REKLAMA
Znaleziono 3130 wyników
Zabytkowy gmach przy ul. Powstańców Śląskich ponownie na sprzedaż [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy gmach przy ul. Powstańców Śląskich ponownie na sprzedaż [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Kolejny duży, okazały zabytkowy budynek w stolicy Dolnego Śląska wystawiony jest na sprzedaż. Spółki Poczta Polska i Orange Polska, działając jako współużytkownicy wieczyści, chcą sprzedać neobarokowy budynek przy ul. Powstańców Śląskich, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Wrocławia. Oferta, z nieruchomością pod adresem ul. Sztabowa 81-83 w pakiecie, jest na stronach obu partnerów. Licytacja odbędzie się w grudniu w Warszawie.
NAVBLUE, spółka z grupy Airbus stawia na Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
NAVBLUE, spółka z grupy Airbus stawia na Gdańsk
NAVBLUE, spółka z grupy Airbus otworzyła swoje biuro w Olivii Centre. Obecność spółki w regionie umacnia pozycję Pomorza w sektorze lotniczym, które stopniowo staje się polskim centrum dla tego sektora. To zarazem kolejny krok w rozwoju Pomorskiego Hubu Lotniczego – klastra, w którym obecnie pracuje już ponad 1700 osób.
To już pewne. Niemiecki gigant zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
To już pewne. Niemiecki gigant zamyka fabrykę w Polsce
Niemiecki koncern Henkel oficjalnie potwierdził likwidację swojej fabryki w Raciborzu, gdzie od lat produkowano popularne środki piorące, m.in. Persil i E. Zakład zakończy działalność z końcem listopada 2025 roku, a proces redukcji zatrudnienia potrwa do marca 2026. Pracę straci 159 osób. Firma zapewnia pakiet wsparcia dla pracowników i deklaruje kontynuację działalności w Polsce w innych lokalizacjach.
W Krakowie powstaje nowa, wielka inwestycja firmy Skanska [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaje nowa, wielka inwestycja firmy Skanska [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Skanska Residential Development Poland z kolejną nową, wielką inwestycją. W Krakowie buduje pierwszy etap Awangardy Mogilskiej. Pierwsza faza projektu zakłada realizację 278 mieszkań i sześciu lokali usługowych, a zakończenie jej budowy planowane jest na marzec 2028 roku. Cały kompleks obejmie trzy etapy i łącznie 500 mieszkań. Wartość inwestycji sięga 241 mln zł.
Rusza budowa TAT na Swojczyce. Inwestycja oznacza duże zmiany w ruchu [WIZUALIZACJE+MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa TAT na Swojczyce. Inwestycja oznacza duże zmiany w ruchu [WIZUALIZACJE+MAPA]
Rusza budowa Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Inwestycja o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie nie tylko 2 km nowych torów, ale także natychmiastowe, duże utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Przełomowa będzie noc z 14 na 15 listopada.
Czeski inwestor kupuje drugi etap kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Czeski inwestor kupuje drugi etap kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu
Kolejna wielka transakcja na rynku inwestycji komercyjnych w Polsce. Tym razem w stolicy Dolnego Śląska i dotyczy sektora biurowego. Skanska sfinalizowała sprzedaż drugiego etapu wrocławskiego kompleksu Centrum Południe – nowoczesnego budynku o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) 21 690 mkw. – czeskiemu funduszowi INVESTIKA Real Estate Fund i BUD HOLDINGS, działających w ramach joint venture, za 62 mln euro. Transakcja ta potwierdza zaufanie inwestora do jakości projektów Skanska, rozszerzając portfel funduszu o drugi projekt dewelopera, po warszawskim biurowcu P180.
W Katowicach powstaje Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstaje Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Budimex zbliża się do zakończenia prac fundamentowych na budowie Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach-Bogucicach. Obiekt będzie gotowy do następnego Święta Niepodległości w 2026 roku. Budimex ma na koncie realizację wielu prestiżowych obiektów muzealnych i ‎kulturalnych w Polsce. Do największych z nich należy: Muzeum Historii Polski ‎w Warszawie. W ciągu ostatniej dekady Budimex wybudował ponad 12 obiektów muzealnych o charakterze dziedzictwa narodowego w Warszawie, Katowicach, Lublinie, Białymstoku i w Krakowie.
Globalna firma automotive rozbudowuje fabrykę pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Globalna firma automotive rozbudowuje fabrykę pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku. JOYNEXT - globalny producent elektronicznego sprzętu powszechnego użytku, służącego do odbioru sygnału radiowego oraz GPS w samochodach osobowych, rozbudowuje po raz kolejny swoją polską fabrykę, zlokalizowaną w Obornikach Śląskich (powiat trzebnicki) pod Wrocławiem. Inwestycja jest częścią nowego projektu dla klienta, który zakłada produkcję ponad 10 milionów kompaktowych i wysoce elastycznych urządzeń multimedialnych dla renomowanego południowoniemieckiego producenta samochodów. Powstaną nowe miejsca pracy.
W woj. śląskim otwarty został kolejny sklep sieci Bricomarché artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim otwarty został kolejny sklep sieci Bricomarché
29 października w Myszkowie został otwarty 18. sklep Bricomarché zlokalizowany w województwie śląskim. Nowa placówka Grupy Muszkieterów zapewni dostęp do 32 tys. starannie wyselekcjonowanych produktów z oferty dom i ogród. Sklepem zarządzać będą przedsiębiorcy, którzy niedawno dołączyli do Grupy Muszkieterów – Emilia Andrysiak-Jachowska i Krzysztof Jachowski.
Umowy na dofinansowanie zakupu pociągów dla Kolei Śląskich podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Umowy na dofinansowanie zakupu pociągów dla Kolei Śląskich podpisane
Władze województwa śląskiego i Kolei Śląskich podpisały 4 listopada w Warszawie umowy na dofinansowanie do zakupu dziesięciu nowych Impulsów 2. Łącznie to ponad ćwierć miliarda złotych na nowe pociągi, które samorząd wojewódzki i przewoźnik zamówili w ubiegłym roku w firmie Newag. Oprócz zakupu pojazdów, zamówienia obejmują też serwis utrzymaniowy.
Lex deweloper na terenie dawnej, znanej i popularnej Fabryki „Miś” w Obornikach Śląskich [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Lex deweloper na terenie dawnej, znanej i popularnej Fabryki „Miś” w Obornikach Śląskich [WIZUALIZACJE]
Ważne wydarzenie dla rynku nieruchomości Dolnego Śląska. Rada Miejska w podwrocławskich Obornikach Śląskich 30 października br. dla terenu dawnych, znanych i popularnych w całej Polsce Zakładów Wyrobów Cukierniczych „Miś” podjęła uchwałę „LEX DEWELOPER” (w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej dla terenów poprzemysłowych).
Na lotnisku w Gdańsku powstanie nowy hangar do serwisowania i napraw samolotów artykuł
Pokaż artykuł
Na lotnisku w Gdańsku powstanie nowy hangar do serwisowania i napraw samolotów
Na lotnisku w Gdańsku powstanie nowy hangar do serwisowania i napraw samolotów. Za około 80 milionów złotych wybuduje go spółka Port Lotniczy Gdańsk dla LS Technics. Porozumienie w sprawie przygotowania i realizacji inwestycji podpisali w Gdańsku: Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk oraz Tadeusz Stachera i Dariusz Maruszczyk z Zarządu LS Technics.
Kraków będzie rozwijać środowisko technologii kosmicznychartykuł
Pokaż artykuł
Kraków będzie rozwijać środowisko technologii kosmicznych
30 października został podpisany list intencyjny, którego celem było zacieśnienie współpracy między środowiskiem naukowym, biznesem i administracją publiczną w zakresie rozwoju technologii kosmicznych. W wyniku przeprowadzonych rozmów i diagnozy potencjału lokalnego środowiska naukowo-technologicznego, Miasto Kraków wraz z piętnastoma partnerami reprezentującymi naukę, biznes i instytucje publiczne przygotowało list intencyjny w sprawie wspierania technologii w tym strategicznym obszarze.
Alides Polska nabywa działkę inwestycyjną w Sopocie. Co na niej powstanie?artykuł
Pokaż artykuł
Alides Polska nabywa działkę inwestycyjną w Sopocie. Co na niej powstanie?
Alides Polska, spółka zależna renomowanego belgijskiego międzynarodowego dewelopera i inwestora nieruchomości Alides, specjalizującego się w projektach biurowych i mieszkaniowych, ogłasza zakup działki inwestycyjnej przy ul. Rzemieślniczej 13 w Sopocie.
Na północy Wrocławia mieszka się dobrze [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na północy Wrocławia mieszka się dobrze [FILM]
Osiedle Waniliowa to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa, która łączy kameralny charakter z doskonałą lokalizacją i pełną infrastrukturą miejską. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój, bliskość natury oraz wygodę codziennego życia w dynamicznie rozwijającej się części Wrocławia.
W woj. śląskim otwarto wielką, nowoczesną walcownię za ponad 830 mln zł [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim otwarto wielką, nowoczesną walcownię za ponad 830 mln zł [FILMY]
W czwartek, 23 października 2025 roku, w Siemianowicach Śląskich odbyło się uroczyste otwarcie jednej z najnowocześniejszych inwestycji przemysłowych w Europie – nowej walcowni Cognor S.A. Oddziału Ferrostal. Wydarzenie, które przyciągnęło wielu przedstawicieli świata przemysłu, biznesu i samorządu, stało się symbolicznym momentem odrodzenia hutnictwa w mieście, które po zamknięciu Huty „Jedność” w 2003 roku na długo zniknęło z mapy polskich ośrodków hutniczych.​​
QEMETICA pomyślnie sfinalizowała proces hibernacji zakładu w Janikowieartykuł
Pokaż artykuł
QEMETICA pomyślnie sfinalizowała proces hibernacji zakładu w Janikowie
QEMETICA, wiodąca grupa chemiczna na rynku europejskim i jeden z największych polskich eksporterów, zakończyła etap wygaszania produkcji sody w Janikowie. Sprawnie przeprowadzony proces, przy jednoczesnym zapewnieniu silnego, ponadstandardowego wsparcia dla pracowników, pozwolił spółce ograniczyć koszty w stopniu przekraczającym pierwotne założenia. Hibernacja lokalnego zakładu to konsekwencja m.in. nasilających się wymogów regulacyjnych oraz rosnącej presji kosztowej, które uniemożliwiły prowadzenie rentownej działalności. Obsługa klientów pozostaje bez zmian – dostawy sody są realizowane bez zakłóceń z pozostałych dwóch fabryk działających w ramach grupy.
Dom Studencki "Jowita" w Poznaniu przejdzie wielką metamorfozę. Będzie podwyższony [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dom Studencki "Jowita" w Poznaniu przejdzie wielką metamorfozę. Będzie podwyższony [WIZUALIZACJE]
29 października ogłoszono wyniki konkursu urbanistyczno-architektonicznego o charakterze studialno-realizacyjnym na projekt Domu Studenckiego Jowita wraz z funkcjami towarzyszącymi, przy ul. Zwierzynieckiej 7, w centrum Poznania. Zwyciężyła pracownia NM architekci Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska-Marciniewicz, Jerzy Grochulski z Warszawy!
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4Rartykuł
Pokaż artykuł
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4R
23 października w miejscowości Grabce Józefpolskie (powiat żyrardowski) pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) odbyło się uroczyste otwarcie zakładu 4R (Recovery, Recycling, Reclamation, Reuse), w którym wykorzystywana jest unikalna technologia do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych. Zakład otrzymał imię śp. prof. Janusza Kozakiewicza, który jako światowej klasy autorytet przez wiele lat zawodowej kariery wnosił nieoceniony wkład w rozwój nauki i ochrony środowiska, w szczególności w zakresie ochrony warstwy ozonowej i klimatu.
Co się buduje w Katowice Airport? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co się buduje w Katowice Airport? [FILM]
Prognozy ruchu pasażerskiego wskazują na konieczność znaczącej rozbudowy infrastruktury katowickiego lotniska, dzięki której możliwa będzie komfortowa obsługa rosnącego ruchu pasażerskiego.
REKLAMA