REKLAMA
Znaleziono 1267 wyników
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Kozinyartykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Powstaje odcinek Cybowo - Łowicz Wałecki, kolejny fragment drogi ekspresowej S10 Szczecin - Wałcz [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje odcinek Cybowo - Łowicz Wałecki, kolejny fragment drogi ekspresowej S10 Szczecin - Wałcz [FILM]
W województwie zachodniopomorskim powstaje odcinek drogi drogi ekspresowej S10 Cybowo - Łowicz Wałecki o długości 16 km. To jeden z siedmiu odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S10 Szczecin - Wałcz.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią trwa budowa podziemnego kolejowego tunelu średnicowego [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią trwa budowa podziemnego kolejowego tunelu średnicowego [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
GDDKiA wybrała wykonawców S16 pomiędzy Olsztynem i Biskupcemartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA wybrała wykonawców S16 pomiędzy Olsztynem i Biskupcem
W dwóch przetargach na projekt i budowę blisko 30 km drogi ekspresowej wpłynęło łącznie szesnaście ofert. W postępowaniu dla odcinka Olsztyn Wschód – Barczewo GDDKiA wybrała firmę Budimex z ceną 507,4 mln zł, a dla odcinka Barczewo – Biskupiec firmę PORR z ceną 457 mln zł.
Chcąc dogonić Zachód, Polska musi postawić na rozwój mniejszych miastartykuł
Pokaż artykuł
Chcąc dogonić Zachód, Polska musi postawić na rozwój mniejszych miast
Nie tylko Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale również dużo mniejsze miasta, takie jak Suwałki, Siedlce bądź Kalisz, mogą niebawem współtworzyć listę tzw. biegunów wzrostu, czyli obszarów metropolitalnych napędzających rozwój całego kraju – wynika z raportu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów (IRMR), do którego dotarł serwis Prawo.pl. Na wzmocnieniu potencjału kolejnych ośrodków miejskich skorzystają także najuboższe i peryferyjne gminy.
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17artykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17, na terenie województwa lubelskiego, we wschodniej części Polski.
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka S17 w woj. lubelskim
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę niespełna 19 km drogi S17 od węzła Krasnystaw Północ do węzła Izbica złożyła firma Budimex. Jeśli nie wpłyną odwołania, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) będzie mogła podpisać umowę z wykonawcą.
Ruszają przetargi na nową drogę ekspresową w Beskidyartykuł
Pokaż artykuł
Ruszają przetargi na nową drogę ekspresową w Beskidy
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przeprowadzenie badań geologicznych, przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę dla pierwszego odcinka Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI). To 16 km drogi ekspresowej S52 między przyszłymi węzłami Bielsko-Biała Hałcnów i Bulowice. Na oferty GDDKiA czeka do 18 lutego 2025 r.
GDDKiA projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiejartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nieprzerwanie kontynuuje prace związane z wariantowym poprowadzeniem dwóch fragmentów zachodniej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Obejmują one opracowanie dokumentacji dla odcinka od drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy, przez połączenie z planowaną drogą ekspresową S10 w rejonie Nacpolska i dalej do DK92. Tu rozpoczyna się drugi odcinek biegnący do autostrady A2 i drogi ekspresowej S8, a następnie do S7 na południe od Warszawy.
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworze
Najnowsza inwestycja obejmuje budowę bocznicy kolejowej w południowo-zachodniej części strefy ekonomicznej, podobszar Jawor/DSAG S3, oraz centrum logistycznego na terenie fabryki Mercedesa w Jaworze. Bocznica połączona będzie z linią kolejową nr 137 Kędzierzyn Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica.
mBank wspiera budowę farmy fotowoltaicznej dla tuneli aerodynamicznych Flyspot w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
mBank wspiera budowę farmy fotowoltaicznej dla tuneli aerodynamicznych Flyspot w Polsce
mBank udzielił spółce AT Energia z grupy Flyspot kredytów o łącznej kwocie 6 858 500 zł na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 2 MW w Zajączkowie. To kolejna transakcja, w ramach której realizowana jest strategia zielonej transformacji gospodarki.
Pierwsze elementy przejściowe na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power zainstalowane [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsze elementy przejściowe na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power zainstalowane [ZDJĘCIA]
Projekt Baltic Power - wspólne przedsięwzięcie ORLEN i Northland Power - potwierdził pierwsze udane instalacje pięciu elementów przejściowych, które połączą fundamenty i morskie turbiny wiatrowe na farmie. To pierwsza taka instalacja na polskich wodach Bałtyku.
Budowa pierwszej w historii Polski morskiej farmy wiatrowej coraz bliżej finałuartykuł
Pokaż artykuł
Budowa pierwszej w historii Polski morskiej farmy wiatrowej coraz bliżej finału
Zakończono instalację wszystkich 78 fundamentów – tzw. monopali – na pierwszej w historii Polski morskiej farmie wiatrowej. W prace na morskim placu budowy było zaangażowanych ponad 20 statków oraz 500 członków załóg i przedstawicieli wykonawców. Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, wchodzi w kolejny etap. Prąd z Bałtyku popłynie jeszcze w tym roku.
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk. Otworzył nowe biuro dla projektu Baltica 2artykuł
Pokaż artykuł
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk. Otworzył nowe biuro dla projektu Baltica 2
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk Nowa przestrzeń w Olivia Centre będzie centrum planowania i koordynacji budowy przy największej morskiej farmie wiatrowej w Polsce. Biuro w Gdańsku ułatwi współpracę z regionalnymi partnerami oraz dostęp do kluczowej infrastruktury dla budowy Baltica 2.
Budowa pierwszej w historii Polski morskiej farmy wiatrowej Baltic Power coraz bliżej finałuartykuł
Pokaż artykuł
Budowa pierwszej w historii Polski morskiej farmy wiatrowej Baltic Power coraz bliżej finału
Zakończono instalację wszystkich 78 fundamentów – tzw. monopali – na pierwszej w historii Polski morskiej farmie wiatrowej. W prace na morskim placu budowy było zaangażowanych ponad 20 statków oraz 500 członków załóg i przedstawicieli wykonawców. Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, wchodzi w kolejny etap. Prąd z Bałtyku popłynie jeszcze w tym roku.
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
REKLAMA