REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Gagarina 17inwestycja
Pokaż inwestycję
Gagarina 17
Wrocław, Fabryczna, Gagarina 17
Apartamenty Modlińskainwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Modlińska
Warszawa, Białołęka, Modlińska 39
Na Ustroniuinwestycja
Pokaż inwestycję
Na Ustroniu
Wrocław, Psie Pole, Byczyńska
[Świebodzice] Domy jednorodzinne – os. Zakątek przy Sielskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Świebodzice] Domy jednorodzinne – os. Zakątek przy Sielskiej
Świebodzice, Sielska
Urząd Marszałkowskiinwestycja
Pokaż inwestycję
Urząd Marszałkowski
Rzeszów, 1000-Lecia, Lubelska 4
Inkubator E-Sportuinwestycja
Pokaż inwestycję
Inkubator E-Sportu
Wrocław, Śródmieście, Mianowskiego 2b
CU Cynamonowa Ursynówinwestycja
Pokaż inwestycję
CU Cynamonowa Ursynów
Warszawa, Cynamonowa 23
Gajowe Zaciszeinwestycja
Pokaż inwestycję
Gajowe Zacisze
Włosań, Królowej Polski
Nowa siedziba prokuratur w Katowicachinwestycja
Pokaż inwestycję
Nowa siedziba prokuratur w Katowicach
Katowice, Gliwicka
Kraków: Co z zabytkowym fortem w Bronowicach? Fiasko przetargu, choć chętni sąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Co z zabytkowym fortem w Bronowicach? Fiasko przetargu, choć chętni są
Agencja Mienia Wojskowego spróbowała już po raz drugi sprzedać teren przy ulicy Lucjana Rydla o powi...
Nowy Jork nadal największym rynkiem inwestycyjnym w nieruchomości komercyjne na świecieartykuł
Pokaż artykuł
Nowy Jork nadal największym rynkiem inwestycyjnym w nieruchomości komercyjne na świecie
-       Nowy Jork został największym rynkiem inwestycyjnym świata trze...
Dolny Śląsk: Obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc z rządowym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc z rządowym dofinansowaniem
Dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc otrzymają rządowe dofinansowanie. Stosowne umowy podpisali dziś Rafał Weber – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląsku
– Budowa trzech nowych szybów ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości KGHM, regionu i polskiej gospodarki. Umożliwi dostęp do strategicznych zasobów, pozwalając wzmocnić pozycję Polski w globalnej grze surowcowej. Nowe inwestycje poprawią także komfort i bezpieczeństwo pracy załogi i zagwarantują stabilne funkcjonowanie Spółki w kolejnych dekadach – powiedział Andrzej Szydło, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Prace przy szybach Retków i Gaworzyce przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Trzeci rzut kapeluszem zamyka kluczowy etap przygotowań i potwierdza, że realizujemy zapowiadane inwestycje w bardzo dobrym tempie – dodał Andrzej Szydło.
[Wrocław] Grupa Archicom sprzedała West House 1B we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Grupa Archicom sprzedała West House 1B we Wrocławiu
Zrealizowany przez Grupę Archicom budynek biurowy West House 1B, wchodzący w skład kompleksu We...
Innowacyjny projekt rewitalizacji zabytku po koszarach w centrum wrocławskiej Kępy Mieszczańskiejartykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjny projekt rewitalizacji zabytku po koszarach w centrum wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej
Kępa Mieszczańska to perełka w ofercie deweloperów i miejsce, w którym największe firmy z tej branży...
Mieszkania w Polsce wciąż drożeją. W I półroczu 2022 roku średnio o ok. 10%artykuł
Pokaż artykuł
Mieszkania w Polsce wciąż drożeją. W I półroczu 2022 roku średnio o ok. 10%
I półrocze 2022 r. przyniosło kolejne podwyżki cen mieszkań, choć już o nie tak wysokiej dynamice jak w zeszłym roku. Według raportu Emmerson Evaluation w porównaniu do poprzedniego półrocza w największych polskich miastach wzrosty sięgały od 3% do 16% na rynku pierwotnym i od 6% do 21% na rynku wtórnym. Na spadki stawek w nadchodzących miesiącach się nie zapowiada. Niesprzyjające warunki, takie jak pandemia, nauczyły deweloperów dawkowania podaży. Prędzej niż ceny spowolnią inwestycje na rynku mieszkaniowym.
Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła nową, wielką fabrykę high-tech w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła nową, wielką fabrykę high-tech w Warszawie
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Niemiecka firma TRUMPF Huettinger otworzyła supernowoczesną fabrykę high-tech w Warszawie. Inwestor ma w planach zatrudnić w niej 600 osób, a w ciągu roku liczba może zbliżyć do około tysiąca.
Bliska Wola w Warszawie jako modelowy przykład nowoczesnej dzielnicy biurowejartykuł
Pokaż artykuł
Bliska Wola w Warszawie jako modelowy przykład nowoczesnej dzielnicy biurowej
Podstrefa biurowa Centrum-Zachód, wokół Ronda Daszyńskiego, to najdynamiczniej rozwijający się obszar na biurowej mapie Warszawy, gdzie koncentruje się 70% nowo powstającej powierzchni biurowej. Na koniec 2023 r. całkowita podaż tej lokalizacji wyniosła około 1,12 mln mkw., podczas gdy popyt osiągnął wartość niemal 170 000 mkw. Jakie znaczenie dla Warszawy ma dziś Bliska Wola? Jakie wydarzenia i decyzje wpłynęły na szybki rozwój tej lokalizacji? Największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych AXI IMMO prezentuje specjalną publikację „Co nadaje rytm biurowej Warszawie?”.
Sektor biurowy w Polsce notuje stabilny popyt oraz lepszą sytuację na rynku kapitałowym [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Sektor biurowy w Polsce notuje stabilny popyt oraz lepszą sytuację na rynku kapitałowym [RAPORT]
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na największych rynkach biurowych w Polsce na koniec 2024 roku. Zarówno w Warszawie, jak i miastach regionalnych poziom aktywności najemców pozostał na zbliżonym poziomie względem analogicznego okresu 2023 roku.
Polska na cyfrowym rozdrożu: czy wystarczy nam prądu na erę AI?artykuł
Pokaż artykuł
Polska na cyfrowym rozdrożu: czy wystarczy nam prądu na erę AI?
Rozwój sztucznej inteligencji i usług chmurowych przekłada się bezpośrednio na wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową, a więc i energię elektryczną. W perspektywie najbliższej dekady sektor centrów danych może stać się jednym z szybciej rosnących odbiorców energii w Polsce. Oznacza to konieczność uwzględnienia jego potrzeb w planowaniu rozwoju sieci oraz nowych mocy wytwórczych – zwłaszcza odnawialnych i niskoemisyjnych.
REKLAMA