REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Umowa na piętrusy PKP Intercity podpisana. Pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
Umowa na piętrusy PKP Intercity podpisana. Pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce!
PKP Intercity podpisało umowę z Alstom Polska na zakup 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych o prędkości 200 km/h, z opcją na dokupienie dodatkowych 30. Przedstawiciele spółek podpisali dokument w fabryce producenta w Chorzowie, w której będą produkowane nowoczesne pojazdy.
Japońska firma z branży automotive Nippon Seiki otworzyła fabrykę pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Japońska firma z branży automotive Nippon Seiki otworzyła fabrykę pod Łodzią
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Japońska firma Nippon Seiki otworzyła oficjalnie 2 września fabrykę w Ksawerowie pod Łodzią (powiat pabianicki). Powstała na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji wyniósł ponad 80 milionów złotych.
Firma Sico Polska wynajęła 3,7 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Warsaw North IIartykuł
Pokaż artykuł
Firma Sico Polska wynajęła 3,7 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Warsaw North II
Firma SICO Polska, dostarczająca rozwiązania z zakresu poligrafii, reklamy i komunikacji wizualnej, wynajęła 3700 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej z showroomem w Panattoni Park Warsaw North II. Na etapie poszukiwania nowej lokalizacji najemca skorzystał ze wsparcia ekspertów z Newmark Polska.
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.
Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsce
Globalna, hiszpańska Grupa Saica osiągnęła porozumienie z niemiecką firmą Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej, podały firmy. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i pod Wrocławiem (gmina Miękinia), a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.
PAD RES pozyskał 240 mln zł na budowę dwóch dużych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PAD RES pozyskał 240 mln zł na budowę dwóch dużych farm fotowoltaicznych w Polsce
PAD RES, wiodący polski deweloper w sektorze czystych źródeł energii, podpisał umowę finansowania z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na łączną kwotę 240 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 117 MW, które powstaną w północnej Polsce. Finansowanie pozyskane od PFR zostanie przeznaczone na dwie nowe inwestycje PAD RES w województwie pomorskim, w okolicach miejscowości Sztum i Mikołajki Pomorskie.
Tauron ogłasza plan budowy kolejnych elektrowni wiatrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Tauron ogłasza plan budowy kolejnych elektrowni wiatrowych w Polsce
TAURON Zielona Energia do końca roku planuje uruchomienie trzech kolejnych elektrowni wiatrowych. Jedna z nich – Warblewo – poda energię do sieci już w ciągu najbliższych kilku tygodni. Łącznie firma buduje obecnie pięć inwestycji typu onshore.
Grenevia pozyskała 850 mln zł kredytu na zielone inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Grenevia pozyskała 850 mln zł kredytu na zielone inwestycje
Grenevia SA zawarła umowę kredytową z konsorcjum banków na kwotę 850 mln zł. Środki te zapewnią elastyczne i stabilne finansowanie zielonej transformacji Grupy i zastąpią aktualne bankowe źródła finansowania oraz obligacje o łącznej wartości ok. 930 mln zł.
ORLEN pozyskał 2,5 mld złotych na zielone inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN pozyskał 2,5 mld złotych na zielone inwestycje
ORLEN z powodzeniem przeprowadził emisję zielonych euroobligacji o wartości 600 mln euro. Oferta spółki spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – popyt aż 2,5-krotnie przewyższył wielkość emisji. Koncern wykorzysta pozyskane środki na sfinansowanie transformacji energetycznej oraz działania łagodzące skutki zmian klimatu.
Olbrzymie magazyny energii powstaną w Polsce. Umowa już podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Olbrzymie magazyny energii powstaną w Polsce. Umowa już podpisana
Greenvolt Power, spółka należąca do Grupy Greenvolt, oraz Entrix podpisały wyłączną umowę dotyczącą optymalizacji i obrotu energią dla pięciu wielkoskalowych projektów magazynowania energii elektrycznej (BESS) w Polsce o łącznej mocy 1,3 GW i pojemności 5,2 GWh.
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Energa-Operator zwiększa zakres inwestycji w Polsce wschodniej
Dodatkowe inwestycje zrealizuje Energa-Operator w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. W województwie warmińsko-mazurskim wybuduje m.in. nową stację wysokiego napięcia i przebuduje rozdzielnię sieciową w gminie Sępopol.
[Katowice] Park Przemysłowy "Euro-Centrum"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Park Przemysłowy "Euro-Centrum"
Katowice
[Lublin] Biurowiec ICN Centrum Kompetencjiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Biurowiec ICN Centrum Kompetencji
Lublin, Czechów Północny
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dąbrowa Górnicza] Centrum Jomadent - Zdrowie i Uroda
Dąbrowa Górnicza, Śródmieście
Pomorskie: PGE przyspiesza prace nad budową jednego z największych w Europie bateryjnych magazynów energii artykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie: PGE przyspiesza prace nad budową jednego z największych w Europie bateryjnych magazynów energii
PGE Polska Grupa Energetyczna przyspieszyła przygotowania do uruchomienia postępowania zakupowego na zaprojektowanie i dostawę Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej przy Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żarnowiec o mocy nie mniejszej niż 200 MW i pojemności ponad 820 MWh oraz budowę przyłącza do sieci 400 kV. Jest to kolejny etap realizacji projektu budowy jednego z największych w Europie bateryjnych magazynów energii.
Kolejne inwestycje fotowoltaiczne Qair Polska artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne inwestycje fotowoltaiczne Qair Polska
Qair Polska z kolejnymi inwestycjami OZE. Sześć projektów fotowoltaicznych, każdy o mocy 1 MWp, zlokalizowanych jest w województwie kujawsko-pomorskim, a jeden w województwie wielkopolskim.
PGE planuje budowę wielkiej elektrowni w Ostrowie Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
PGE planuje budowę wielkiej elektrowni w Ostrowie Wielkopolskim
Jedna z największych, strategicznych spółek skarbu państwa, Polska Grupa Energetyczna, chce inwestować w Ostrowie Wielkopolskim. PGE planuje ulokować w tym liczącym blisko 70 tysięcy mieszkańców mieście w woj. wielkopolskim, inwestycje o wartości około 4 miliardów złotych.
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodnionyartykuł
Pokaż artykuł
Plan rozwoju sieci przesyłowej w Polsce na lata 2025-2034 uzgodniony
20 grudnia 2024 r. Prezes URE uzgodnił Plan rozwoju sieci przesyłowej (PRSP) na lata 2025-2034. 4700 km torów nowych linii 400 kV, 28 nowych i 110 zmodernizowanych stacji – to filary planów inwestycyjnych Polskich Sieci Elektroenergetycznych do 2034 roku.
PGE Energia Ciepła wybuduje instalacje fotowoltaiczne w 6 elektrociepłowniachartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Ciepła wybuduje instalacje fotowoltaiczne w 6 elektrociepłowniach
PGE Energia Ciepła oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisały umowę na dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznych w 6 elektrociepłowniach – w Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Zgierzu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim.
REKLAMA