REKLAMA
Znaleziono 8145 wyników
[Poznań] Cztery budynki poznańskiego Business Garden z LEED Platinumartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Cztery budynki poznańskiego Business Garden z LEED Platinum
Vastint Poland otrzymał certyfikaty LEED Platinum dla czterech budynków pierwszego etapu Business Ga...
[Polska] Walka z wiatrakami?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Walka z wiatrakami?
Trendy światowe w zakresie energii odnawialnej mogłyby wskazywać, że energetykę wiatrową czekają zło...
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy kominartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Elektrociepłownia burzy 220 metrowy komin
226 metrowy komin na krakowskim Łęgu, oddany do użytku jako pierwszy 42 lata temu, zostanie rozebran...
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowa elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowa elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]
Po wielu latach powstanie w końcu za prawie 1,16 mld zł nowa elektrociepłownia gazowa w Siechnicach...
PKP PLK S.A. zwiększy możliwości trasy kolejowej między regionem małopolskim i śląskimartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zwiększy możliwości trasy kolejowej między regionem małopolskim i śląskim
Sprawniejsze podróże, wyższy komfort i bezpieczeństwo – to cel planowanej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie łączącej Małopolskę i Śląsk. Ogłoszono przetarg na modernizację linii nr 97 Sucha Beskidzka – Żywiec, która podniesie standard podróży koleją.
Panattoni sprzedaje obiekt BTS pod Warszawą zrealizowany dla Orbico Supplyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedaje obiekt BTS pod Warszawą zrealizowany dla Orbico Supply
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sprzedał centrum dystrybucyjne, zrealizowane na potrzeby Orbico Supply – czołowego dystrybutora produktów kosmetycznych czy FMCG w Europie. Obiekt o powierzchni 37 000 mkw. nabył globalny podmiot specjalizujący się w inwestycjach nieruchomościowych.
W woj. śląskim powstanie nowy, wielki kompleks wielofunkcyjny [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie nowy, wielki kompleks wielofunkcyjny [WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim planowana jest nowa, wielka inwestycja. Tym razem w Chorzowie. Swój projekt w tym liczącym 100 tysięcy mieszkańców mieście zamierza zrealizować SMG ŚLĄSK II Sp. z o.o. Sp.k. z Będzina. Dzięki realizacji tej wielkiej inwestycji powstanie też wiele nowych miejsc pracy.
inwestycja
Pokaż inwestycję
TOYOTA - fabryka skrzyń biegów.
Wałbrzych
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Gorzów Wielkopolski] Fabryka "BriVictory"
Gorzów Wielkopolski, Baczyna
Fabryka Beiersdorf Manufacturing Poznań inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Beiersdorf Manufacturing Poznań
Poznań, Nowe Miasto, Gnieżnieńska 32b
[Skrzyńsko] Fabryka Paris Tobaccoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Skrzyńsko] Fabryka Paris Tobacco
Skrzyńsko, Przysucha, Przemysłowa 25
Fabryka Mitsui High-Tecinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Mitsui High-Tec
Skarbimierz Osiedle, Technologiczna 1
Fabryka Nutricia (DANONE) Opoleinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Nutricia (DANONE) Opole
Opole, Marka z Jemielnicy 1
Fabryka morskich wież wiatrowychinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka morskich wież wiatrowych
Gdańsk, Wyspa Ostrów
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ściekówartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
W zabytkowej wrocławskiej elektrowni na nowo ruszy produkcja ciepła i energii elektrycznejartykuł
Pokaż artykuł
W zabytkowej wrocławskiej elektrowni na nowo ruszy produkcja ciepła i energii elektrycznej
Do 2030 roku na terenie KOGENERACJI, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomione zostaną nowe urządzenia produkcyjne w technologiach nisko- i zeroemisyjnej. W tym celu spółka wykorzysta nieeksploatowane obecnie historyczne budynki produkcyjne dawnej elektrowni, wybudowane na początku XX wieku, które znajdują się na terenie funkcjonującej EC Wrocław. Działania te nie tylko pozytywnie wpłyną na środowisko naturalne, ale też zagwarantują bezpieczeństwo dostaw energii do odbiorców na najbliższe lata.
Rozbudowa i modernizacja Warszawskiej Wytwórni Energii na Targówku na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa i modernizacja Warszawskiej Wytwórni Energii na Targówku na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]
Rozbudowa i modernizacja Warszawskiej Wytwórni Energii na Targówku jest na ostatniej prostej. Trwa testowe spalanie nienadających się do recyklingu odpadów komunalnych. Ich zagospodarowanie w nowym zakładzie umożliwi produkcję energii cieplnej i elektrycznej, które zasilą sieć zaopatrującą miasto. Gorące rozruchy są ostatnim, kluczowym etapem przed uruchomieniem zakładu.
Grupa ORLEN przeznaczy 3,5 mld zł na program modernizacji sieci dystrybucji energiiartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN przeznaczy 3,5 mld zł na program modernizacji sieci dystrybucji energii
Grupa ORLEN wdroży strategiczny program inwestycyjny w zakresie sieci dystrybucji energii, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność dostaw energii elektrycznej na obszarze północnej i środkowej Polski. Finansowanie programu zapewni Europejski Bank Inwestycyjny, który przyznał ORLEN 3,5 miliarda złotych na strategiczny rozwój sieci, w tym przyłącza dla OZE, modernizację i inwestycję w inteligentną sieć.
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalne
Gliwice stawiają na innowacje i czystą energię. Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Edisona powstanie nowoczesna instalacja, która pozwoli odzyskiwać ciepło ze ścieków komunalnych i zasilać nim miejską sieć ciepłowniczą. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie tego typu w regionie, a jego realizacją zajmie się komunalna spółka: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice.
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Sunly pozyskuje 300 mln euro na budowę infrastruktury energii odnawialnej w Polsce
Sunly, wiodący producent energii odnawialnej w Polsce i krajach bałtyckich, pozyskał 300 mln euro (ponad 1,2 mld zł) finansowania dłużnego, by przyspieszyć budowę parków solarnych, wiatrowych i hybrydowych wraz z magazynami energii o łącznej mocy 1,3 GW na terenie Polski i krajów bałtyckich. Finansowanie zapewniły m.in. fundusze Rivage Investment i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), przy udziale norweskiego funduszu emerytalnego KLP.
REKLAMA