REKLAMA
Znaleziono 2758 wyników
Amerykański Mars planuje kolejne inwestycje w Polsce. Jedna właśnie rusza!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Mars planuje kolejne inwestycje w Polsce. Jedna właśnie rusza!
Fabryka wyrobów czekoladowych w Janaszówku od trzech dekad nieprzerwanie wytwarza uwielbiane przez konsumentów produkty kultowych marek z portfolio Mars. Niewiele osób wie, że produkowane tu batony Snickers, Twix, czy czekoladowe i orzechowe M&M’s spod Sochaczewa trafiają na sklepowe półki nie tylko w Polsce czy Centralnej Europie. Ich smakiem mogą się cieszyć konsumenci z ponad 50 krajów na świecie.
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsce
Signify uruchamia w Pile Fabrykę Druku 3D – nowy zakład oparty na zaawansowanych procesach wytwarzania obiektów trójwymiarowych poprzez nakładanie materiału warstwa po warstwie. Inwestycja wzmacnia rolę Polski w strukturach Signify oraz wspiera rozwój elastycznego, nowoczesnego i odpornego modelu produkcji, zdolnego szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku i klientów. Model ten opiera się na zaawansowanej produkcji addytywnej, która łączy elastyczność, możliwość daleko idącej personalizacji oraz odpowiedzialne podejście do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.
[wielkopolskie] Deweloperzy budują zgodnie z planemartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Deweloperzy budują zgodnie z planem
Deweloperzy, którzy swoje inwestycje mają właśnie w budowie, są zadowoleni z tegorocznej zimy. Planu...
[Bydgoszcz] Ruszyła budowa. Za dwa lata popłynie prąd i ciepło z odpadówartykuł
Pokaż artykuł
[Bydgoszcz] Ruszyła budowa. Za dwa lata popłynie prąd i ciepło z odpadów
30 września br. rozpoczęła się budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Byd...
Grupa Arche podpisała ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Arche podpisała ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu
Grupa Arche podpisała wczoraj ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu. Firma zakupiła bytomski zabytek za 10 mln złotych.
Norweska firma IKM HVAC Production buduje nową fabrykę w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
Norweska firma IKM HVAC Production buduje nową fabrykę w Elblągu
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Tym razem w Elblągu. W sąsiedztwie Elbląskiego Parku Technologicznego, powstaje zakład produkcyjny firmy IKM HVAC Production, należącej do norweskiego koncernu IKM działającego w sektorze energetycznym.
  Niemiecka firma z branży automotive KIRCHHOFF rozbudowuje fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma z branży automotive KIRCHHOFF rozbudowuje fabrykę w Wielkopolsce
Fabryka KIRCHHOFF Polska w Gnieźnie w Wielkopolsce (należąca do niemieckiego koncernu Kitchhoff Automotive) notuje jeden z najważniejszych etapów rozwoju od momentu powstania. Nowe nominacje od głównego klienta — Volkswagen Poznań — oraz pozyskanie kolejnych odbiorców sprawiły, że firma podjęła decyzję o ponownej, znaczącej reinwestycji w zakładzie.
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląsku
Nowa, wielka inwestycja w liczącej ponad 35 tysięcy mieszkańców Oleśnicy, w województwie dolnośląskim. Budowa kotła na biomasę to największa inwestycja w historii MGK Sp. z o.o. i jedno z największych zamierzeń infrastrukturalnych w dziejach Oleśnicy. Wykonawcą kontraktu jest spółka giełdowa Remak-Elektromontaż S.A. z siedzibą w Katowicach. Koszt całkowity inwestycji to ponad 50 mln zł, z czego źródło finansowania stanowi pożyczka z NFOŚiGW (55% kosztów kwalifikowalnych), bezzwrotna dotacja z Programu „Ciepłownictwo Powiatowe” i KPO (45% kosztów kwalifikowalnych) i środki własne spółki. Proces inwestycyjny planowany jest na 24 miesiące, czyli do ok 31.12.2026 r.
Dekarbonizacja Elektrociepłowni w Gdyni nabiera tempa. Trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnegoartykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja Elektrociepłowni w Gdyni nabiera tempa. Trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnego
W Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni trwa intensywna realizacja kolejnych etapów programu inwestycyjnego. W ostatnich tygodniach zakończono proces nagazowania nowobudowanego gazociągu wysokiego ciśnienia, który będzie zasilał układ kogeneracyjny, a równolegle prowadzone są rozruchy pięciu agregatów kogeneracyjnych. Na terenie elektrociepłowni postępują również prace konstrukcyjne przy budowie instalacji biomasowej.
GigafactoryX inwestycja
Pokaż inwestycję
GigafactoryX
Pruszków, Strzeniówka
inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka kawy Jacobs Douwe Egberts
Jawor
Willa Papierniainwestycja
Pokaż inwestycję
Willa Papiernia
Konstancin-Jeziorna, Mirkowska 60
Wiecha zawisła na budowie kompleksu biurowo-usługowego Tertio Ponte we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha zawisła na budowie kompleksu biurowo-usługowego Tertio Ponte we Włocławku
Blisko 50 osób wzięło udział w zawieszeniu wiechy na inwestycji Tertio Ponte we Włocławku. Wszyscy, którzy zabrali głos w czasie uroczystości podkreślali wyjątkowość tego projektu oraz jego istotność w przyszłym rozwoju miasta i najbliższej okolicy. „Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu gratuluję dotychczasowych sukcesów i przekazuję wyrazy uznania” – napisał w specjalnym liście Premier RP Mateusz Morawiecki.
W Katowicach ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZULIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZULIZACJE]
Mieszkańcy Katowic zyskają nowe centrum zakupowe. W dzielnicy Piotrowice, na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, powstanie Fabryka Park. Budowa parku handlowego już się rozpoczęła. Będzie to pierwsza część inwestycji, która docelowo zajmie powierzchnię 6 ha.
Rusza realizacja wspólnej inwestycji WSSE Invest-Park i Mercedes-Benz Manufacruring Poland w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja wspólnej inwestycji WSSE Invest-Park i Mercedes-Benz Manufacruring Poland w Jaworze
Pięć miesięcy po podpisaniu umowy pomiędzy Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST-PARK" rusza budowa bocznicy kolejowej i centrum logistycznego dla fabryki Mercedesa w Jaworze. Projekt finansowany jest ze środków WSSE oraz MBMPL, a jego koszt szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych.
Szwajcarska firma R&S Group Holding AG otwiera w Polsce nową fabrykę transformatorów dystrybucyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma R&S Group Holding AG otwiera w Polsce nową fabrykę transformatorów dystrybucyjnych
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie małopolskim. 3 kwietnia szwajcarska firma R&S Group Holding AG, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy i innych komponentów elektrycznych dokonał oficjalnego otwarcia fabryki olejowych transformatorów dystrybucyjnych w Krzeczowie koło Bochni pod marką Rauscher & Stoecklin
[Dolny Śląsk] Amerykański Tridon zatrudni 150 osób w fabryce w Kudowie-Zdroju artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Amerykański Tridon zatrudni 150 osób w fabryce w Kudowie-Zdroju
Amerykańska firma Tridon Clamp Products, która kupiła w czerwcu działkę w Kudowie-Zdrój buduje w tym...
[Dolny Śląsk] Szwedzkie SCA Hygiene Products rozbuduje fabrykę w Oławieartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Szwedzkie SCA Hygiene Products rozbuduje fabrykę w Oławie
Szwedzki koncern SCA Hygiene Products rozbuduje swoja fabrykę w Oławie pod Wrocławiem. Inwestycja zl...
[kujawsko-pomorskie] Norwegowie zatrudnią 1000 osób w nowej fabryce pod Włocławkiemartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Norwegowie zatrudnią 1000 osób w nowej fabryce pod Włocławkiem
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Norweski holding Kongsberg Automotive rozpoc...
Dolny Śląsk: Hiszpanie rozbudowali fabrykę automotive w Strzelinieartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Hiszpanie rozbudowali fabrykę automotive w Strzelinie
Hiszpański koncern Grupo Antolin kilkanaście dni temu oficjalnie otworzył nową halę produkcyjną i ma...
REKLAMA