Auto-Partner Gdańsk dobiera kolejną powierzchnię w Gdańsk Kowale Distribution CentreMateriały prasowe

Auto-Partner Gdańsk dobiera kolejną powierzchnię w Gdańsk Kowale Distribution Centre

Orzech
Orzech
REKLAMA

Spółka Auto-Partner Gdańsk konsekwentnie realizuje swoje plany rozwoju zwiększając powierzchnię biurowo-magazynową. W ramach wieloletniej współpracy z Gdańsk Kowale Distribution Centre, z końcem maja firma przejęła kolejny moduł budynku, powiększając łączną powierzchnię najmu do ponad 22 000 mkw.

Auto-Partner Gdańsk to jeden z wiodących dystrybutorów samochodowych części zamiennych w Polsce. Rodzinna firma z polskim kapitałem, która od 40 lat z sukcesami zapewnia swoim klientom szeroki asortyment produktów, w trybie just-in-time.

Oferta kierowana jest przede wszystkim do sklepów motoryzacyjnych oraz odbiorców hurtowych, umożliwiającwygodne i szybkie zakupy. Nacisk kładziony na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań logistycznych i automatyzację, przekłada się na realizację ponad 95% zamówień online.

Powiększenie magazynu w Kowalach do 20 500 mkw. było niezbędne do dalszej rozbudowy strefy antresoli z automatyką, która ma na celu jeszcze większą optymalizację procesu dostaw i zwiększenie skali działania. W ramach rozwoju, powiększono również strefę socjalno-biurową o 600 mkw.

– Działania związane z powiększeniem magazynu były planowane od kilku miesięcy i wpisują się w naszą strategię rozwoju. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty musieliśmy zwiększyć strefę antresoli i uzbroić magazyn w dodatkową automatykę. Decyzję o rozszerzeniu podjęliśmy na podstawie analizy rynkowej i w oparciu o chęć dalszego rozwoju. Współpraca z GKDC i Querco Property była kluczowa ze względu na elastyczne podejście do naszych potrzeb oraz strategiczne położenie parku magazynowego – mówi Wojciech Jarosławski, Wiceprezes Zarządu Auto-Partner Gdańsk.

– Bieżące doradztwo magazynowe w trakcie trwania umowy najmu zapewnia firma Querco Property, która uczestniczyła również w całym procesie renegocjacji kontraktu – naszą rolą jest zapewnienie Auto-Partnerowi możliwości dalszego rozwoju w zakresie przestrzeni magazynowej oraz bieżące wsparcie w funkcjonowaniu na obiekcie. W ramach ekspansji musimy mieć na uwadze sposób składowania towaru i spełnienie przepisów pożarowych – dodaje Marek Boczula, Dyrektor Operacyjny Querco Property.

REKLAMA

Gdańsk-Kowale Distribution Centre to niemal 130 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej klasy A, oferującej najemcom optymalne warunki funkcjonowania i rozwoju na obszarze Trójmiasta. Usytuowanie obiektu, bezpośrednio przy obwodnicy (trasa S7) oraz Autostradzie A1, umożliwia pewną, szybką i bezpośrednią dystrybucję produktów na rynek krajowy i zagraniczny. Nowoczesny charakter parku oraz dogodne warunki najmu, sprawiają, że jest to lokalizacja wybierana przez firmy z branży logistycznej, produkcyjnej i hurtowej.

– Auto-Partner Gdańsk jest dla nas bardzo ważnym partnerem, a ich decyzja o powiększeniu powierzchni magazynowej świadczy o zaufaniu, jakim nas darzą. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać ich dynamiczny rozwój w Gdańsk Kowale Distribution Centre. Strategiczna lokalizacja naszych budynków z pewnością przyczyniła się do podjęcia tej decyzji. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie równie owocna i przyniesie korzyści obu stronom – mówi Kamil Kugaudo, Associate Director CBRE.

Materiały prasowe

Auto-Partner Gdańsk to 40 lat doświadczenia w sprzedaży części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. Od momentu założenia w 1983 roku, firma dynamicznie się rozwija, kładąc nacisk na innowacyjność oraz na bezpośrednią dostępność oferowanych produktów. Aktualnie, firma dysponuje nowoczesnym centrum logistycznym z innowacyjnym systemem zarządzania, wielopoziomową zabudową i automatyką magazynową, zapewniając sobie miejsce wśród liderów rynku samochodowych części zamiennych.

Querco Property z siedzibą z Gdańsku specjalizuje się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych. Usługi obejmują między innymi pośrednictwo w najmie i sprzedaży gruntów inwestycyjnych, powierzchni magazynowych oraz powierzchni biurowych. Indywidualne podejście, precyzyjne rozpoznanie potrzeb, a następnie przedstawienie alternatywnych rozwiązań, opracowanych na podstawie szczegółowych analiz stanowią podstawę do podjęcia właściwych decyzji przez klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA