REKLAMA
Znaleziono 3214 wyników
Rusza rewitalizacja pierwszego budynku kompleksu Stara Rzeźnia w Poznaniu [FILMY+WIZUALZIACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza rewitalizacja pierwszego budynku kompleksu Stara Rzeźnia w Poznaniu [FILMY+WIZUALZIACJE+ZDJĘCIA]
Vastint Poland robi kolejny krok w ramach spektakularnej rewitalizacji w Poznaniu. Deweloper podpisał umowę z Erbudem na przebudowę pierwszego z trzech zabytkowych budynków w kompleksie Stara Rzeźnia w centrum Poznania. Spółka odnowi ceglaną elewację oraz przeprowadzi kompleksowy remont wnętrz.
Trwa rewitalizacja Pasażu Schillera w Łodzi. Pojawia się coraz więcej zieleni [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja Pasażu Schillera w Łodzi. Pojawia się coraz więcej zieleni [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja Pasażu Schillera w Łodzi. Po modernizacji będzie miał charakter rekreacyjno-usługowego pasażu miejskiego. Na pasażu zostanie wydzielony plac miejski, który będzie idealną przestrzenią na plenerowe wydarzenia.
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej łączącej Kłodzko z Kudową-Zdrój
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. Postępują prace na linii nr 309, która łączy Kłodzko przez Polanicę-Zdrój i Szczytną z Kudową-Zdrój. To odcinek o długości ok. 10 kilometrów. Jest to ważna linia, łącząca popularne miejscowości uzdrowiskowe i turystyczne w województwie dolnośląskim.
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza z kolejnym opóźnieniem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza z kolejnym opóźnieniem [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W trakcie odbudowy jest linia łącząca Jelenię Górę z Karpaczem. Pociągi na tej trasie nie kursują już od ponad 20 lat, ale dzięki inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wkrótce ponownie pojawią się na niej pociągi osobowe.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Ozorzyce k/Wrocławia] Osiedle Małe Ozorzyce
Ozorzyce
Mieszkańcy dolnośląskiej Złotoryi po ok. 20 latach znów skorzystają z kolei. Podpisano umowę na rewitalizację lk284artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy dolnośląskiej Złotoryi po ok. 20 latach znów skorzystają z kolei. Podpisano umowę na rewitalizację lk284
Mieszkańcy Złotoryi po latach znów skorzystają z kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości blisko 263 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania „Rewitalizacja odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój w celu włączenia Złotoryi oraz powiatu złotoryjskiego do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego”. Inwestycja realizowana jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Zabytkowa Willa Majewskiego i dawny dom Moryca Tauberga już po remoncie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa Willa Majewskiego i dawny dom Moryca Tauberga już po remoncie [ZDJĘCIA]
Wielkimi krokami zbliża się finał wartego ponad 1 mld zł programu rewitalizacji łódzkiego centrum. Kilka dni temu zakończyły się odbiory w dwóch kamienicach – willi Hilarego Majewskiego oraz dawnym domu Moryca Tauberga.
Kolejna stara, zabytkowa fabryka w Łodzi przechodzi rewitalizację [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna stara, zabytkowa fabryka w Łodzi przechodzi rewitalizację [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja Łodzi. W jej ramach metamorfozę przechodzi dawna fabryka przy ulicy Sienkiewicza 63. Prace przy rewitalizacji tego zabytkowego obiektu znów idą pełną parą. Po wznowieniu prac, budowa wyraźnie przyspieszyła, a na terenie dawnej fabryki widać kolejne etapy metamorfozy. Co się dzieje na placu budowy?
 Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA stawia na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA stawia na Polskę
ITechArt, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA, tworzy w swoich strukturach praktykę fintech i stawia na Polskę jako swoje centrum kompetencyjne w tym obszarze.
W Gdańsku zawisła wiecha na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zawisła wiecha na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego
Na powstającym w Gdańsku przy ul. Roberta de Plelo, Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zawisła tradycyjna wiecha symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu.
Budowa Centrum Offshore UMG w Gdańsku na ostatniej prostej [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa Centrum Offshore UMG w Gdańsku na ostatniej prostej [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia budowy Centrum Offshore UMG. Powstająca w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gotowa będzie w poł. 2023 r.
Trwa budowa wielkiego Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa wielkiego Tematycznego Parku Rozrywki Hossoland [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Jedna z największych atrakcji turystycznych na terenie północno-zachodniej Polski, Tematyczny Park Rozrywki Hossoland, rośnie w oczach! Na terenie inwestycji w pobliżu miejscowości Brojce k. Gryfic w województwie zachodniopomorskim, z dnia na dzień widoczne są duże postępy. Otwarcie obiektu planowane jest na wiosnę 2024 roku.
Z Berlina do Kołobrzegu rowerem. Rusza drugi etap budowy zachodniopomorskiej sieci trasartykuł
Pokaż artykuł
Z Berlina do Kołobrzegu rowerem. Rusza drugi etap budowy zachodniopomorskiej sieci tras
– Nikt nie jedzie tak szybko jak my, żaden inny region nie realizuje tak spektakularnych inwestycji w infrastrukturę rowerową – chwali się marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. I zapowiada start drugiego etapu unikalnej w skali kraju i Europy budowy sieci tras rowerowych, w tym pętli Berlin-Szczecin-Kołobrzeg, finansowanej z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego oraz z programu INTERREG.
Budowa nowej kładki Kazimierz – Ludwinów: pierwsze zmiany w organizacji ruchuartykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej kładki Kazimierz – Ludwinów: pierwsze zmiany w organizacji ruchu
Od 3 stycznia 2024 r., od godz. 9:00, wprowadzona zostanie czasowa zmiana w organizacji ruchu w związku z budową kładki Kazimierz – Ludwinów. Zmiana będzie dotyczyć głównie ruchu pieszych i rowerzystów po stronie Ludwinowa.
Poznaliśmy oferty na obwodnice Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Poznaliśmy oferty na obwodnice Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego
Sześciu wykonawców chce zaprojektować i wybudować obwodnice w ciągu drogi krajowej nr 25. Chodzi o inwestycję z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r., która wyprowadzi ruch tranzytowy z Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.
Rusza gigantyczna inwestycja firmy Intel pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza gigantyczna inwestycja firmy Intel pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Firma Budimex S.A. została wybrana na wykonawcę wyrównania terenu o powierzchni ok. 50 ha, wraz z pracami towarzyszącymi, zlokalizowanego w granicach LSSE – podstrefy Miękinia i Środa Śląska. To pierwsze prace związane z realizacją gigantycznej inwestycji firmy Intel w tej lokalizacji. W czwartek 1 sierpnia przekazano teren wykonawcy.
Gigafabryka AI w Polsce – technologiczny przełom za 3 mld euroartykuł
Pokaż artykuł
Gigafabryka AI w Polsce – technologiczny przełom za 3 mld euro
Polska staje się jednym z najważniejszych graczy na mapie europejskiej technologii. Komisja Europejska właśnie przyjęła projekt budowy Baltic AI GigaFactory – gigantycznego centrum obliczeniowego, które powstanie w naszym kraju. Inwestycja, której wartość szacuje się na 3 miliardy euro, to nie tylko prestiż, ale i realna szansa na przyspieszenie cyfrowej transformacji Polski i regionu bałtyckiego. Czy Polska stanie się europejskim liderem AI? Wszystko wskazuje na to, że właśnie wchodzimy do pierwszej ligi.
Budimex oddał do użytku obwodnicę Drezdenka  10 miesięcy przed terminem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budimex oddał do użytku obwodnicę Drezdenka 10 miesięcy przed terminem [FILM]
15 grudnia 2025 r. kierowcy po raz pierwszy skorzystali z nowej obwodnicy ‎Drezdenka‎. Inwestycja zrealizowana przez Budimex SA, największego polskiego generalnego wykonawcę, została zakończona znacząco przed terminem kontraktowym. Zamiast 34 miesięcy przewidzianych w umowie, prace trwały 24 miesiące. Nowa trasa wyprowadza ruch tranzytowy, w tym pojazdy ciężarowe, ze ścisłego centrum miasta, poprawiając bezpieczeństwo ruchu drogowego, komfort życia mieszkańców oraz warunki środowiskowe w Drezdenku.
Wrocław: Blockpol buduje po sąsiedzku z Lokum Deweloperartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Blockpol buduje po sąsiedzku z Lokum Deweloper
W ramach osiedla Lokum Victoria przy ulicy Tęczowej 83b-105 powstanie ponad tysiąc mieszkań. Tuż obo...
[Wrocław] Kawałek Afryki we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kawałek Afryki we Wrocławiu
Na 150-lecie istnienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, szykowana jest niebywała jak dotąd w Polsce...
REKLAMA