REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]
Radomski Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otrzymał 15 mln zł z unijnych środków na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii, w ramach innowacyjnego projektu ProtoHub 4.0. „Zadaniem Sieci Badawczej Łukasiewicz jest transfer wiedzy do gospodarki. Radomska placówka będzie odpowiadać na potrzeby najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców z całej Polski” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz.
10.5 miliona złotych na 9 kamienic. Co zyska Zgierz?artykuł
Pokaż artykuł
10.5 miliona złotych na 9 kamienic. Co zyska Zgierz?
Dziewięć zgierskich kamienic przejdzie kompleksowy remont za ponad 10,5 mln zł, z czego większość pokryje unijna dotacja. Lokalne władze zapowiadają gruntowne zmiany: wymianę instalacji, docieplenie budynków, remont dachów, klatek schodowych, a nawet zagospodarowanie terenów przyległych. Brzmi imponująco. Ale czy taka inwestycja rzeczywiście poprawi jakość życia mieszkańców, czy raczej zatrzyma się na kosmetyce?
Kolejny krok zwiększający suwerenność technologiczną Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok zwiększający suwerenność technologiczną Polski
Do Wojska Polskiego trafiła pierwsza partia radiostacji COMP@N-Z wyprodukowanych przez spółkę RADMOR. To drugi w historii polskiej radiokomunikacji wojskowej system łączności, który uzyskał certyfikat ochrony kryptograficznej. Radiostacja w pełni opracowana przez GRUPĘ WB jest dopuszczona do ochrony informacji niejawnych o klauzuli Zastrzeżone. Dostawy urządzeń to niezwykle ważny krok zwiększający suwerenność technologiczną Polski.
Syrena Real Estate podpisała umowy najmu na blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Diuna na Służewcuartykuł
Pokaż artykuł
Syrena Real Estate podpisała umowy najmu na blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Diuna na Służewcu
Syrena Real Estate podpisała umowy najmu na blisko 3 tys. mkw. powierzchni biurowej w zarządzanym przez siebie kompleksie Diuna (dawniej Marynarska Business Park) na warszawskim Służewcu.
Kolejna duża inwestycja w Porcie Gdańsk [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja w Porcie Gdańsk [FILM]
Prezes Portu Gdańsk Krzysztof Kaczmarek podpisał dwie umowy z PORR S.A. na modernizację Nabrzeży – Rudowego i Bytomskiego. Łączna długość nabrzeży objętych przebudową to ponad 450 m. Inwestycja jest częścią większego projektu, który został dofinansowany z instrumentu „Łącząc Europę” na lata 2021-2027 (CEF 2). Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się do wzrostu konkurencyjności Portu Gdańsk, wzmocnienia potencjału przeładunkowego oraz zwiększenia przepustowości.
Wiecha na budowie TBS na warszawskich Bielanachartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie TBS na warszawskich Bielanach
Powstaje kolejny budynek w ramach warszawskiego programu polityki mieszkaniowej. Tylko w tym roku klucze do mieszkań w nowych budynkach komunalnych i TBS dostało ponad 350 rodzin, a od 2018 r. przekazano do najmu ponad 13 650 mieszkań. Na nowo powstającym domu przy ul. Rudnickiego 1 na Bielanach zawisła wiecha. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań pod koniec przyszłego roku.
[Warszawa] Biurowiec dla Millenialsów prawie gotowyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Biurowiec dla Millenialsów prawie gotowy
Dobiega końca budowa pierwszego budynku kompleksu biurowego Neopark, powstającego w południowej częś...
[Polska] Sektor publiczny wkracza na rynek biurowyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Sektor publiczny wkracza na rynek biurowy
Ważnym uczestnikiem rynku najmu powierzchni biurowej staje się sektor publiczny. W największych mia...
[Warszawa] Oxygen Park – rusza nowy projekt biurowy Yareal Polskaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Oxygen Park – rusza nowy projekt biurowy Yareal Polska
Oxygen Park, biurowiec klasy A, to kolejna inwestycja firmy Yareal Polska. Inwestor otrzymał ostatec...
[Wrocław] Hubska, Popowice, Nowy Dwór. Tam wkrótce pojedzie tramwaj. A co z Jagodnem?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Hubska, Popowice, Nowy Dwór. Tam wkrótce pojedzie tramwaj. A co z Jagodnem?
Trwają przygotowania do budowy nowych linii tramwajowych w stolicy Dolnego Śląska. Tramwaje za kilka...
Szwajcarski koncern Stadler stawia na Poznań! Rozwija Dział Inżynieriiartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarski koncern Stadler stawia na Poznań! Rozwija Dział Inżynierii
Stadler, czołowy producent innowacyjnych pojazdów szynowych , umacnia swoją pozycję w Polsce, inwestując w rozwój lokalnego Działu Inżynierii w Poznaniu. To kolejny krok w dynamicznym rozwoju firmy, która od 2006 roku konsekwentnie buduje swoją obecność na polskim rynku. Do końca roku polski zespół inżynierów będzie liczył 100 osób, a w 2026 roku liczba ta wzrośnie do 125.
Europarlamentarzyści na dworcu i w tunelu artykuł
Pokaż artykuł
Europarlamentarzyści na dworcu i w tunelu
Przedstawiciele Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego przyjrzeli się największym inwestycjom kolejowym w województwie łódzkim. Odwiedzili Dworzec Łódź Fabryczna, zobaczyli komorę startową maszyny, która wydrąży tunel dla kolei dużych prędkości oraz terminal multimodalny w Zduńskiej Woli - Karsznicach.
MLP Business Park Poznań z pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
MLP Business Park Poznań z pierwszym najemcą
MLP Group podpisało umowę najmu z firmą prowadzącą sieć centrów do gry w padla w Polsce. InterPadel będzie korzystał z około 2,8 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni na terenie MLP Business Park Poznań. Przekazanie obiektu do użytkowania planowane jest w grudniu 2025 r. W zawarciu transakcji pośredniczyła firma MAXON Nieruchomości.
Pociągi wodorowe i bateryjne na Dolnym Śląsku? Trzech wykonawców w kolejnym etapie!artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wodorowe i bateryjne na Dolnym Śląsku? Trzech wykonawców w kolejnym etapie!
Partnerstwo innowacyjne, które w nietypowym postępowaniu zaproponowały Koleje Dolnośląskie producentom pociągów, spotkało się z zainteresowaniem aż czterech wykonawców. Dolnośląski przewoźnik do dalszego etapu zakwalifikował trzech producentów.
Śląski gigant energetyczny wraca do życia. Powstanie kilkaset miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Śląski gigant energetyczny wraca do życia. Powstanie kilkaset miejsc pracy
Ministerstwo Aktywów Państwowych, za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu, podejmuje działania zmierzające do ponownego zagospodarowania infrastruktury przemysłowej dawnego przedsiębiorstwa Rafako w Raciborzu. Jest szansa na kilkaset miejsc pracy.
Biurowiec Punkt w Gdańsku z pozwoleniem na użytkowanieartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Punkt w Gdańsku z pozwoleniem na użytkowanie
Zlokalizowany w Gdańsku i wybudowany przez firmę Torus biurowiec Punkt otrzymał formalne zielone światło na użytkowanie. Trwają prace wykończeniowe na powierzchniach najemców, którzy wprowadzą się do swoich nowych biur w najbliższych miesiącach. Punkt jest jednym z najnowocześniejszych i najlepiej skomunikowanych biurowców w Trójmieście. Potwierdzeniem tego jest szybkie tempo komercjalizacji i renoma najemców. Budynek wynajęty jest już w blisko 85%, mimo relatywnie słabego popytu na powierzchnie biurowe w Trójmieście.
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich nabiera kształtów. Robert Lewandowski partnerem biznesowym [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich nabiera kształtów. Robert Lewandowski partnerem biznesowym [WIZUALIZACJE]
8 maja br. na terenie budowy Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pierwszego etapu jednej z najbardziej wizjonerskich inwestycji w kraju – Miasta Polskich Mistrzów Olimpijskich. Partnerem biznesowym przedsięwzięcia jest Robert Lewandowski. W wydarzeniu wzięły udział medalistki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu – Julia Szeremeta i Daria Pikulik, osobiście wmurowując kamień węgielny pod budowę miejsca, które już niedługo stanie się ich nowym domem. Wśród gości nie zabrakło również innych znanych sportowców: Natalii Maliszewskiej czy Aidy Belli. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na IV kwartał 2026 roku.
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]
Karpacz ponownie znalazł się na kolejowej mapie Polski. Powrót kolei do Karpacza to historyczne wydarzenie, które stało się możliwe dzięki niespotykanemu w skali kraju samorządowemu programowi odbudowy i rewitalizacji nieczynnych przez wiele lat linii kolejowych. W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Dolnego Śląska.
Ruszają Liviny – nowe osiedle Grupy BY MADEartykuł
Pokaż artykuł
Ruszają Liviny – nowe osiedle Grupy BY MADE
Na południe od centrum Wrocławia, w sąsiedztwie terenów zielonych. Rusza budowa osiedla Liviny – domów o kameralnym charakterze w spokojnej i cichej okolicy.
Kolejny kolejowy obiekt w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny kolejowy obiekt w Warszawie został wpisany do rejestru zabytków [ZDJĘCIA]
Prof. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego żelbetowy zasobnik węglowy do nawęglania parowozów ul. Gniewkowskiej 42 w Warszawie. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte na wniosek stowarzyszenia „Kamień i co”.
REKLAMA