REKLAMA
Znaleziono 2396 wyników
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historiąartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historią
Z początkiem 2026 roku Grupa Żywiec zakończy produkcję w Browarze Namysłów – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu firmy. Decyzja została podjęta w związku ze spadkiem rynku piwa, rosnącymi kosztami operacyjnymi oraz obciążeniami podatkowymi. Pracownicy zakładu otrzymają pełen pakiet odpraw oraz dodatkowe wsparcie, uzgodnione ze związkami zawodowymi. Pracę straci około 200 osób.
WUZETEM pozostaje w MEP Industrial Centre Warsawartykuł
Pokaż artykuł
WUZETEM pozostaje w MEP Industrial Centre Warsaw
Firma WUZETEM, globalny lider w zakresie produkcji najwyższej jakości rozpylaczy do silników, przedłużyła umowę najmu 11 150 mkw. powierzchni produkcyjnej i biurowo-socjalnej w MEP Industrial Centre Warsaw. W procesie renegocjacji warunków najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Ruszyła rozbudowa parku handlowego w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła rozbudowa parku handlowego w Rudzie Śląskiej
PKB Inwest Budowa rozpoczyna realizację nowego parku handlowego w Rudzie Śląskiej. Spółka uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę inwestycji zlokalizowanej przy ul. Bukowej, w rejonie skrzyżowania z ul. 1 Maja. Prace na terenie inwestycji już się rozpoczęły.
Polska potrzebuje kompasu transformacji energetycznejartykuł
Pokaż artykuł
Polska potrzebuje kompasu transformacji energetycznej
Jak wdrażać transformację energetyczną w Polsce? To mógłby pokazać Krajowy Plan Energii i Klimatu do roku 2030, ale Polska takiego planu nie posiada. Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju twierdzi, że to najpilniejsze zadanie do odrobienia dla nowego rządu.
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Katowicach powstanie Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii Uniwersytetu Śląskiego [WIZUALIZACJE]
Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii jest kolejną dużą inwestycją realizowaną przez Uniwersytet Śląski. Podczas briefingu prasowego 25 kwietnia 2023 roku, który odbył się w rektoracie uczelni, przedstawiono założenia i wizualizacje nowego projektu.
Otwarto nową siedzibę Instytutu Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu [ZDJĘCIA + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarto nową siedzibę Instytutu Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu [ZDJĘCIA + FILM]
W piątek otwarto nową siedzibę Instytutu Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej budowa i wyposażenie kosztowały 70 mln zł. W gmachu działają m.in. klinika dla koni, przychodnia dla małych zwierząt, a sprzęt jest ultranowoczesny.
Podpisano umowę na realizację nowego gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu  [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację nowego gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Podpisano umowę na realizację nowego gmachu Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu – oddziału Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, jednej z najważniejszych polskich instytucji kultury, posiadającej ponad dwustuletnią historię i unikalną kolekcję dzieł sztuki. Inwestorem przedsięwzięcia jest Zakład Narodowy im. Ossolińskich przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Generalnym wykonawcą kontraktu została firma Dekpol Budownictwo. Wartość inwestycji, która powstanie w centrum Wrocławia, przy ul. Szewskiej na Starym Mieście, przekracza 140 milionów złotych.
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE artykuł
Pokaż artykuł
ProtoHub 4.0. Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE
Radomski Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otrzyma 15 mln zł z UE na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii. Dzięki temu wsparciu przedsiębiorcy z całej Polski będą mogli skorzystać z innowacyjnych usług w ProtoHub 4.0. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza.
[mazowieckie] Diverse dołącza do grona najemców Galerii Bursztynowej w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Diverse dołącza do grona najemców Galerii Bursztynowej w Ostrołęce
Polska marka odzieżowa Diverse wynajęła 168 mkw. powierzchni handlowej w Galerii Bursztynowej w Ostr...
[Polska] Savills doradzał ARKA BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ przy sprzedaży pięciu nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Savills doradzał ARKA BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ przy sprzedaży pięciu nieruchomości
Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, doradzał  ARKA BZ WBK Fund...
Na wrocławskich Złotnikach przybędzie mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
Na wrocławskich Złotnikach przybędzie mieszkań
Logmag Sp. z o.o. Sp.k. szykuje się do swojej trzeciej inwestycji mieszkaniowej. Tym razem będzie to...
Będzie nowy plan miejscowy dla Wzgórza Partyzantów. Można składać uwagiartykuł
Pokaż artykuł
Będzie nowy plan miejscowy dla Wzgórza Partyzantów. Można składać uwagi
Wzgórze Partyzantów wróciło w ręce miasta. Prezydent wydał 20 października obwieszczenie w sprawie p...
W województwie śląskim ma powstać fabryka ogniw do magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
W województwie śląskim ma powstać fabryka ogniw do magazynów energii
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja "Śląskie Magazyny Energii". Jej tematem był projekt budowy pierwszej polskiej fabryki ogniw dla magazynów energii, mający stanowić połączenie nowoczesności z myślą techniczną w walce o odnawialne źródła energii i niezależność energetyczną.
Kolejna firma z decyzją o wsparciu inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma z decyzją o wsparciu inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną
Kolejna decyzja o wsparciu nowej firmy i jej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane na terenie powiatu lublinieckiego, w województwie śląskim.
Ruszyła budowa Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła budowa Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu
2 września od symbolicznego wbicia łopaty w ziemię rozpoczęła się realizacja bardzo ważnej i długo wyczekiwanej przez mieszkańców południowej Polski inwestycji – budowa Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu. Budynek ma być otwarty w I kwartale 2026 r. Będzie kosztował blisko 100 mln zł. Pieniądze przekazało Ministerstwo Zdrowia.
Ruszył drugi etap rozbudowy parku handlowego Ozimska Park w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Ruszył drugi etap rozbudowy parku handlowego Ozimska Park w Opolu
Kolejna duża inwestycja handlowa w województwie opolskim. Rozpoczął się drugi etap rozbudowy parku handlowego Ozimska Park w Opolu. W jego ramach powstanie dodatkowe 1 200 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Nową przestrzeń zajmą sklepy: CCC, Worldbox oraz Dr Materac, znacząco poszerzając ofertę handlową obiektu. Zakończenie prac budowlanych i otwarcie nowej przestrzeni planowane jest na czwarty kwartał 2025 roku.
Znany polski producent pojazdów specjalistycznych inwestuje w Bielsku-Białejartykuł
Pokaż artykuł
Znany polski producent pojazdów specjalistycznych inwestuje w Bielsku-Białej
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.) ,w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne zainwestuje w rozbudowę i unowocześnienie swojego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Bielsku-Białej.
JoysonQuin Automotive buduje za 120 milionów złotych nową fabrykę w Wałbrzychu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
JoysonQuin Automotive buduje za 120 milionów złotych nową fabrykę w Wałbrzychu [ZDJĘCIA]
Na terenie podstrefy Wałbrzych WSSE Invest-Park trwa budowa nowej fabryki automotive firmy Joysonquin Automotive Systems Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Atlas Ward Polska z Wrocławia. W ramach przedsięwzięcia zrealizowany zostanie obiekt produkcyjno-magazynowy z dwukondygnacyjnym biurowcem.
Firma z branży inżynieryjno-budowlanej nowym najemcą kompleksu biurowego West Forum we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży inżynieryjno-budowlanej nowym najemcą kompleksu biurowego West Forum we Wrocławiu
Kompleks biurowy West Forum zlokalizowany we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 140/142 pozyskał nowego najemcę z branży inżynieryjno-budowlanej.
W centrum Wrocławia trwa przebudowa ulicy Pomorskiej i placu Staszica [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa przebudowa ulicy Pomorskiej i placu Staszica [FILM + ZDJĘCIA]
Trwają zaawansowane prace przy przebudowie Pomorskiej, jednej z najbardziej zniszczonych i wyeksploatowanych ulic w centrum Wrocławia. W ramach inwestycji modernizowany jest także plac Staszica.
REKLAMA