REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
ZBUD rozbuduje fabrykę w województwie małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
ZBUD rozbuduje fabrykę w województwie małopolskim
Kolejna polska spółka inwestuje w województwie małopolskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W Dąbrowie Tarnowskiej zainwestuje ZBUD Sp. z o.o. Firma otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT).
Grupa Azoty ma produkować materiały wybuchoweartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Azoty ma produkować materiały wybuchowe
Nitro-Chem, spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, oraz Grupa Azoty podpisały list intencyjny w obszarze produkcji materiałów wybuchowych. Głównym założeniem porozumienia jest zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw surowców niezbędnych do produkcji materiałów wybuchowych oraz współpracy w zakresie projektowania instalacji produkcyjnych.
Kardamonowainwestycja
Pokaż inwestycję
Kardamonowa
Wrocław, Fabryczna, Kardamonowa
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskim
Kolejna polska firma zainwestuje na terenie województwa opolskiego, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem będzie to spółka Corotop, która zainwestuje w Ozimku.
Społecznicy chcą wpisania Hotelu Forum w Krakowie - ikony modernizmu, do rejestru zabytkówartykuł
Pokaż artykuł
Społecznicy chcą wpisania Hotelu Forum w Krakowie - ikony modernizmu, do rejestru zabytków
Hotel Forum ponownie w centrum publicznej debaty. Społecznicy, opiekunowie zabytków i aktywiści wystosowali petycję do Ministerstwa Kultury, domagając się utrzymania decyzji o wpisie budynku do rejestru zabytków. Podkreślają, że ochrona konserwatorska nie stoi w sprzeczności z inwestycjami, a Forum jest jednym z najważniejszych symboli polskiego modernizmu.
Zakończono kluczową inwestycję Portu Gdańsk wartą łącznie ponad 595 milionów złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończono kluczową inwestycję Portu Gdańsk wartą łącznie ponad 595 milionów złotych [FILM]
Zakończyła się jedna z największych inwestycji Zarządu Morskiego Portu Gdańsk – projekt pn. "Modernizacja toru wodnego, rozbudowa nabrzeży oraz poprawa warunków żeglugi w Porcie Wewnętrznym".
Kontrakty dla setek firm i tysiące nowych miejsc pracy – "mały atom" wzmocni polski łańcuch wartości [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kontrakty dla setek firm i tysiące nowych miejsc pracy – "mały atom" wzmocni polski łańcuch wartości [FILM]
Silne wsparcie udzielone przez administrację amerykańską projektowi budowy nad Wisłą floty małych reaktorów modułowych (SMR) w technologii BWRX-300 – to doskonała wiadomość dla całej polskiej gospodarki.
Polska firma Metal Expert inwestuje w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Metal Expert inwestuje w Elblągu
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
BANAIR rozbuduje zakład produkcyjny w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
BANAIR rozbuduje zakład produkcyjny w woj. warmińsko-mazurskim
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejne w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma GRAFODRUK inwestuje w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma GRAFODRUK inwestuje w Legnicy
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w województwie dolnośląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Spółka GRAFODRUK z Legnicy zainwestuje 3,2 mln zł w nowoczesną linię technologiczną druku cyfrowego dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (LSSE S.A.).
PIOMIR inwestuje w Bytomiu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
PIOMIR inwestuje w Bytomiu. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w Bytomiu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to firma PIOMIR. Firma otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Powstaną nowe miejsca pracy w Bytomiu.
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS  w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS w Katowicach
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w stolicy województwa - Katowicach. Będzie to nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląsku
– Budowa trzech nowych szybów ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości KGHM, regionu i polskiej gospodarki. Umożliwi dostęp do strategicznych zasobów, pozwalając wzmocnić pozycję Polski w globalnej grze surowcowej. Nowe inwestycje poprawią także komfort i bezpieczeństwo pracy załogi i zagwarantują stabilne funkcjonowanie Spółki w kolejnych dekadach – powiedział Andrzej Szydło, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Prace przy szybach Retków i Gaworzyce przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Trzeci rzut kapeluszem zamyka kluczowy etap przygotowań i potwierdza, że realizujemy zapowiadane inwestycje w bardzo dobrym tempie – dodał Andrzej Szydło.
Polski producent wegańskich jogurtów inwestuje w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent wegańskich jogurtów inwestuje w Małopolsce
Kolejna polska, rodzinna firma inwestuje w województwie małopolskim. Drugą już decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała spółka Magda Plant-Based, polski producent wegańskich jogurtów z Szaflar.
Niemiecka firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
InPost inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
InPost inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSE
InPost jedna z kluczowych, najbardziej innowacyjnych firm logistycznych w kraju i w Europie inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W Warszawie powstanie najwyższy taras widokowy w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie najwyższy taras widokowy w Polsce [WIZUALIZACJE]
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieżowców i panoram Warszawy. Właściciel najwyższego budynku w Unii Europejskiej, 310-metrowego biurowca Varso Tower, firma HB Reavis w przyszłym roku udostępni turystom taras widokowy znajdujący się na wysokości 230 metrów. Obecnie najwyższy ogólnodostępny taras znajduje się na przedostatnim, 49. piętrze wieży Sky Tower we Wrocławiu, na wysokości około 200 metrów.
Uniwersytet Gdański wybuduje Centrum Sportu na oliwskim kampusie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Uniwersytet Gdański wybuduje Centrum Sportu na oliwskim kampusie [WIZUALIZACJE]
Na początek powstanie wielofunkcyjna hala sportowa, a w następnych etapach (i latach) boiska i kolejne obiekty Centrum Sportu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza. W poniedziałek, 10 czerwca, rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Stepnowski podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy wielofunkcyjnej hali, która ma być gotowa pod koniec 2026 roku.
Trwa budowa wielkiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa wielkiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Uniwersytet Gdański realizuje nową, wielką inwestycję. Przy ulicy Wita Stwosza 31/37 (Oliwa) powstaje Centrum Sportowe. Inwestycja będzie etapowana. Na początek powstanie wielofunkcyjna hala sportowa, a w następnych etapach (i latach) boiska i kolejne obiekty Centrum Sportu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza. Generalnym wykonawcą wielofunkcyjnej hali, która ma być gotowa pod koniec 2026 roku, jest firma Budimex S.A. z Warszawy.
Kolejna globalna firma z branży IT otworzyła biuro w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna globalna firma z branży IT otworzyła biuro w Katowicach
Rozwój Katowic oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyciąga firmy z całego świata, które coraz częściej decydują się otwierać tu swoje siedziby. Ten potencjał planuje również wykorzystać pochodząca z Doliny Krzemowej GlobalLogic, która właśnie w Katowicach otwierzyła swój nowy oddział. W ciągu roku pracę w biurze organizacji w kompleksie Face2Face Business Campus na ulicy Żelaznej 2 znajdzie ponad 100 specjalistów IT zajmujących się projektami dla sektora automotive. Aktualnie w Katowicach zatrudnionych jest 15 osób. To dziewiąty oddział GlobalLogic w Polsce i pierwszy w województwie śląskim.
REKLAMA