REKLAMA
Znaleziono 5094 wyników
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle, ul. Rzepichy
Kraków, Krowodrza, Rzepichy
Nowohuckie Centrum Kulturyinwestycja
Pokaż inwestycję
Nowohuckie Centrum Kultury
Kraków, Śródmieście, Plac Centralny
I etap warszawskiej inwestycji Bemosphere już gotowyartykuł
Pokaż artykuł
I etap warszawskiej inwestycji Bemosphere już gotowy
Rozpoczęły się przekazania mieszkań nabywcom w I etapie inwestycji Bemosphere, którą firma deweloperska Develia zrealizowała na warszawskim Chrzanowie w dzielnicy Bemowo. W ramach tej fazy osiedla powstało 107 lokali o metrażach od 25 do 109 mkw. Trwa budowa kolejnych dwóch budynków kompleksu, w których zaplanowano 182 mieszkania.
Rusza przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej w Krakowie [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej w Krakowie [FILMY]
Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej rozpocznie się w sobotę, 2 września, i potrwa dwanaście miesięcy. W związku z pracami pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]
Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13, na Ochocie, dobiega końca budowa kolejnego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów. Będą m.in. sale aktywności ruchowej, pracownie, placówka opiekuńczo-wychowawcza, żłobek i ogólnodostępna kawiarnia.
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego [FILM+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Placówka pomieści przestrzenie ekspozycyjne poświęcone pamięci o patriotycznym zrywie oraz zwycięstwie Wielkopolan. Za projektem stoi znana polska pracownia architektoniczna WXCA. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz Sp. z o.o.
W Łodzi powstaje obecnie najwięcej inwestycji kolejowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje obecnie najwięcej inwestycji kolejowych w Polsce
Łódź to w tej chwili największy kolejowy plac budowy w Polsce. W mieście powstaje obecnie najwięcej inwestycji kolejowych w Polsce. Trwa budowa nowych dworców, tuneli. Powstają nowe połączenia międzymiastowe oraz międzynarodowe. Łódzka Kolej Aglomeracyjna powiększa się o nowe i bardziej komfortowe pociągi. A to tylko część z trwających zmian.
W centrum Poznania trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Poznania trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego [FILM+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Placówka pomieści przestrzenie ekspozycyjne poświęcone pamięci o patriotycznym zrywie oraz zwycięstwie Wielkopolan. Za projektem stoi znana polska pracownia architektoniczna WXCA. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz Sp. z o.o.
Pierwszy etap Flow w Nowym Centrum Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy etap Flow w Nowym Centrum Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie [FILM+ZDJĘCIA]
Projekt Flow, realizowany w sercu Nowego Centrum Łodzi przez firmę Archicom, należącą do Echo Group, osiągnął kolejny ważny etap. Pierwszy z pięciu planowanych w ramach inwestycji budynków uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. To pierwszy krok w kierunku powstania wielofunkcyjnego kwartału miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Łódź Fabryczna. Jednocześnie w ramach projektu na placu budowy Flow powstają dwa kolejne budynki mieszkalne, a IV i V etap znajdują się obecnie w fazie projektowania.
Kolejowy tunel średnicowy w Łodzi z nowym wykonawcą dopiero w 2026 roku? PKP PLK rusza z konsultacjami po dwóch latach przestojuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowy tunel średnicowy w Łodzi z nowym wykonawcą dopiero w 2026 roku? PKP PLK rusza z konsultacjami po dwóch latach przestoju
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły wstępne konsultacje rynkowe dotyczące dokończenia tunelu średnicowego w Łodzi. To pierwszy krok po odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą, które nastąpiło niespełna miesiąc temu. Prace przy drążeniu tunelu stoją od września 2024 roku, kiedy podczas przejścia pod al. 1 Maja zawaliła się część kamienicy znajdującej się bezpośrednio nad maszyną TBM. Od tamtej pory inwestycja jest zamrożona, a około 250 mieszkańców wciąż mieszka w hotelach i lokalach zastępczych.
Rohlig SUUS Logistics otworzył nowy magazyn w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Rohlig SUUS Logistics otworzył nowy magazyn w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem
Nasz kraj jest atrakcyjnym rynkiem dla firm z Niemiec, Francji czy Beneluksu, z kolei polskie przedsiębiorstwa odgrywają coraz większą rolę we wspominanym regionie. Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny wspiera w tych działaniach swoich klientów, oferując m.in. kompleksowe usługi magazynowe w nowoczesnym oddziale w Tarnowie Podgórnym, transport międzynarodowy, dystrybucję krajową czy usługi celne.
Jeden z najbogatszych Polaków otworzy supermarket na wrocławskim Rynkuartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z najbogatszych Polaków otworzy supermarket na wrocławskim Rynku
Duża niespodzianka na rynku handlowym nie tylko we Wrocławiu, ale i w Polsce. Należąca do Tomasza Biernackiego, jednego z najbogatszych Polaków, jedna z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów w Polsce – Dino, otworzy nowy sklep we Wrocławiu. I nie byłoby w tej informacji żadnej wielkiej sensacji i zaskoczenia gdyby nie fakt, że jak dotychczas markety tej wielkiej i szybko rozwijającej się polskiej sieci pojawiały się głównie w mniejszych miastach, miejscowościach a nawet wioskach, a w przypadku dużych miast, takich jak Wrocław...głównie na ich obrzeżach lub na osiedlach mieszkaniowych.
ORLEN z akredytacją dla badań wodoru jakości automotiveartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN z akredytacją dla badań wodoru jakości automotive
Pracownia Produktów Rafineryjnych w Trzebini należąca do ORLEN Laboratorium została pierwszą w Polsce i trzecią na świecie placówką z akredytacją zaawansowanych metod badawczych wodoru jakości automotive. Pozytywna ocena Polskiego Centrum Akredytacji jest kluczowa dla producenta wodoru – firmy ORLEN Południe. W 2024 roku ORLEN Laboratorium planuje uzyskanie akredytacji także dla swojego drugiego laboratorium – we Włocławku, gdzie wkrótce zostanie uruchomiony Hub wodorowy.
Wykonywanie nadbudów może rozwiązać problem niedoboru mieszkań w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wykonywanie nadbudów może rozwiązać problem niedoboru mieszkań w Polsce
W Polsce brakuje mieszkań – problem przybrał już wymiar społeczny. Eksperci mówią o pilnej potrzebie budowy nawet 2 mln lokali. Jak wynika z opracowania „Renowacje i nadbudowy. Wykorzystanie potencjału istniejących budynków do zwiększenia liczby przystępnych cenowo mieszkań w Polsce”, przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Gipsu, sposobem na zminimalizowanie deficytu lokali oraz obniżenie ceny mieszkań może stać się stworzenie sprzyjających warunków dla powstawania nadbudów.
PGE planuje w Polsce budowę ponad 80 magazynów energii do 2035 rokuartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje w Polsce budowę ponad 80 magazynów energii do 2035 roku
PGE Polska Grupa Energetyczna stawia na magazynowanie energii. Do 2035 roku PGE ma ambitne plany, które obejmują nowe magazyny o łącznej pojemności ponad 10 000 MWh. Wartość planowanych projektów może wynieść około 18 mld złotych. Obecnie najbardziej zaawansowaną inwestycją z segmentu magazynowania w Grupie PGE jest Magazyn Energii Elektrycznej Żarnowiec o mocy 262 MW i pojemności ok. 981 MWh, który zostanie przekazany do eksploatacji w 2027 roku.
W Świnoujściu planowany jest kolejny terminal. Niemcy bardzo niezadowoleni!artykuł
Pokaż artykuł
W Świnoujściu planowany jest kolejny terminal. Niemcy bardzo niezadowoleni!
W Polsce planowana jest kolejna nowa inwestycja związana z infrastrukturą przeładunkową i gospodarką morską. Grupa OT Logistics, notowana na GPW grupa specjalizująca się w usługach transportowych, spedycyjnych i logistycznych rozważa realizację nowej, wielkiej inwestycji na terenie portu w Świnoujściu.
Wschodnia Obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięciaartykuł
Pokaż artykuł
Wschodnia Obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięcia
Po blisko trzech latach sprawa wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu S17 wróciła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Najnowszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie oznacza kolejne opóźnienia w realizacji ostatniego fragmentu obwodnicy stolicy.
Krok w rozwoju polskich kompetencji technologicznych w obszarze zaawansowanej optoelektroniki wojskowejartykuł
Pokaż artykuł
Krok w rozwoju polskich kompetencji technologicznych w obszarze zaawansowanej optoelektroniki wojskowej
Dwie polskie firmy VIGO Photonics S.A. i PCO S.A. podpisały strategiczną umowę, dotyczącą finalizacji opracowania i produkcji chłodzonych matryc detektorów podczerwieni opartych na technologii supersieci T2SL, uznawanej za jedną z najbardziej zaawansowanych w tej dziedzinie. Umowa ta stanowi ważny krok w rozwoju polskich kompetencji technologicznych w obszarze zaawansowanej optoelektroniki wojskowej. Szacunkowa wartość umowy wynosi blisko 200 mln zł.
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacjeartykuł
Pokaż artykuł
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacje
Pierwszy prąd z Morza Bałtyckiego zostanie podany do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w 2027 roku – wynika z deklaracji firm uczestniczących w tym procesie. To oznacza, że przed branżą elektroenergetyczną czas bardzo intensywnej pracy. Część ekspertów apeluje, by dłużej nie zwlekać z wypracowaniem nowych regulacji i jak najszybciej powołać zespół dobrych praktyk, który zajmie się tematem farm wiatrowych. Stawka w tym wyścigu jest wysoka – jeżeli szybko nie dorobimy się nowych źródeł wytwarzania energii elektrycznej, to Polska będzie borykała się z regularnym brakiem prądu w systemie.
Bytom: była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesuartykuł
Pokaż artykuł
Bytom: była kopalnia Centrum – będzie centrum biznesu
Na terenach po byłej KWK „Centrum” przy ul. Łużyckiej/Piłkarskiej, powstanie akcelerator biznesu, czyli nowoczesne centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości. 3 lipca w Urzędzie Miejskim w Bytomiu podpisane zostało w tej sprawie porozumienie trójstronne, regulujące warunki współpracy gminy Bytom, Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
REKLAMA