REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Ponad 5,6 miliarda złotych z KPO na morską farmę wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 5,6 miliarda złotych z KPO na morską farmę wiatrową
Pierwsze fundamenty na Baltica 2 są już zainstalowane. Tym samym rozpoczął się najbardziej zaawansowany etap prac instalacyjnych na budowanej na Bałtyku największej morskiej farmie wiatrowej powstającej teraz w Polsce. Offshore to stabilne źródło zeroemisyjnej energii - z czystej energii turbin wiatrowych Baltica 2 będzie mogło korzystać docelowo 2,5 mln domów w Polsce.
Energa rozpoczyna projekty hybrydowe w Polsce. Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcyartykuł
Pokaż artykuł
Energa rozpoczyna projekty hybrydowe w Polsce. Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy
Grupa Energa przystępuje do realizacji nowego typu inwestycji w swoim portfolio – źródeł hybrydowych, złożonych z OZE i magazynów energii. To efekt podpisanych pod koniec ubiegłego roku umów dotacyjnych z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach środków Funduszu Modernizacyjnego. Trwający obecnie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy projektów hybrydowych powinien zakończyć się w trzecim kwartale 2026 roku.
W Polsce powstał pierwszy na świecie basen zawieszony nad stokiem narciarskim artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstał pierwszy na świecie basen zawieszony nad stokiem narciarskim
W kompleksie Zagroń Istebna w Beskidach (powiat cieszyński, woj. śląskie) powstał basen Infinity Sky 36°, którego część znajdzie się bezpośrednio nad czynną trasą narciarską. Obiekt o długości 30 metrów i temperaturze wody 36°C. To pierwszy tego typu basen w Polsce.
Na terenie fabryki Volkswagen Samochody Dostawcze we Wrześni powstanie duża farma fotowoltaicznaartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie fabryki Volkswagen Samochody Dostawcze we Wrześni powstanie duża farma fotowoltaiczna
Produkujące modele Caddy i Crafter marki Volkswagen Samochody Dostawcze zakłady Volkswagen Poznań, podejmują szereg działań wpływających na znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla, by do 2050 roku stać się przedsiębiorstwem neutralnym z punktu widzenia bilansu CO2. By osiągnąć ten ambitny cel, Volkswagen Poznań regularnie wdraża projekty, których celem jest zmniejszenie oddziaływania na środowisko zakładów produkcyjnych spółki w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. Celowi temu służyć będzie również farma fotowoltaiczna, której budowa właśnie się rozpoczęła w zakładzie we Wrześni.
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK zakończyła budowę fabryki polskich autobusów wodorowych w Świdniku
PAK PCE Polski Autobus Wodorowy, spółka zależna od PAK-Polska Czysta Energia (w której 50,5 proc. udziałów należy do Grupy Polsat Plus, a 49,5 proc. do ZE PAK), zakończyła budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku, w województwie lubelskim. Fabryka ma produkować ok. 100 autobusów rocznie.
W Krakowie rozpoczną się poszukiwania wód geotermalnychartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie rozpoczną się poszukiwania wód geotermalnych
Prawie dwa kilometry głębokości będzie miał odwiert badawczy przy ulicy Tatarakowej w Przylasku Rusieckim (Nowa Huta), który wykona jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna w ramach poszukiwania wód geotermalnych. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w Warszawie
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w stolicy. ORLEN Termika S.A. ogłosiła postępowanie przetargowe pn. „Budowa bloku gazowo-parowego klasy 500 MW, kotłowni gazowej oraz obiektów i infrastruktury towarzyszącej w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie”.
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM otrzymał prawie 200 mln złotych unijnego dofinansowania dla kolejnej inwestycji
Dofinansowanie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) otrzymał projekt pn. „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Racibórz – Rybnik”.
Coraz bliżej rozpoczęcia nowych, wielkich inwestycji w Elektrociepłowni Siekierkiartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej rozpoczęcia nowych, wielkich inwestycji w Elektrociepłowni Siekierki
Szykują się kolejne wielkie i kluczowe inwestycje w największej w Polsce i drugiej co do wielkości w Europie elektrociepłowni - Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. ORLEN Termika S.A. zakończyła etap prekwalifikacji w postępowaniu przetargowym dotyczącym „Budowy Bloku Gazowo-Parowego klasy 500 MW, Kotłowni Gazowej oraz Obiektów i Infrastruktury towarzyszącej w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie”. Wszystkie firmy, które wzięły udział w I etapie postępowania, otrzymały już oficjalną informację o wyniku oceny wniosków. II etapem postępowania będzie zapytanie ofertowe, które zostanie skierowane już do zakwalifikowanych wykonawców.
Polska inwestuje miliardy w energetykę jądrową: budżet na 2026 rok ujawnia szczegółyartykuł
Pokaż artykuł
Polska inwestuje miliardy w energetykę jądrową: budżet na 2026 rok ujawnia szczegóły
Projekt budżetu państwa na 2026 rok przewiduje przeznaczenie około 1 miliarda złotych na wsparcie strategicznych inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowę pierwszej elektrowni jądrowej w województwie pomorskim. Środki te mają zasilić wieloletni program rozwoju infrastruktury energetycznej, kluczowej dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energiiartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z ponad pół miliarda złotych dofinansowania na bateryjne magazyny energii
TAURON zakwalifikował się do otrzymania blisko 538 mln zł dofinansowania z Funduszu Modernizacyjnego operowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę 11 bateryjnych magazynów energii. Warunkiem otrzymania środków będzie, m.in. zawarcie do końca b.r. umów o dofinansowanie dla poszczególnych projektów.
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN zbuduje magazyn energii połączony z farmą fotowoltaiczną we Włocławku
ORLEN stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej energetyki. Koncern zbuduje magazyn energii o mocy 2 MW i pojemności 4 MWh, który powstanie przy bloku CCGT we Włocławku. Instalacja zostanie w przyszłym roku zintegrowana z działającą tam elektrownią fotowoltaiczną, znacząco podnosząc jej wydajność i opłacalność. Będzie to pierwszy przyzakładowy magazyn energii ORLEN i ważny element strategii rozwijania zero- i niskoemisyjnych źródeł zasilania.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Faurecia Wałbrzych Sp. z o.o.
Łęg
inwestycja
Pokaż inwestycję
Valcon Healthcare Sp. z o.o.
Łęg
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] DOMEX Sp. z o.o.
Dzierżoniów
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] ERMOSOGA Sp. z o.o.
Dzierżoniów
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Przezdrowice] Osiedle domów z gliny
Przezdrowice
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Strzelin] INOXVENETA Sp. z o.o.
Wrocław, Krzyki
[Świdnica] Gryphon Sp. z o.o.inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Gryphon Sp. z o.o.
Świdnica, Świebodzice
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wałbrzych] KRATER Sp. z o.o.
Wałbrzych
REKLAMA