REKLAMA
Znaleziono 914 wyników
Pociągiem z Krakowa do Niepołomic dzięki programowi Kolej Plusartykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem z Krakowa do Niepołomic dzięki programowi Kolej Plus
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie nowej linii kolejowej, która połączy Niepołomice z Krakowem. Mieszkańcy podkrakowskiej miejscowości zyskają możliwość szybkich i sprawnych podróży koleją. Inwestycja powstanie w ramach „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.”.
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowa
Bełchatów odzyska kolejowe połączenie pasażerskie z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Warte 15,5 mln zł prace projektowe finansowane są z Rządowego Programu Kolej Plus.
Kolej w woj. kujawsko-pomorskim zmienia się dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Kolej w woj. kujawsko-pomorskim zmienia się dla podróżnych
Nowe przystanki w Grudziądzu i Tucholi poprawiły dostęp do kolei. Zmienia się stacja Włocławek, gdzie pasażerowie korzystają z przebudowanego peronu nr 1 oraz wyremontowanego przejścia podziemnego. Dzięki zrealizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w 2023 r. inwestycjom, stacje i przystanki w woj. kujawsko-pomorskim zachęcają do wyboru kolei w codziennych podróżach.
Nowy parking w Bielsku Podlaskim ułatwi przesiadki na kolejartykuł
Pokaż artykuł
Nowy parking w Bielsku Podlaskim ułatwi przesiadki na kolej
Mieszkańcy Bielska Podlaskiego zyskają dodatkowe miejsca postojowe i łatwiej przesiądą się z samochodów do pociągów. Tuż przy stacji kolejowej w tym mieście PKP PLK S.A. zbudują parking. Ogłoszony został przetarg na projekt i roboty. W województwie podlaskim prowadzone są też inne inwestycje finansowane ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Kolej na nowo połączyła dwie strony podwarszawskiego Sulejówka [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolej na nowo połączyła dwie strony podwarszawskiego Sulejówka [FILM]
Na placu budowy drugiego tunelu pod torami w Sulejówku pod Warszawą (powiat miński) było dziś (13 września) ważne wydarzenie – przebicie ściany i połączenie dwóch stron realizowanego obiektu. Dzięki nowemu skrzyżowaniu bezkolizyjnemu poprawi się bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym na szlaku z Warszawy do Terespola. Inwestycja o wartości ok. 100 mln zł finansowano z KPO, realizowana jest przy współpracy z Powiatem Mińskim i Miastem Sulejówek.
Kolej Dużych Prędkości pomiędzy Warszawą a Łodzią coraz bliżej! artykuł
Pokaż artykuł
Kolej Dużych Prędkości pomiędzy Warszawą a Łodzią coraz bliżej!
Kolej Dużych Prędkości pomiędzy Warszawą a Łodzią coraz bliżej! Komplet wniosków o decyzje lokalizacyjne dla szybkiej kolei na odcinku między Warszawą a CPK złożony. Ponad 140-kilometrowa trasa kolejowa pomiędzy Warszawą, CPK i Łodzią została podzielona na 12 odcinków, dla których spółka CPK przygotowuje oddzielne wnioski o decyzje lokalizacyjne, aby skierować je do Wojewody Mazowieckiego i Wojewody Łódzkiego. Dla odcinka między Warszawą a CPK przygotowano i złożono już 5 takich wniosków, natomiast dla odcinka między CPK a Łodzią – 3 z 7 planowanych.
Warszawska Kolej Dojazdowa zyska nowoczesny system sterowania ruchem kolejowymartykuł
Pokaż artykuł
Warszawska Kolej Dojazdowa zyska nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym
Poprawa bezpieczeństwa i niezawodności infrastruktury oraz usprawnienie zarządzania ruchem kolejowym to główne korzyści z nowej inwestycji kolejowej w ramach KPO. 16 września podpisano umowę z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Podkowa Leśna Główna - Warszawa Śródmieście WKD”. W uroczystości uczestniczył wiceminister Jan Szyszko.
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatyniaartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowy na remont Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu i modernizację linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia
W ramach rządowego programu Kolej Plus zostaną zrealizowane trzy dolnośląskie projekty kolejowe. Dziś na wrocławskim dworcu Świebodzkim zostały podpisane umowy między PKP Polskimi Liniami Kolejowymi a wykonawcami prac projektowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, członkowie zarządu województwa Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj oraz Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.
Koleje Dolnośląskie kupują nowe pociągiartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupują nowe pociągi
Dolny Śląsk nie zwalnia tempa w kolejowej rewolucji, czym tylko potwierdza, że jest infrastrukturalnym sercem Polski. Dolnośląski przewoźnik w obecności marszałka województwa dolnośląskiego, Pawła Gancarza oraz wicemarszałka Michała Rado, odpowiadającego za rozwój kolei przekazał PESA Bydgoszcz informację o wykupie pełnej opcji na kolejne, nowe pociągi Elf.
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionu
Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Wykonawca prowadzi prace w mieście i na linii do Śniadowa, gdzie buduje nowe tory, perony i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskim
9 października 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie drugiego toru między Katowicami Piotrowicami a Orzeszem Jaśkowicami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość linii: więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Miliony euro dla Polski na transport intermodalnyartykuł
Pokaż artykuł
Miliony euro dla Polski na transport intermodalny
To już pewne. 180 mln euro – tyle wynosi kwota dofinansowania na transport intermodalny w Polsce. Komisja Europejska zatwierdziła projekt, a inwestycje będą finansowane z unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Program potrwa do czerwca 2026 roku i w założeniu ma zwiększyć konkurencyjność towarowych przewozów intermodalnych względem drogowych. To też następny krok w kierunku rozwoju transportu kolejowego. Dlaczego Europa stawia kolej na właściwie tory?
firma
Pokaż firmę
Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o.
[Wrocław] 25 mln zł na program rowerowy: rowerostrady, bramy, ścieżki, parkingi [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 25 mln zł na program rowerowy: rowerostrady, bramy, ścieżki, parkingi [LISTA]
Kolejne bramy rowerowe (m.in. na Oławskiej, Wita Stwosza i Pomorskiej), budowa nowych dróg i parking...
[Wrocław] Oświetlą ulice i niebezpieczne miejsca we Wrocławiu. Zobacz które [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Oświetlą ulice i niebezpieczne miejsca we Wrocławiu. Zobacz które [LISTA]
Przejścia dla pieszych, place zabaw, parki i skwery - w ciągu najbliższych pięciu lat magistrat zajm...
[Bydgoszcz] Nowa część Galerii Pomorskiej pnie się w góręartykuł
Pokaż artykuł
[Bydgoszcz] Nowa część Galerii Pomorskiej pnie się w górę
Wielopoziomowy parking powstający z przodu Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy intensywnie pnie się w gó...
[Bydgoszcz] Biurowiec Arkada Business Park w Bydgoszczy ma zarządcęartykuł
Pokaż artykuł
[Bydgoszcz] Biurowiec Arkada Business Park w Bydgoszczy ma zarządcę
Firma doradcza Savills została wybrana zarządcą Arkada Business Park, najnowocześniejszego biurowca...
W Gdańsku powstanie jeden z trzech inkubatorów technologii kosmicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstanie jeden z trzech inkubatorów technologii kosmicznych w Polsce
Gdańsk został oficjalnie wybrany na siedzibę jednego z trzech polskich inkubatorów ESA Business Incubation Centres (ESA BIC) – największego w Europie programu wspierającego startupy wykorzystujące technologie kosmiczne i satelitarne. Liderem projektu ESA BIC Poland w Gdańsku jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE), która od lat buduje regionalne kompetencje w obszarze nowoczesnych technologii.
Kraków: Powstanie nowy wiadukt drogowy, łaczący Kraków z Zielonkamiartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Powstanie nowy wiadukt drogowy, łaczący Kraków z Zielonkami
Kraków zyska nowe połączenie drogowe z gminą Zielonki. Nowa droga będzie w części mostową przeprawą...
firma
Pokaż firmę
Noclegi KORDELAS Domki Letniskowe Nad Morzem Rewal
Rewal, Rybitwy 16
REKLAMA