REKLAMA
Znaleziono 5316 wyników
MLP Group rozbudowuje wielkie centrum logistyczne MLP Pruszków II. Powstaną dwie nowe haleartykuł
Pokaż artykuł
MLP Group rozbudowuje wielkie centrum logistyczne MLP Pruszków II. Powstaną dwie nowe hale
MLP Group pod koniec 2025 r. rozpoczęło budowę dwóch hal o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. w ramach podwarszawskiego kompleksu MLP Pruszków II. Już na obecnym etapie 30% powierzchni zostało zabezpieczone umowami najmu. Inwestycja realizowana jest w formule spekulacyjnej w odpowiedzi na silny i rosnący popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2026 roku.
W Krakowie powstaje węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52 [FILM]
W Krakowie powstaje węzeł Mistrzejowice i łącznik dróg ekspresowych S7 i S52. Powstaje wielka estakada na drodze ekspresowej S7 nad ul. Petőfiego i torami kolejowymi. Niemal kilometrowa część tego obiektu przygotowywana jest w technologii nasuwu (betonowe segmenty są kolejno wysuwane na podpory). Jezdnia w kierunku Warszawy liczyć będzie 40 segmentów, a w kierunku Rzeszowa 41.
Wielka inwestycja w Rzeszowie za ponad 640 mln zł! Powstanie Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcejartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja w Rzeszowie za ponad 640 mln zł! Powstanie Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej
Kolejna wielka inwestycja w stolicy Podkarpacia. W Rzeszowie powstanie Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej. Inwestycja przygotowywana od ponad pięciu lat, w końcu doczeka się realizacji. Pod koniec grudnia 2025 roku rozstrzygnięto konkurs na realizację tej wielkiej i bardzo ważnej dla południowo-wschodniej części Polski inwestycji medycznej.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim
Kolejna firma inwestuje w województwie opolskim. Polska firma Skyfood zainwestuje w Brzegu, w hali przemysłowej od WSSE „"INVEST-PARK". Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna oficjalnie podpisała w grudniu 2025 roku umowę najmu na moduł C hali przemysłowej w Brzegu z firmą Skyfood, która już wkrótce rozpocznie tam swoją działalność, obok prężnie już działającej w module A firmy Tech Wire IT.
Trwa zbiórka pieniędzy na powstające Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Sprzedano już 1000 cegiełekartykuł
Pokaż artykuł
Trwa zbiórka pieniędzy na powstające Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Sprzedano już 1000 cegiełek
Samorząd województwa wielkopolskiego i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zachęcają do zakupu cegiełek wspierających budowę nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919. Obiekt ma powstać w Poznaniu do 2027 roku, a dochód z cegiełek w całości przeznaczany jest na zakup i konserwację eksponatów. Do tej pory sprzedano już tysiąc sztuk.
W centrum stolicy powstaje Hotel Canopy by Hilton Warsaw [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum stolicy powstaje Hotel Canopy by Hilton Warsaw [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Centrum stolicy wzbogaci się o kolejny nowy obiekt hotelowy. Hotel Canopy by Hilton Warsaw, którego otwarcie zaplanowane jest na połowę 2026 r., będzie pierwszym hotelem lifestylowym marki w Polsce. Nowopowstający obiekt zlokalizowany będzie w samym sercu miasta, przy ulicy Wilczej 50/52, w miejscu dawnego Wilcza House. Obiekt zaoferuje 169 komfortowych pokoi.
W centrum Warszawy powstanie nowa siedziba Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidisz artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstanie nowa siedziba Teatru Żydowskiego i Centrum Kultury Jidisz
Po niemal dekadzie tymczasowości, rozproszenia i niepewności, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich odzyskuje swoją siedzibę. Rozstrzygnięto przetarg na modernizację budynku przy ul. Kasprzaka 22 w dzielnicy Wola w Warszawie — to właśnie tam powstanie nowy dom jednej z najważniejszych instytucji kultury żydowskiej w Europie. Warszawa zarezerwowała na tę inwestycję w swoim budżecie kwotę w wysokości 120 milionów złotych. Inwestycja będzie jednak tańsza.
W Katowicach trwa budowa Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki [ZDJECIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach trwa budowa Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki [ZDJECIA+WIZUALIZACJE]
W Bogucicach, osiedlu Katowic na którym mieszkał wybitny polski himalaista Jerzy Kukuczka, trwa budowa Centrum Himalaizmu. To inwestycja o wartości blisko 76 mln zł, na którą miasto otrzymało 27 mln zł dofinansowania ze środków unijnych. Właśnie ruszył przetarg na realizację wystawy, która będzie sercem tego unikalnego obiektu. Ekspozycja ma umożliwić zwiedzanie mieszkania Jerzego Kukuczki, a nawet spróbowanie swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Przybywa dróg krajowych w woj. mazowieckim [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Przybywa dróg krajowych w woj. mazowieckim [RAPORT]
Miniony 2025 rok, to był dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) pracowity rok projektowania, realizacji i oddawania nowych dróg do ruchu. Dyrekcja udostępniła ponad 50 km nowych dróg, w tym 35 km ekspresowej siódemki na północ od stolicy, 10 km A2 za Siedlcami oraz obwodnicę Lipska. Nie zwalnia tempa o planuje w 2026 kolejne inwestycje.
W Łodzi powstanie nowa siedziba Archiwum Państwowego [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie nowa siedziba Archiwum Państwowego [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum Łodzi powstanie nowy budynek Archiwum Państwowego. Inwestycja ma na celu konsolidację zbiorów trzech funkcjonujących obecnie placówek tej instytucji na terenie miasta.
2025 rokiem obwodnic! Podsumowanie inwestycji drogowych w Małopolsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
2025 rokiem obwodnic! Podsumowanie inwestycji drogowych w Małopolsce [RAPORT]
Mijające 12 miesięcy okazało się nad wyraz dynamiczne. Pełne wyzwań, nowych doświadczeń inżynieryjno-budowlanych, ale też realnych efektów na prowadzonych przez nas inwestycjach. Kluczowe momenty idealnie wpisują się w logikę cyklu inwestycyjnego. Zobaczmy to naprawdę z bliska.
Do nowych miast w Polsce drogami krajowymiartykuł
Pokaż artykuł
Do nowych miast w Polsce drogami krajowymi
Od 1 stycznia 2026 roku mamy w Polsce sześć nowych miast. Na mocy zmian, wprowadzonych rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 lipca 2025 r., status miasta uzyskały: Stanisławów, Małkinia Górna i Staroźreby w woj. mazowieckim, a także Janów Podlaski w woj. lubelskim, Branice w woj. opolskim oraz Janów w woj. śląskim.
Indyjska firma Paras Wires inwestuje w woj. opolskim artykuł
Pokaż artykuł
Indyjska firma Paras Wires inwestuje w woj. opolskim
Znakomicie rozpoczyna się nowy, 2026 rok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i województwa opolskiego. Paras Wires Poland Sp. z o.o (polski oddział indyjskiej firmy Paras Wires Pvt Ltd), inwestuje w Brzegu, w hali przemysłowej od WSSE „INVEST-PARK”!
Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowane. Zamiast biurowca powstaną mieszkania [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowane. Zamiast biurowca powstaną mieszkania [FILM+WIZUALIZACJE]
Kompleks Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowany o nowy budynek mieszkalny. Rada Miejska wyraziła zgodę na realizację inwestycji firmy Virako, która powstała na podstawie przepisów tzw. „lex developer”. Decyzja otwiera drogę do zmiany funkcji działek przy ul. Kopcińskiego 60 – z usługowej na mieszkaniową.
Znany, globalny koncern chce kupić najwyższy biurowiec Trójmiasta, 156-metrową Olivię Star artykuł
Pokaż artykuł
Znany, globalny koncern chce kupić najwyższy biurowiec Trójmiasta, 156-metrową Olivię Star
Już wkrótce może dojść do wielkiej transakcji na rynku nieruchomości biurowych w Trójmieście. Spółka z grupy kapitałowej globalnego koncernu Strabag rozpoczęła negocjacje w sprawie zakupu gdańskiego biurowca Olivia Star – najwyższej wieży kompleksu Olivia Business Centre. Właściciel obiektu, spółka Tonsa, podpisał niewiążący list intencyjny. Wartość transakcji ma wynieść od 139 do 151 mln euro, a jej finalizacja zależy od zgody UOKiK.
Rusza przetarg na kolejny odcinek Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiejartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przetarg na kolejny odcinek Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazała ogłoszenie o przetargu na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla kolejnego fragmentu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Chodzi o odcinek drogi ekspresowej S50, od węzła Przyborowice na S7 do rejonu S8 na północny-wschód od Warszawy.
Ogłoszono przetargi na budowę dróg wokół nowego lotniska Port Polska (CPK)artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetargi na budowę dróg wokół nowego lotniska Port Polska (CPK)
W ramach programu inwestycyjnego Port Polska, spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła postępowanie wykonawcze w formule „Projektuj i Buduj” na realizację czterech zadań drogowych. Chodzi o budowę 92 km nowych i przebudowę istniejących tras układu drogowego wokół planowanego węzła transportowego. Uczestnikami postępowania będą wykonawcy, z którymi spółka w kwietniu tego roku zawarła umowę ramową. Podpisanie umów z wykonawcami ma nastąpić w II kwartale 2026 roku.
Kolejny zabytkowy kompleks w Łodzi odzyska swój dawny blask i przejdzie metamorfozę [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny zabytkowy kompleks w Łodzi odzyska swój dawny blask i przejdzie metamorfozę [FILM+ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy kompleks w Łodzi odzyska swój dawny blask i przejdzie metamorfozę. W ostatnim niezagospodarowanym budynku łódzkiej Manufaktury – dawnym magazynie bawełny – firma A&A Holding zrealizuje inwestycję hotelowo-biurową. Powstanie tam 112-pokojowy hotel oraz przestrzeń co-workingowa dla 210 osób. Projekt o wartości 61 mln zł wpisuje się w trend rewitalizacji postindustrialnych obiektów i ma przywrócić życie jednemu z ostatnich fragmentów kompleksu Izraela Poznańskiego.
Kolejny zabytek przemysłowy w Polsce odzyska blask [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny zabytek przemysłowy w Polsce odzyska blask [FILMY+ZDJĘCIA]
Kolejny zabytek przemysłowy w Polsce odzyska blask, dzięki znanemu i cenionemu polskiemu hotelarzowi i inwestorowi Władysławowi Grochowskiemu i jego Grupie Arche S.A. Tym razem w województwie śląskim.
Jedna z najstarszych kamienic prawobrzeżnej Warszawy odzyskuje dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Jedna z najstarszych kamienic prawobrzeżnej Warszawy odzyskuje dawny blask [ZDJĘCIA]
Zakończył się kolejny etap prac rewitalizacyjnych jednego z najstarszych zabytków prawobrzeżnej Warszawy. W znajdującej się w Porcie Praskim kamienicy Mintera odsłonięto odnowioną elewację, której przywrócono secesyjny charakter architektoniczny.
REKLAMA