REKLAMA
Znaleziono 3985 wyników
KAMAG TECH wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
KAMAG TECH wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycję w województwie śląskim. Tym razem jest to firma KAMAG TECH Sp. z o.o. Nowa inwestycja w Bieruniu zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).
Hiszpańska firma wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska firma wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z impetem wkraczamy w nowy 2026 rok – rok jubileuszu 30 lat KSSE! Pierwszą wydaną nową decyzją o wsparciu inwestycji, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, otrzymała spółka GH Cranes & Components z siedzibą w Kłobucku, w województwie śląskim.
HOLMAR GROUP zainwestuje w Częstochowie, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
HOLMAR GROUP zainwestuje w Częstochowie, przy wsparciu KSSE
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE S.A.) od początku nowego roku ruszyła z wydawaniem nowych decyzji o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Kolejną spółką, która otrzyma wsparcie od Strefy otrzymała HOLMAR GROUP Sp. z o.o., realizującej nową inwestycję na terenie miasta Częstochowa. To druga decyzja o wsparciu wydana tej spółce.
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycje w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo Sandra zrealizuje nową inwestycję w Dobieszowicach, (w gminie Bobrowniki, powiat będziński). To już trzecia decyzja o wsparciu dla inwestorów z tej grupy kapitałowej.
GDDKiA zwiększa zakres robót na drodze ekspresowej S1 Podwarpie - Dąbrowa Górniczaartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA zwiększa zakres robót na drodze ekspresowej S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza
23 stycznia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała aneks regulujący wykonanie dodatkowych robót budowlanych w obrębie węzła drogowego Dąbrowa Górnicza Pogoria. Wyburzony zostanie istniejący wiadukt drogowy nad DK1 w ciągu DW796 (ul. Armii Krajowej), a w jego miejsce powstanie nowy, dostosowany do parametrów drogi ekspresowej S1.
Kurza 14 i 15/16inwestycja
Pokaż inwestycję
Kurza 14 i 15/16
Gdańsk, Kurza 14 i 15/16
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie artykuł
Pokaż artykuł
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie
Już w najbliższy wtorek, 29 listopada w podtoruńskim Ostaszewie nastąpi uroczysta inauguracja zakładu produkcyjnego MOD21. Tym samym Grupa ERBUD uruchamia nowy segment działalności o potencjale sprzedażowym liczonym w setkach milionów złotych.
Eko-Kolor rozbuduje zakład produkcyjny na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Eko-Kolor rozbuduje zakład produkcyjny na Dolnym Śląsku
Kolejna polska firma inwestuje w województwie dolnośląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Eko-Kolor Paczosik Kotarba Sp. k., producent farb i lakierów fleksograficznych, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu chojnowskie przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne oraz poprawi efektywność produkcji.
W Gliwicach powstanie nowa baza Kolei Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie nowa baza Kolei Śląskich
Szykuje się nowa, duża inwestycja w Gliwicach. Koleje Śląskie chciałyby wybudować nowoczesną bazę dla taboru kolejowego spółki z wykorzystaniem bocznicy kolejowej po kopalnianym szybie Bojków. Podpisano w tej sprawie list intencyjny.
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma otworzyła centrum produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe w woj. pomorskim
Polpharma w Starogardzie Gdańskim stawia odważny krok w kierunku przywrócenia produkcji API w Polsce. 23 października starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne oficjalnie zakończyły projekt pn. „Prometeusz”. Działaność rozpoczęło laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum produkcyjne wysokoaktywnych substancji farmaceutycznych. Gratulacje z okazji otwarcia nowej inwestycje na ręce prezesa Polpharmy Sebastiana Szymanka złożył prezydent miasta Janusz Stankowiak.
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
460-500 mld zł do 2050 roku – tyle wyniesie koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce
Polska będzie musiała dokonać transformacji ciepłownictwa, żeby osiągnąć neutralność klimatyczną – wskazywali uczestnicy panelu dyskusyjnego pt. „Jak zmienić ciepłownictwo?”, który odbył się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Biorący udział w debacie Marcin Laskowski, wiceprezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej, podkreślił, że całkowity koszt transformacji systemu ciepłowniczego w Polsce wyniesie 460-500 mld zł do 2050 roku.
MFiPR uruchamia 4 nowe programy na rozwój innowacyjności przedsiębiorstwartykuł
Pokaż artykuł
MFiPR uruchamia 4 nowe programy na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) uruchomi w ciągu najbliższych kilku miesięcy cztery nowe programy, aby wesprzeć rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości w obszarach bezpieczeństwa, zwiększyć autonomię polskiej przedsiębiorczości, jak i innowacyjność samych przedsiębiorstw.
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Działa już baza operacyjno-serwisowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku coraz bliżej. Działa już baza operacyjno-serwisowa [ZDJĘCIA]
Pierwsza polska elektrownia wiatrowa na Bałtyku nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Grupa ORLEN osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. W Łebie zaczęła działać baza operacyjno-serwisowa dla MEW.
Pojazdy autonomiczne w Polsce – kluczowe partnerstwo PSNM i SDCM otwiera nowe możliwościartykuł
Pokaż artykuł
Pojazdy autonomiczne w Polsce – kluczowe partnerstwo PSNM i SDCM otwiera nowe możliwości
Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM) oraz Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) połączyły siły, by wspierać rozwój pojazdów zautomatyzowanych i autonomicznych w Polsce. Ta współpraca może znacząco przyspieszyć technologiczne ambicje kraju, które mają szansę uczynić Polskę jednym z europejskich liderów w tej dziedzinie.
Ukraińska armatohaubica Bohdana będzie produkowana w Polsce. Historyczny przełom w polsko‑ukraińskiej współpracy zbrojeniowejartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska armatohaubica Bohdana będzie produkowana w Polsce. Historyczny przełom w polsko‑ukraińskiej współpracy zbrojeniowej
To już przesądzone: nowoczesna ukraińska armatohaubica 2S22 Bohdana kal. 155 mm — broń, która zdobyła reputację jednego z najbardziej efektywnych systemów artyleryjskich na froncie — będzie produkowana w Polsce. To efekt współpracy polskiej spółki Ponar Wadowice (woj. małopolskie) i ukraińskich Kramatorskich Zakładów Budowy Ciężkich Obrabiarek, które powołały wspólną firmę PK MIL SA.
30-lecie EURO-PARK MIELEC – tysiące miejsc pracy i miliardy złotych w inwestycjachartykuł
Pokaż artykuł
30-lecie EURO-PARK MIELEC – tysiące miejsc pracy i miliardy złotych w inwestycjach
Trzy dekady temu w Mielcu powstała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna – EURO-PARK MIELEC. Pomysł utworzenia strefy powstał w odpowiedzi na trudną sytuację gospodarczą regionu i potrzebę restrukturyzacji przemysłu lotniczego. Dzięki wsparciu rządu, współpracy z ekspertami i zaangażowaniu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., udało się stworzyć nowatorski model strefy ekonomicznej, który stał się punktem odniesienia dla kolejnych SSE w całym kraju. Od początku ARP S.A. pełniła kluczową rolę jako inicjator, operator i partner przedsiębiorców – zapewniając stabilność, tworząc atrakcyjne warunki dla inwestorów, rozwijając infrastrukturę techniczną, rewitalizując tereny poprzemysłowe oraz budując nowoczesne hale produkcyjne i centra logistyczne.
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku
Początek grudnia to w KGHM święto górniczych tradycji. W tym roku w trakcie obchodów pojawiła się wyjątkowa atrakcja: wyznaczenie lokalizacji szybu Gaworzyce. Przywilej wyznaczenia symbolicznego miejsca szybu przypadł Zbigniewowi Bryi, Wiceprezesowi Zarządu KGHM ds. Rozwoju, którego pracownicy będą nadzorować prace projektowe i wykonawstwo tego, jak i pozostałych szybów. Gest ten oznacza nie tylko początek robót – to ważny moment w realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Polskiej Miedzi. Szyb Gaworzyce będzie funkcjonował w ramach Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice.
Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw w Polsce. PERN uruchomił masowy front kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w logistyce paliw w Polsce. PERN uruchomił masowy front kolejowy
W Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej (woj. kujawsko-pomorskie) PERN oddał do eksploatacji masowy front kolejowy. Inwestycja umożliwia jednoczesny przeładunek do 36 wagonów-cystern i dwukrotnie zwiększa zdolności bazy w zakresie transportu kolejowego. Obecnie baza pod Bydgoszczą jest jednym z największych i najnowocześniejszych węzłów logistycznych paliw w kraju, zapewniającym sprawną redystrybucję paliw z importu i utrzymanie ciągłości zaopatrzenia rynku.
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]
Cena nowego mieszkania jest często podobna do ceny zakupu gruntu i budowy domu jednorodzinnego. Śred...
Polska – Europejskim liderem rynku nowoczesnych usług dla biznesuartykuł
Pokaż artykuł
Polska – Europejskim liderem rynku nowoczesnych usług dla biznesu
Do końca br. zatrudnienie w sektorze przekroczy 100 tys. osób, a same firmy z kapitałem zagranicznym...
REKLAMA