źródeł energii.
Czeska firma z branży recyklingu Plastigram zainwestuje 35 mln zł w województwie podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Czeska firma z branży recyklingu Plastigram zainwestuje 35 mln zł w województwie podlaskim
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie podlaskim. Czeska firma Plastigram działająca w branży recyklingu wybuduje w miejscowości Szczuczyn, w powiecie grajewskim zakład przetwarzania tzw. PolyAl po zużytych kartonach po napojach. Inwestor otrzyma od rządu polskiego pomoc publiczną w postaci dotacji, na realizację swojego przedsięwzięcia.
W województwie pomorskim powstanie fabryka sportowych zawieszeń samochodowychartykuł
Pokaż artykuł
W województwie pomorskim powstanie fabryka sportowych zawieszeń samochodowych
Kolejna nowa inwestycja w województwie pomorskim. Firma z branży automotive Nord Performance zdecydowała się na inwestycję w Rumii. Wybuduje fabrykę sportowych zawieszeń samochodowych. Inwestor otrzymał grant na realizację swojej inwestycji.
PORTA KMI POLAND S.A. zainwestuje ponad 100 mln zł w nowoczesną fabrykę w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
PORTA KMI POLAND S.A. zainwestuje ponad 100 mln zł w nowoczesną fabrykę w województwie pomorskim
Lider sprzedaży drzwi w Polsce firma PORTA KMI POLAND S.A., zainwestuje ponad 100 mln zł w nowoczesny zakład w Kartoszynie. Projekt uzyskał wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma OstroVit otworzyła nową halę produkcyjną w Zambrowieartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma OstroVit otworzyła nową halę produkcyjną w Zambrowie
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Firma OstroVit Sp. z o.o. otworzyła 18 kwietnia nową halę produkcyjną na terenie zakładu, który zlokalizowany jest w Zambrowie, przy ul. Przemysłowej.
Polska firma KARPOL inwestuje w nową fabrykę w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma KARPOL inwestuje w nową fabrykę w woj. małopolskim
Kolejna polska firma inwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie małopolskim. W Starym Sączu, w powiecie nowosądeckim. Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał decyzję o wsparciu inwestycji spółki KARPOL, producenta karniszów z tworzywa, drewna i metalu, a także rolet, żaluzji, moskitier, firan oraz zasłon.
PERLA POLSKA rozbuduje fabrykę w Słupskuartykuł
Pokaż artykuł
PERLA POLSKA rozbuduje fabrykę w Słupsku
Kolejna inwestycja na terenie województwa pomorskiego. PERLA POLSKA rozbuduje swój zakład produkcyjny zlokalizowany na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma z branży meblarskiej rozbuduje fabrykę w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży meblarskiej rozbuduje fabrykę w woj. małopolskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie małopolskim. Tym razem jest to firma z branży meblarskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana w Nowym Targu.
CPK wybierze Generalnego Inżyniera Kontraktu przy budowie lotniska artykuł
Pokaż artykuł
CPK wybierze Generalnego Inżyniera Kontraktu przy budowie lotniska
Centralny Port Komunikacyjny uruchomił przetarg, który wyłoni Generalnego Inżyniera Kontraktu (GIK, Delivery Partner) dla budowy lotniska. Spółka poszukuje podmiotu, który – jako PMC (Project Management Consultant) oraz Inżynier Kontraktu (CM) w jednym – wesprze proces budowy portu doświadczeniem zdobytym zarówno przy inwestycjach lotniskowych typu greenfield za granicą, jak i w Polsce. Oferty można składać do 20 października br.
Polska firma z branży metalowej inwestuje w woj. małopolskim, ze wsparciem KPTartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży metalowej inwestuje w woj. małopolskim, ze wsparciem KPT
Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał kolejną decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji dla polskiego przedsiębiorstwa z branży metalowej. Otrzymała ją spółka Honorata Mazur HMM z miejscowości Krzywaczka (gmina Sułkowice, powiat myślenicki).
Hiszpański producent gier wideo, firma Botticino, zainwestuje ponad 24 mln dolarów w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpański producent gier wideo, firma Botticino, zainwestuje ponad 24 mln dolarów w Krakowie
Czy branża gier wideo może korzystać z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji? Ostatnia inwestycja realizowana we współpracy z KPT zdecydowanie to potwierdza. Hiszpańska spółka Botticino, część Globant Group podjęła właśnie decyzję o rozpoczęciu działalności w Krakowie.
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowychartykuł
Pokaż artykuł
Legnicka SSE podpisała porozumienie z Hyundai i USNC w zakresie przyszłej budowy modułowych reaktorów jądrowych
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hyundai Engineering i Ultra Safe Nuclear Corporation rozpoczynają współpracę związaną z technologią modułowych reaktorów jądrowych (MMR). Ma ona zapewnić bezpieczną i przyjazną dla środowiska technologię jądrową, umożliwiając rozwój przyszłych systemów energetycznych, a brak dostępnej energii to częsta bolączka inwestorów. Porozumienie o współpracy podpisano w środę, 8 lutego w Centrum Konferencyjnym LSSE. To kolejny krok legnickiej spółki we współpracy i promocji firm z branży związanej z nowymi technologiami, energii przyszłości oraz elektromobilności, szczególnie w kwestii rozwiązań nisko-, zeroemisyjnych oraz odnawialnych źródeł energii.
Duża inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Duża inwestycja Poczty Polskiej we Wrocławiu
Poczta Polska rozpoczęła właśnie montaż pierwszego nowego sortera w swojej wrocławskiej sortowni. To kolejny etap realizacji ubiegłorocznej umowy na zakup trzech wydajnych maszyn do automatycznego sortowania przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych). Wartość inwestycji w nowe urządzenia, które poza stolicą Dolnego Śląska trafią także do Lublina i Lisiego Ogona pod Bydgoszczą to 158 mln zł. Jest to największa jednorazowa inwestycja w automatyzację procesów logistycznych od początku historii spółki.
Przy sklepach Biedronki powstanie 1,8 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Przy sklepach Biedronki powstanie 1,8 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych
Dzięki wejściu Biedronki w świat elektromobilności każdy zakątek kraju będzie miał dostęp do szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Do końca przyszłego roku pojawią się one w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci Biedronka zarówno w wielkich aglomeracjach, jak i mniejszych miastach, a każde urządzenie jednocześnie będzie mogło ładować do trzech aut.
REKLAMA