REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznie
ElectroMobility Poland (EMP) złożyło wniosek o finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wniosek obejmuje m.in. 1,4 miliarda zł inwestycji w rozwój lokalnych dostawców oraz prace badawczo-rozwojowe. To kluczowy krok w kierunku realizacji największego w historii Polski projektu przemysłowego związanego z elektromobilnością. W Jaworznie powstanie nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, centrum badań i rozwoju oraz europejska marka motoryzacyjna z polską centralą.
Wielka elektrownia gazowo-parowa w Ostrołęce będzie droższa. Co słychać na budowie? artykuł
Pokaż artykuł
Wielka elektrownia gazowo-parowa w Ostrołęce będzie droższa. Co słychać na budowie?
Projekt gazowo-parowy Grupy Energa w Ostrołęce osiągnął istotny etap realizacji - inwestycja weszła w pierwszą fazę czynności rozruchowych, którą rozpoczęto poprzez podanie napięcia z sieci 110 kV do transformatora potrzeb własnych.
PESA Bydgoszcz stawia na rozwój. Umowa finansowania o wartości do 6,8 mld zł podpisana!artykuł
Pokaż artykuł
PESA Bydgoszcz stawia na rozwój. Umowa finansowania o wartości do 6,8 mld zł podpisana!
PESA Bydgoszcz S.A. podpisała strategiczną umowę finansowania o wartości do 6,8 miliarda PLN z konsorcjum, w którego skład weszło ponad 20 polskich i zagranicznych instytucji finansowych. To jedno z największych przedsięwzięć finansowych w historii Spółki, które otwiera nowe możliwości rozwoju i wzmacnia jej pozycję na rynku.
Przebudowany dworzec w Czechowicach-Dziedzicach otwarty dla podróżnych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przebudowany dworzec w Czechowicach-Dziedzicach otwarty dla podróżnych [ZDJĘCIA]
Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę zabytkowego dworca w Czechowicach-Dziedzicach – obiekt zyskał komfortową przestrzeń obsługi pasażerów, odnowioną elewację, nową wiatę peronową oraz zaaranżowane otoczenie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 61,5 mln zł, z czego ponad 47,7 mln zł wyniosło dofinansowanie z budżetu państwa. W czwartek 9 kwietnia 2026 r., podczas uroczystego otwarcia dworca, odsłonięto również tablicę upamiętniającą ważne wydarzenie związane z Ferdynandem Fochem, Marszałkiem Polski.
PERN S.A. zakończył dużą inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo dostaw paliw w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PERN S.A. zakończył dużą inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo dostaw paliw w Polsce
PERN S.A. uroczyście zakończył inwestycję w Bazie Paliw nr 21 w Dębogórzu (woj. pomorskie), oddając do użytku trzy nowoczesne zbiorniki do magazynowania paliw płynnych o łącznej pojemności 150 tys. m3. Inwestycja kosztowała blisko 150 mln zł i zwiększyła pojemność magazynową Bazy do ponad 500 tys. m3. Aktualnie Baza w Dębogórzu jest największym tego typu obiektem w Polsce.
Pomorskie firmy budują bazę PGE Baltica w Ustceartykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie firmy budują bazę PGE Baltica w Ustce
Budowa bazy operacyjno-serwisowej w Ustce to nie tylko jedna z najważniejszych inwestycji w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, ale również przykład szerokiego wykorzystania potencjału polskiego przemysłu. Zarówno inwestor – PGE Baltica, jak i generalny wykonawca – firma DORACO – podkreślają, że budowa opiera się na wykorzystaniu krajowych zasobów i lokalnych kompetencji. Z usteckiej bazy obsługiwana będzie morska farma wiatrowa Baltica 2 budowana wspólnie przez PGE i Ørsted.
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsce
Sunly, wiodący producent energii odnawialnej w Polsce i krajach bałtyckich, pozyskał 300 mln euro (ponad 1,2 mld zł) finansowania dłużnego, by przyspieszyć budowę parków solarnych, wiatrowych i hybrydowych wraz z magazynami energii o łącznej mocy 1,3 GW na terenie Polski i krajów bałtyckich. Finansowanie zapewniły m.in. fundusze Rivage Investment i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), przy udziale norweskiego funduszu emerytalnego KLP.
Branża wiatrowa zaniepokojona planami resortu dotyczącymi rozwoju energetyki wiatrowejartykuł
Pokaż artykuł
Branża wiatrowa zaniepokojona planami resortu dotyczącymi rozwoju energetyki wiatrowej
Według analiz Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) nowy Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu, autorstwa Ministerstwa Energii, redukuje skalę rozwoju energetyki wiatrowej. – „Nie ma żadnych racjonalnych ani systemowych przesłanek, by ograniczać rozwój wiatru w sytuacji, gdy może on w większej skali dostarczać tanią energię, stabilizować miks i wzmacniać konkurencyjność gospodarki” – stwierdził Janusz Gajowiecki, prezes PSEW.
Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnych przepisów o najmie krótkoterminowym [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnych przepisów o najmie krótkoterminowym [KOMENTARZ EKSPERCKI]
20 maja zaczyna być stosowane unijne rozporządzenie dotyczące gromadzenia i udostępniania danych o najmie krótkoterminowym, ale polskie władze nadal nie uchwaliły ustawy, która wprowadzałaby je do lokalnego porządku prawnego. W efekcie właściciele mieszkań, platformy rezerwacyjne i samorządy wchodzą w okres niepewności, w którym obowiązki wynikające z prawa unijnego zaczynają obowiązywać szybciej niż krajowe procedury. Eksperci SonarHome podkreślają jednak, że nie oznacza to natychmiastowej rewolucji na rynku ani automatycznie egzekwowanych sankcji dla wynajmujących.
Kanadyjska firma Lumina Metals zainwestuje na początek miliard złotych w Polsce. Docelowo nawet 20 mld zł!artykuł
Pokaż artykuł
Kanadyjska firma Lumina Metals zainwestuje na początek miliard złotych w Polsce. Docelowo nawet 20 mld zł!
Polski sektor wydobywczy stoi u progu historycznej rewolucji, która drastycznie zmieni układ sił na globalnym rynku surowców strategicznych. Kanadyjska spółka górnicza Lumina Metals oficjalnie zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ogłaszając jednocześnie intencję zainwestowania w naszym kraju astronomicznej kwoty ponad 20 miliardów złotych.
Wmurowano kamień węgielny pod Koszalin Power Center [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod Koszalin Power Center [FILM + WIZUALIZACJE]
Proces budowy Koszalin Power Center – największego i najnowocześniejszego kompleksu handlowego w regionie Koszalina przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Projekt realizowany przez firmy Acteeum Group i Falcon Investment Management we współpracy z Leroy Merlin oraz Agata zaoferuje już na początku przyszłego roku 30 sklepów na łącznej powierzchni 38 tys. mkw. GLA. 20 czerwca br. miało miejsce podpisanie aktu erekcyjnego oraz odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Koszalin Power Center. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Koszalin, inwestorów przedsięwzięcia oraz firm zaangażowanych w projekt.
The Shire – Beyond Coworking otworzy biura w Warsaw Spire Cartykuł
Pokaż artykuł
The Shire – Beyond Coworking otworzy biura w Warsaw Spire C
Budynek Warsaw Spire C przy placu Europejskim to nowa lokalizacja, w której powstanie elastyczna i komfortowa przestrzeń coworkingowa sieci biur serwisowanych The Shire – Beyond Coworking. Otwarcie zaplanowano na kwiecień 2024 roku.
Galeria Młociny w Warszawie wzmacnia ofertę handlowo-usługowąartykuł
Pokaż artykuł
Galeria Młociny w Warszawie wzmacnia ofertę handlowo-usługową
Należąca do EPP i Echo Investment Galeria Młociny znacząco rozszerzyła w minionych miesiącach swoją ofertę handlowo-usługową. W tym najmłodszym warszawskim centrum handlowym swoje lokale otworzyły 23 nowe marki, zajmując ponad 7880 mkw. Ponadto przedłużono umowy z 20 dotychczasowymi najemcami na łączną powierzchnię powyżej 8750 mkw.
Co dalej ze słynnym Osiedlem Przyjaźń w Warszawie?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej ze słynnym Osiedlem Przyjaźń w Warszawie?
Warszawskie Osiedle Przyjaźń będzie dalej służyć celom mieszkaniowym, a znajdujące się tu zaniedbane domki czeka sukcesywny remont. Osiedle Przyjaźń to zespół budynków mieszkalnych, znajdujący się na terenie Bemowa. Powstało w latach 50. ubiegłego wieku i służyło głównie budowniczym Pałacu Kultury i Nauki. Z czasem zmieniło się w miejsce życia społeczności akademickiej – tak studentów, jak i pracowników warszawskich uczelni – mające swój unikalny charakter.
Duży inwestor z Katowic kupił zabytkowy dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Duży inwestor z Katowic kupił zabytkowy dworzec kolejowy Wrocław Nadodrze [ZDJĘCIA]
Nowym właścicielem zabytkowego dworca kolejowego Wrocław Nadodrze we Wrocławiu został duży i znany w Polsce inwestor z Katowic – DL Invest Group. Niszczejący, zaniedbany, drugi co do znaczenia we Wrocławiu (po Dworcu Głównym) dworzec kolejowy w stolicy Dolnego Śląska ma szansę odzyskać swój dawny blask.
Prywatny inwestor wybuduje we Wrocławiu nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Prywatny inwestor wybuduje we Wrocławiu nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy. Prywatny inwestor przy ul. Rajskiej na wrocławskich Złotnikach wybuduje przedszkole dla 200 dzieci oraz żłobek dla 80 dzieci.
Panattoni kupiło tereny inwestycyjne w Rybniku o powierzchni 40 haartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni kupiło tereny inwestycyjne w Rybniku o powierzchni 40 ha
Szykuje się kolejna wielka inwestycja Panattoni w województwie śląskim. Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie kupił od miasta tereny inwestycyjne w Rybniku o powierzchni 40 ha. Inwestor na zakupionym gruncie zamierza zrealizować nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne – Panattoni Park Rybnik.
Miasto Kraków ogłosiło przetarg na dzierżawę zabytkowego Fortu Mogiła [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków ogłosiło przetarg na dzierżawę zabytkowego Fortu Mogiła [FILM]
Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie planuje wydzierżawić zabytkowy fort nr 49 1/2a "Mogiła" położonego przy ul. Igołomskiej 7. Chętni do wydzierżawienia obiektu mogą składać oferty do 25 września do godz. 15.00. Sam przetarg zostanie przeprowadzony 29 września.
Fundusz PZU planuje budowę biurowca w centrum Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Fundusz PZU planuje budowę biurowca w centrum Krakowa
W stolicy Małopolski planowana jest realizacja nowego biurowca. Budynek przewidziany jest do realizacji na terenie dawnych Ogrodów Freegego, przy ulicy Lubicz.
Adecco otworzy biuro w poznańskim Okrąglakuartykuł
Pokaż artykuł
Adecco otworzy biuro w poznańskim Okrąglaku
Do grona najemców budynku biurowego Okrąglak w Poznaniu dołączy jedna z największych agencji doradztwa personalnego Adecco. Firma zdecydowała się na wynajęcie blisko 350 mkw. na drugim piętrze.
REKLAMA