REKLAMA
Znaleziono 1938 wyników
W Łodzi powstaje kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały niedawno o przesunięciu terminu zakończenia budowy tunelu średnicowego w Łodzi o co najmniej rok. Pierwotny harmonogram przewidywał ukończenie prac w czerwcu 2026 roku, jednak obecne szacunki wskazują na najwcześniejszy możliwy termin finalizacji w 2027 roku. Dodatkowo inwestor nie wyklucza konieczności wyburzenia części budynków znajdujących się w strefie oddziaływania tunelu.
Targi Kielce budują nową, wielką, nowoczesną halę wystawienniczą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Targi Kielce budują nową, wielką, nowoczesną halę wystawienniczą [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Targi Kielce budują nową, dużą halę, ponieważ obecna powierzchnia wystawiennicza jest zbyt mała. Wystawcy nie mieszczą się podczas największych targów zbrojeniowych, ale także podczas mniejszych imprez. Nowa hala wystawiennicza, o szerokości 73 metrów i długości 150 metrów, zajmie teren pomiędzy parkingiem wielopoziomowym i halą G, do której będzie niemal przylegała. Pomiędzy halami zostanie przejazd, ale na czas wydarzeń targowych będzie dostawiany łącznik, który ułatwi komunikację. Pod halą powstanie parking podziemny z 350 miejscami.
Przyszłość biur i biura przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Przyszłość biur i biura przyszłości
Wirtualne miejsca zatrudnienia, praca zdalna oraz obowiązki wykonywane wyłącznie poza siedzibami prz...
Przyszłość biur i biura przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Przyszłość biur i biura przyszłości
Wirtualne miejsca zatrudnienia, praca zdalna oraz obowiązki wykonywane wyłącznie poza siedzibami prz...
Torus Sp. z o.o. Sp.k.firma
Pokaż firmę
Torus Sp. z o.o. Sp.k.
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 413
[Wrocław] Rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (PWST)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (PWST)
Wrocław, Stare Miasto
Osiedle Formainwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Forma
Wrocław, Psie Pole, Czartoryskiego
"Okólna 24"inwestycja
Pokaż inwestycję
"Okólna 24"
Marki, Okólna 24
Wrocławska firma SatRev S.A. wybuduje na Dolnym Śląsku pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska firma SatRev S.A. wybuduje na Dolnym Śląsku pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitów
Na Dolnym Śląsku powstanie pierwsza w Polsce fabryka nanosatelitów. Wrocławska firma z branży kosmicznej SatRev S.A. podpisała list o współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną (LSSE) i planuje zrealizowanie na jej terenie fabryki produkującej nanosatelity w ilościach komercyjnych.
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
Globalny farmaceutyczny potentat stawia na Wrocław [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Globalny farmaceutyczny potentat stawia na Wrocław [FILM + ZDJĘCIA]
Kolejna znana, globalna firma stawia na swój rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Niemiecka firma z branży farmaceutycznej Boehringer Ingelheim ogłosiła otwarcie Centrum GBS we Wrocławiu w maju 2021 r. Ten znany światowy farmaceutyczny potentat budował zespół i rozwijał nowe działy. Teraz wrocławski oddział jest w pełni operacyjny. Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu właśnie zostało oficjalnie otwarte.
Hermes Group, jeden z wiodących europejskich dostawców usług kurierskich, wybiera CTPark Iłowaartykuł
Pokaż artykuł
Hermes Group, jeden z wiodących europejskich dostawców usług kurierskich, wybiera CTPark Iłowa
CTP Polska, spółka należąca do największego w Europie kontynentalnej notowanego na giełdzie właściciela, dewelopera i zarządcy wysokiej jakości nieruchomości przemysłowych i logistycznych podpisała umowę z nowym najemcą – Hermes Group.
Starogard Gdański stanie się nowym centrum logistycznym Grupy United Beveragesartykuł
Pokaż artykuł
Starogard Gdański stanie się nowym centrum logistycznym Grupy United Beverages
Destylarnia w Starogardzie Gdańskim, należąca do Premium Distillers jednego z największych producentów alkoholu w Polsce, przeszła gruntowną metamorfozę. Odnowione budynki to nie jedyna nowa jakość. Planowane są kolejne inwestycje, które podniosą nie tylko jej atrakcyjność, ale też zwiększą możliwości produkcyjne i magazynowe zakładu.
Francuska firma Armatis stawia na Gdańsk. Powstanie 300 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Francuska firma Armatis stawia na Gdańsk. Powstanie 300 nowych miejsc pracy
Armatis, jedna z największych międzynarodowych firm działających w obszarze obsługi klienta i sprzedaży, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oficjalnie otworzyła swoje nowe biuro w Gdańsku. Firma chce zatrudnić w nowej lokalizacji ponad 300 pracowników w ciągu najbliższych kilku lat. Trójmiejski oddział stanie się jednym z największych centrów outsourcingu wielojęzycznej obsługi klienta i sprzedaży w Polsce. Armatis już od lipca tego roku realizował projekty pilotażowe, w nowo powstającym oddziale.
W Bieruniu trwa budowa nowej fabryki niemieckiej firmy Hager Groupartykuł
Pokaż artykuł
W Bieruniu trwa budowa nowej fabryki niemieckiej firmy Hager Group
Ceremonia oficjalnej inauguracji rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkcyjnego Hager Group w Bieruniu, w województwie śląskim odbyła się we wtorek 22 listopada br. Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych; w tym burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica oraz starosta powiatu lędzińsko-bieruńskiego Bernard Bednorz. W nowym zakładzie będzie łącznie pracowało 1000 osób. Za realizację inwestycji odpowiada Panattoni.
Fabryka Maflow w Toruniu zwiększy produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Maflow w Toruniu zwiększy produkcję
Zakład Maflow w Toruniu produkuje około 2,5 mln przewodów rocznie i dostarcza je do swoich odbiorców w 14 lokalizacjach produkcyjnych. Toruński Maflow wkrótce zainstaluje jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie i zwiększy produkcję o kolejny 1 mln sztuk rocznie.
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum badawczo-rozwojoweartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum badawczo-rozwojowe
Kolejna duża, międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Jabil Inc., amerykańska firma tworząca rozwiązania produkcyjne, zwiększa swoją obecność we Wrocławiu. Otworzy nowe centrum badawczo-rozwojowe, na które otrzyma rządowe dofinansowanie w postaci dotacji celowej.
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w rozwój spółki POLANEX z Gnieznaartykuł
Pokaż artykuł
Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w rozwój spółki POLANEX z Gniezna
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. podjęła decyzję o wsparciu finansowym nowej strategii rozwoju POLANEX Sp. z o.o. Dzięki dokapitalizowaniu gnieźnieńska firma zakupi nową szwalnię oraz stworzy nowe linie produkcyjne. Powstaną też nowe miejsc pracy.
Amerykańska firma LeverX zwiększa zatrudnienie i otwiera nowe biuro w Warszawie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma LeverX zwiększa zatrudnienie i otwiera nowe biuro w Warszawie
LeverX, amerykańska firma z główną siedzibą w Miami, otworzyła biuro w Warszawie. Firma zajmująca się tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania, które pomaga przedsiębiorstwom zautomatyzować procesy biznesowe, zdecydowała się na otwarcie drugiego biura w Polsce w związku z dynamicznym rozwojem na polskim rynku. Firma, zatrudniająca w Polsce już ponad 310 osób, planuje powiększyć swój zespół o 30%. LeverX dąży do zapewnienia jeszcze lepszego wsparcia dla klientów nad Wisłą.
ALDI podnosi w Polsce wynagrodzenia na wszystkich stanowiskach w sklepach i magazynachartykuł
Pokaż artykuł
ALDI podnosi w Polsce wynagrodzenia na wszystkich stanowiskach w sklepach i magazynach
Kolejna duża sieć handlowa w Polsce podnosi zarobki dla wszystkich swoich pracowników. Od stycznia 2024 roku niemiecka sieć ALDI zwiększa atrakcyjność zatrudnienia i wprowadza podwyżki na wszystkich stanowiskach w obszarze sprzedaży. Po zmianie początkujący sprzedawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 4910 zł do 5260 zł brutto.
REKLAMA