REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Panattoni buduje w Bielsku-Białej nowy park magazynowy o powierzchni blisko 100 000 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni buduje w Bielsku-Białej nowy park magazynowy o powierzchni blisko 100 000 mkw.
Panattoni zwiększa podaż powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej, przemysłowym obszarze pogranicza...
[dolnośląskie] KGHM Letia w Legnicy najlepszą budową Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] KGHM Letia w Legnicy najlepszą budową Dolnego Śląska
Centrum Biurowo – Usługowe Legnickiego Parku Technologicznego KGHM Letia najlepszą budową Dolne...
[Katowice] Rozpoczęcie budowy trzeciego budynku Silesia Business Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Rozpoczęcie budowy trzeciego budynku Silesia Business Park
Skanska Property Poland rozpoczęła realizację trzeciego budynku w ramach kompleksu Silesia Business...
[Wrocław] Amerykański gigant branży medycznej wprowadzi się do Business Gardenartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Amerykański gigant branży medycznej wprowadzi się do Business Garden
Koncern Becton Dickinson w kwietniu przyszłego roku wprowadzi się do Business Garden. Firma planuje...
[Wrocław] Miała być Idylla, będą biurowce. Echo planuje kolejne inwestycje na Gądowie Małym [FOTO]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miała być Idylla, będą biurowce. Echo planuje kolejne inwestycje na Gądowie Małym [FOTO]
Przy ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu najprawdopodobniej staną kolejne biurowce – ich budowę pl...
Dwie duże zagraniczne firmy przedłużyły umowy najmu w dwóch krakowskich biurowcachartykuł
Pokaż artykuł
Dwie duże zagraniczne firmy przedłużyły umowy najmu w dwóch krakowskich biurowcach
Na przedłużenie umów najmu w dwóch dużych biurowcach w Krakowie zdecydowały się dwie obecne od kilku...
[Kozienice] CNEEC: Przetarg w Kozienicach to dopiero początekartykuł
Pokaż artykuł
[Kozienice] CNEEC: Przetarg w Kozienicach to dopiero początek
Pod koniec kwietna zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowego bloku w Elektrowni Kozienice. O...
Dolny Śląsk: PCC Rokita i PCC Exol zainwestują 351 milionów złotych w Brzegu Dolnymartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: PCC Rokita i PCC Exol zainwestują 351 milionów złotych w Brzegu Dolnym
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. PCC Rokita i PCC Exol zdecydowały o budowie zakładu prod...
ZRB Budtechfirma
Pokaż firmę
ZRB Budtech
Tychy, ul. Dojazdowa 9B
Budowa osiedla i rozbiórka budynków przemysłowo-gospodarczych, ul. Krakowska 90-92inwestycja
Pokaż inwestycję
Budowa osiedla i rozbiórka budynków przemysłowo-gospodarczych, ul. Krakowska 90-92
Wrocław, Krzyki, Krakowska 90-92
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwockuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się prace nad odwiertem geotermalnym w Otwocku
Przy otwockim parku miejskim rozpoczęto wiercenie otworu geotermalnego o głębokości 1645 m. Celem jest ustalenie zasobów wód termalnych. W uroczystej inauguracji prac, która odbyła się we wtorek 24 października 2023 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio, wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski oraz prezydent Otwocka Jarosław Margielski.
Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea pod Gorzowem Wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowa farma fotowoltaiczna Grupy Enea pod Gorzowem Wielkopolskim
W Lubnie w powiecie gorzowskim (woj. lubuskie) uruchomiono kolejną w Grupie Enea farmę fotowoltaiczną. Farma, składająca się z trzech niezależnych instalacji, ma łączną moc 5 MW i zbudowana jest z ponad 9 tys. paneli.
Flagowe inwestycje Capital Park przechodzą na zieloną energięartykuł
Pokaż artykuł
Flagowe inwestycje Capital Park przechodzą na zieloną energię
Grupa Capital Park rozpoczęła proces zasilania swoich inwestycji wyłącznie z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Od 1 stycznia 2024 roku Fabryka Norblina, Royal Wilanów oraz dwa street malle Vis à Vis korzystają w 100% z zielonej energii. Łączna powierzchnia wszystkich projektów, które są zasilane z OZE wynosi ponad 110.000 mkw. Dostawcą energii jest Enefit, a w procesie jej zakupu firmie Capital Park doradzał zespół Westbridge Advisory.
PSE S.A. zrealizują wielką i ważną inwestycję w woj. zachodniopomorskim i wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
PSE S.A. zrealizują wielką i ważną inwestycję w woj. zachodniopomorskim i wielkopolskim
Wojewoda Zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę 98-kilometrowego odcinka linii najwyższych napięć, przebiegającego przez województwo zachodniopomorskie. Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE S.A.) uzyskały tym samym wszystkie decyzje i zgody niezbędne dla budowy tej części inwestycji.
TAURON uruchomił jedną ze strategicznych inwestycji w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON uruchomił jedną ze strategicznych inwestycji w woj. opolskim
Główny Punkt Zasilania Gogolin to jedna ze strategicznych inwestycji TAURON Dystrybucji w województwie opolskim. Projekt zasili położone w pobliżu tereny inwestycyjne oraz podstację trakcyjną PKP. Koszt inwestycji to blisko 32 miliony złotych.
Zielona energia w ALDI – 207 sklepów z fotowoltaiką do końca 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia w ALDI – 207 sklepów z fotowoltaiką do końca 2024 r.
ALDI intensyfikuje swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, stawiając na fotowoltaikę i innowacyjne rozwiązania energetyczne. W 2024 roku sieć znacząco zwiększyła liczbę obiektów wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania w zakresie odzysku ciepła.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
ORLEN pozyskał 2 mld zł na realizację strategicznych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN pozyskał 2 mld zł na realizację strategicznych inwestycji
Inwestorzy po raz kolejny pozytywnie odpowiedzieli na ofertę zakupu obligacji ORLEN. Koncern wyemitował 20 000 obligacji o łącznej wartości 2 mld zł, z 7-letnim okresem wykupu oraz zmiennym kuponem na poziomie WIBOR 6M + 1% w skali roku. Emisji został nadany rating na poziomie BBB+ i AA+(pol), a całą ofertę skierowano do krajowych inwestorów instytucjonalnych. Środki z emisji dodatkowo wzmocnią i zdywersyfikują strukturę finansowania Grupy ORLEN.
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławieartykuł
Pokaż artykuł
TAURON z unijnym dofinansowaniem zrealizuje duże inwestycje w Wałbrzychu i Oławie
TAURON Dystrybucja zawarł umowy o dofinansowanie z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym w Krakowie. Otrzymane wsparcie pozwoli na sprawną realizację ważnych projektów inwestycyjnych, których celem jest integracja odnawialnych źródeł energii z siecią dystrybucyjną.
[Wrocław] Kolejny biurowiec stanie w Promenadach Wrocławskich [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kolejny biurowiec stanie w Promenadach Wrocławskich [WIZUALIZACJE]
Zita - tak będzie nazywał się drugi po Epsilonie biurowiec, który powstanie w ramach Promenad Wrocła...
REKLAMA