REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
ORLEN: terminal przeładunkowy CO2 z unijnym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN: terminal przeładunkowy CO2 z unijnym dofinansowaniem
Morski terminal przeładunkowy dwutlenku węgla – wspólne przedsięwzięcie ORLEN, Lafarge Cement S.A. i Air Liquide Polska – uzyskał grant Komisji Europejskiej na przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji oraz studiów wykonalności łańcucha dostaw. Budowa terminala przyczyni się do realizacji strategicznych celów koncernu w zakresie ograniczania emisji własnych CO2. Umożliwi także świadczenie usług związanych z zarządzaniem dwutlenkiem węgla na rzecz firm, dla których wychwytywanie i sekwestracja CO2 jest jedyną dostępną technologią umożliwiającą redukuję emisji. W latach 2027-2030 ORLEN będzie dysponować potencjałem zagospodarowania lub sekwestracji 3 mln ton CO2 rocznie.
Grupa Enea i hiszpańska Grupo Cobra będą wspólnie rozwijać technologie magazynowania energiiartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Enea i hiszpańska Grupo Cobra będą wspólnie rozwijać technologie magazynowania energii
List intencyjny podpisany pomiędzy polskim wiceliderem w produkcji energii elektrycznej i światowym liderem w dziedzinie stosowanej inżynierii przemysłowej oraz specjalistycznych usług w przemyśle energetycznym rozpoczyna współpracę na rzecz rozwoju projektów i technologii magazynowania energii. Jej celem jest analiza oraz zebranie doświadczeń umożliwiających uruchomienie projektu pilotażowego magazynu energii, współpracującego z dużą liczbą odnawialnych źródeł energii podłączonych do sieci dystrybucyjnej Enei Operator.
Polski producent i wydawca gier wybiera biura w kompleksie Face2Faceartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent i wydawca gier wybiera biura w kompleksie Face2Face
Firma Artifex Mundi wynajęła ponad 1 000 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Face2Face Business Campus. Twórcy popularnych gier przygodowych i logicznych wprowadzą się do nowego biura na pierwszym piętrze budynku przy ul. Żelaznej 2 w Katowicach. W transakcji najemcy doradzali eksperci firmy Cushman & Wakefield.
Grupa Enea dynamicznie rozwija sektor OZE w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Enea dynamicznie rozwija sektor OZE w Polsce
Grupa Enea aktywnie uczestniczy w procesie transformacji polskiego sektora elektroenergetycznego, konsekwentnie realizując projekty, których celem jest zeroemisyjność. Dzięki ostatnim inwestycjom dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Grupy w zakresie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł OZE. Zielona energia pochodzi zarówno z fotowoltaiki, jak i z wiatru, a Grupa realizuje kolejne projekty, poszukując możliwości rozbudowy swojego potencjału wytwarzania czystej energii.
Politechnika Śląska i AIUT otworzyli w Gliwicach nowe Laboratorium Autonomicznych Robotów Mobilnychartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Śląska i AIUT otworzyli w Gliwicach nowe Laboratorium Autonomicznych Robotów Mobilnych
Nie potrzebują operatora ani kierowcy. Samodzielnie dostarczają towary i bezpiecznie przewożą ludzi. Bez problemu poruszają się w dynamicznym środowisku fabryki, a także po ulicach miast. Autonomiczne pojazdy, bo o nich mowa, stają się kluczowym rozwiązaniem w procesie automatyzacji transportu wewnątrzzakładowego, rośnie też ich potencjał w zakresie uzupełnienia komunikacji publicznej. O tym, jak projektować i budować tak nowoczesne rozwiązania uczyć będzie Politechnika Śląska.
Śląski Uniwersytet Medyczny przejmie budynki po szpitalu MSWiA w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Śląski Uniwersytet Medyczny przejmie budynki po szpitalu MSWiA w Katowicach
Budynki, w których dotychczas działał szpital MSWiA mają zostać przejęte przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Dziś w rektoracie uczelni przy ul. Poniatowskiego podpisano porozumienie intencyjne między miastem Katowice, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach im. sierżanta Grzegorza Załogi oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, którego celem jest ustalenie warunków i zasad oddania uczelni do używania nieruchomości położonych w Katowicach przy ul. Kilińskiego i Głowackiego.
Wrocławska "Trójka" – najlepsze publiczne liceum na Dolnym Śląsku zostanie rozbudowaneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska "Trójka" – najlepsze publiczne liceum na Dolnym Śląsku zostanie rozbudowane
Miasto planuje rozbudowę obecnej siedziby III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Składowej 5, na osiedlu Nadodrze we Wrocławiu. III LO to obecnie najlepsze publiczne liceum we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.
Nowe inwestycje i stabilny popyt. Kraków wzmacnia swoją pozycję na rynku biurowymartykuł
Pokaż artykuł
Nowe inwestycje i stabilny popyt. Kraków wzmacnia swoją pozycję na rynku biurowym
Według najnowszego raportu przygotowanego przez Newmark Polska, rynek biurowy w Krakowie w 2023 roku wykaże wzrost zasobów o 5,5%, przekraczając 1,8 mln mkw. powierzchni, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego zainteresowania najemców, pomimo globalnych wyzwań gospodarczych. Krakowem najbardziej zainteresowani są najemcy z sektorów technologii, finansów i nowoczesnych usług wspólnych.
Walter Herz kupił w Polsce działki pod nowe inwestycje. Są położone w pobliżu głównych dróg krajowychartykuł
Pokaż artykuł
Walter Herz kupił w Polsce działki pod nowe inwestycje. Są położone w pobliżu głównych dróg krajowych
Firma Walter Herz rozbudowuje zakres usług doradczych i poszerza działalność o nową linię biznesową – Walter Herz Invest. Podmiot odpowiedzialny jest za zakup i zabezpieczanie nieruchomości i gruntów pod budowę projektów deweloperskich z sektora handlowego i magazynowego oraz mieszkaniowego.
Partner biznesowy Roberta Lewandowskiego kupił za 82,2 mln zł działkę na warszawskim Ursynowieartykuł
Pokaż artykuł
Partner biznesowy Roberta Lewandowskiego kupił za 82,2 mln zł działkę na warszawskim Ursynowie
Powiększa się liczba nowych inwestycji, które planowane są do realizacji w pobliżu stacji metra Imielin na warszawskim Ursynowie. Partner biznesowy Roberta Lewandowskiego kupił działkę za Multikinem Ursynów, które przypomnijmy, zostanie wkrótce wyburzone, a w jego miejscu powstaną mieszkania.
W centrum Warszawy powstanie nowy wieżowiecartykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowy wieżowiec
W centrum Warszawy planowana jest budowa kolejnego wysokiego budynku. W Śródmieściu, przy ulicy Mariańskiej 5 swoją nową inwestycję planuje międzynarodowa sieć hotelarska Puro Hotels.
W Tychach planowana jest budowa nowego, dużego hoteluartykuł
Pokaż artykuł
W Tychach planowana jest budowa nowego, dużego hotelu
W województwie śląskim planowana jest budowa nowego, dużego hotelu. Obiekt ma powstać w liczących 124 tys. mieszkańców Tychach.
Trwa modernizacja hotelu Ikar w Poznaniu. Będzie funkcjonował pod marką Four Points by Sheraton [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja hotelu Ikar w Poznaniu. Będzie funkcjonował pod marką Four Points by Sheraton [WIZUALIZACJE]
Hotel Ikar w Poznaniu, wchodzący w skład Grupy PHH, może pochwalić się nowo opracowanym pokojem wzorcowym. Docelowo hotel będzie funkcjonował pod marką Four Points by Sheraton. Zakończenie modernizacji hotelu Ikar planowane jest w pierwszym półroczu 2025 roku.
Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce dobiega końca [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce dobiega końca [FILMY]
Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce dobiega końca. Generalny wykonawca, ALSTAL Grupa Budowlana, prowadzi obecnie ostatni i najważniejszy etap inwestycji – rozruch technologiczny połączony z odbiorami prac.
Znany polski hotelarz kupił działkę pod nową inwestycję we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Znany polski hotelarz kupił działkę pod nową inwestycję we Wrocławiu
Znany polski hotelarz, przedsiębiorca, właściciel i założyciel, aktualny prezes zarządu Arche S.A. Władysław Grochowski, po raz kolejny postawił na stolicę Dolnego Śląska. Inwestor zdecydował się na zakup kolejnej działki przy wrocławskim lotnisku.
Trzech nowych najemców w OFF Piotrkowska Centerartykuł
Pokaż artykuł
Trzech nowych najemców w OFF Piotrkowska Center
Autorska artystyczna biżuteria, skierowane do branży mody studio fotograficzne i salon beauty, będący jednocześnie miejscem spotkań – oferta OFF Piotrkowska Center rozszerza się za sprawą trzech nowych najemców. W budynku Tangerine zadomowił się już salon MyGlow. W styczniu w przestrzeniach pracowni na I piętrze budynku Saffron, działalność rozpoczną Off Studio by The Bomb Solution i autorska marka biżuterii – ANNA plotła.
Polski rynek biurowy: Optymalizacja i stabilny popyt – podsumowanie 2023 roku i prognozy na 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Polski rynek biurowy: Optymalizacja i stabilny popyt – podsumowanie 2023 roku i prognozy na 2024 r.
Zmniejszający się wolumen powierzchni biurowej w budowie przy jednoczesnej dalszej optymalizacji zarówno posiadanej powierzchni przez najemców, jak i ogólnych kosztów funkcjonowania biura charakteryzowały rynek biurowy w Polsce w 2023 roku. Był to też kolejny rok, w którym zarówno najemcy, jak i deweloperzy mierzyli się z utrzymującymi się na dość wysokim poziomie ogólnymi kosztami wykończenia powierzchni. Dodatkowo „drogi pieniądz” nie sprzyjał ogólnej polityce szeroko zakrojonej ekspansji, a bardziej rynek zdominowała ostrożność.
Kolejny biurowiec w Warszawie zostanie wyburzony. W ramach lex deweloper zastąpią go mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny biurowiec w Warszawie zostanie wyburzony. W ramach lex deweloper zastąpią go mieszkania
W Warszawie szykuje się kolejna inwestycja w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Spółka Yawa zależna od Yareal Polska ma w planach budowę budynku wielorodzinnego przy ulicy Mickiewicza 63 na warszawskim Żoliborzu, gdzie obecnie znajduje się biurowiec.
Warszawski hotel Felix do wyburzenia. Co powstanie w jego miejscu?artykuł
Pokaż artykuł
Warszawski hotel Felix do wyburzenia. Co powstanie w jego miejscu?
UNI3 Sp. z o.o., spółka celowa dewelopera Unidevelopment S.A., będącego częścią Grupy Unibep, nabyła w zeszłym roku za kwotę 48 mln zł działkę wraz z hotelem Felix przy ulicy Omulewskiej 24 na warszawskiej Pradze-Południe od Grupy Satoria. Nowy właściciel planuje wyburzenie obiektu w celu wzniesienia nowego kompleksu mieszkaniowego składającego się z 251 lokali.
Polska firma SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w woj. podlaskim
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy.
REKLAMA