PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na PodkarpaciuOrlen Południe

PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciu

Orzech
Orzech

Nowa, wielka inwestycja firmy PKN Orlen na Podkarpaciu. We wtorek 1 marca spółka Orlen Południe podpisała umowy na budowę wytwórni bioetanolu o wartości 1,12 mld zł. Generalnym wykonawcą głównej instalacji B2G, o rocznej wydajności 25 tys. ton, będzie firma Zarmen. Bioetanol wytworzony zostanie przede wszystkim ze słomy zbóż.

Inwestycja zostanie zlokalizowana w miejscowości Jedlicze, w powiecie krośnieńskim, na terenie zakładu produkcyjnego należącego do spółki Orlen Południe. Powstanie 50 nowych miejsc pracy, m.in. dla specjalistów z dziedziny zaawansowanych biotechnologii.

– W Grupie Orlen powstanie kompleks instalacji do produkcji bioetanolu nowej generacji ze słomy zbóż. Ekologiczna inwestycja zostanie zrealizowana w zakładzie w Jedliczu, należącym do spółki Orlen Południe i będzie pierwszą tego typu w Polsce, a drugą w Europie – poinformował PKN Orlen we wtorek, 1 marca.

REKLAMA