REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Tapety natryskowe Gotele, Dialcolor, Malowanie hal - Decorfirma
Pokaż firmę
Tapety natryskowe Gotele, Dialcolor, Malowanie hal - Decor
Krzepice, Dankowice Pierwsze 66
Modernizacja linii Będzin – Katowice Piotrowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja linii Będzin – Katowice Piotrowice
Będzin, Plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3
Setki miejsc pracy i setki milionów złotych. Wielka inwestycja PESA w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
Setki miejsc pracy i setki milionów złotych. Wielka inwestycja PESA w Bydgoszczy
PESA, lider polskiego rynku produkcji pojazdów szynowych, obecny na torach jedenastu krajów Europy i Azji, realizuje obecnie w Bydgoszczy swoją największą inwestycję w historii tej spółki. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Energotechnika rozbuduje fabrykę w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Energotechnika rozbuduje fabrykę w woj. podlaskim
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Zarząd SSSE S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu nowej inwestycji. Otrzymał ja przedsiębiorca ENERGOTECHNIKA Sp. z o.o. który ma swoja siedzibę w Warszawie.
Wisłokostradainwestycja
Pokaż inwestycję
Wisłokostrada
Rzeszów, Generała Maczka
Dolny Śląsk: Powstaje odcinek drogi ekspresowej S8 Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Powstaje odcinek drogi ekspresowej S8 Jordanów Śląski – Łagiewniki Zachód [FILMY]
Na Dolnym Śląsku realizowana jest jedna z największych nowych inwestycji drogowych w Polsce. Powstaje droga ekspresowa S8, która połączy Wrocław/Kobierzyce z Kłodzkiem. Docelowo, w przyszłości, ma dotrzeć do granicy z Czechami. To nowy "kręgosłup" drogowy Dolnego Śląska. Inwestycja ma ożywić gospodarczo kolejne części tego regionu Polski i przyciągnąć nowych inwestorów i inwestycje.
W Polsce Wschodniej będzie powstawać więcej mieszkań z niskim czynszemartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce Wschodniej będzie powstawać więcej mieszkań z niskim czynszem
W Polsce Wschodniej będzie powstawać więcej mieszkań z niskim czynszem. Na ten nowy cel przeznaczono w programie 422 mln zł. Obradujący w MFiPR na XI posiedzeniu Komitet Monitorujący program Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021- 2027 przyjął kryteria wyboru projektów, które będą finansować inwestycje w mieszkania o przystępnym czynszu.
[lubelskie] S17 z Sielc do Bogucina oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] S17 z Sielc do Bogucina oddana do użytku
Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 17 pomiędzy Warszawą i Lublinem. Od...
[Małopolska] Remont torowiska do Katowic potrwa do 2020 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Małopolska] Remont torowiska do Katowic potrwa do 2020 roku
W najbliższą niedzielę zmienia się rozkład jazdy na linii kolejowej do Krzeszowic. Spółka PKP PLK pr...
Polska może być liderem energetyki wiatrowej na lądzie, ale musi przyspieszyć jej rozwój [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polska może być liderem energetyki wiatrowej na lądzie, ale musi przyspieszyć jej rozwój [FILM]
– Czyste niewyczerpalne źródła z OZE budują nasze bezpieczeństwo, co uwidocznił najnowszy kryzys na Bliskim Wschodzie. W ramach Krajowego Planu Energii i Klimatu Polska powinna wykorzystać ogromny potencjał wiatru w celu ożywienia gospodarki i stworzenia wielu nowych miejsc pracy. Nasz kraj ma szansę stać się europejskim liderem, ale to wymaga większego zaangażowania decydentów: w szczególności skrócenia procedur i przyspieszenia decyzji dla wiatru na lądzie oraz wprowadzenia zasady nadrzędności interesu publicznego – ocenia Tinne Van der Straeten, dyrektor generalna WindEurope.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
Deweloperzy rozpoczęli w Polsce budowę o 33,8% mieszkań mniej! Co dalej?artykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy rozpoczęli w Polsce budowę o 33,8% mieszkań mniej! Co dalej?
– Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Polskiego Związku Firm Deweloperskich, w pierwszych pięciu miesiącach obecnego roku, zaobserwowaliśmy 30% spadek nowych inwestycji w sektorze deweloperskim. Niska liczba nowych wprowadzeń w ostatnich miesiącach była wypadkową czynników takich jak wysokie koszty finansowania inwestycji, czy niski popyt. Ten ostatni wynikał przede wszystkim ze spadku zdolności kredytowej Polaków związanej z wysokim poziomem stóp procentowych i rygorystycznymi założeniami rekomendacji KNF. Spadek był jeszcze większy, jeśli porównamy bezpośrednio wyniki z maja tego oraz ubiegłego roku, z których wynika, że deweloperzy rozpoczęli budowę o 33,8% mieszkań mniej – mówi Patryk Kozierkiewicz, ekspert Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Ważna inwestycja elektroenergetyczna w północno-wschodniej Polsce wchodzi w kolejny, kluczowy etapartykuł
Pokaż artykuł
Ważna inwestycja elektroenergetyczna w północno-wschodniej Polsce wchodzi w kolejny, kluczowy etap
Projekt budowy nowych stacji elektroenergetycznych 220/110 kV Wigry oraz Norki wchodzi w kolejny, kluczowy etap. Starostwa Suwalskie oraz Ełckie zakończyły procedury administracyjne, zatwierdzając dokumentacje geologiczno‑inżynierskie (DGI) dla obu inwestycji
Enea Operator inwestuje ponad 120 mln zł w modernizację i rozwój sieci wysokiego napięciaartykuł
Pokaż artykuł
Enea Operator inwestuje ponad 120 mln zł w modernizację i rozwój sieci wysokiego napięcia
Enea Operator realizuje kolejne strategiczne inwestycje w infrastrukturę elektroenergetyczną o łącznej wartości przekraczającej 120 mln zł. Projekty obejmują modernizację i budowę linii 110 kV w północno-zachodniej Polsce, zwiększając bezpieczeństwo dostaw energii, odporność sieci oraz możliwości przyłączania nowych odbiorców, OZE oraz magazynów energii elektrycznej.
[Katowice] 5 powodów, dla których warto zamieszkać w Katowicach artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] 5 powodów, dla których warto zamieszkać w Katowicach
Katowice – serce dwumilionowej aglomeracji, stolica Śląska. Do niedawna kojarzone z przemysłem wydob...
[Kozienice] CNEEC: Przetarg w Kozienicach to dopiero początekartykuł
Pokaż artykuł
[Kozienice] CNEEC: Przetarg w Kozienicach to dopiero początek
Pod koniec kwietna zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowego bloku w Elektrowni Kozienice. O...
Biedronka wita jesień z 13 nowymi i 5 zmodernizowanymi sklepami w całej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka wita jesień z 13 nowymi i 5 zmodernizowanymi sklepami w całej Polsce
Sieć Biedronka nie zwalnia tempa i w ostatnich dniach września otwiera 13 nowych oraz 5 zmodernizowanych sklepów. Nowe placówki, w różnych województwach całego kraju, zapewnią klientom jeszcze lepszy dostęp do szerokiej oferty produktów w atrakcyjnych cenach i zagwarantują jak najlepsze doświadczenia zakupowe. Aż 11 nowych placówek sieci wyposażone jest w lady tradycjne.
Duży estoński inwestor stawia na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
Duży estoński inwestor stawia na Polskę
Estońska spółka Summus Capital stawia na Polskę i zamierza inwestować w rynek nieruchomości inwestycyjnych w naszym kraju. Firma zadebiutowała w Polsce w ubiegłym roku. Inwestor z Estonii zwiększył wartość swojego portfela do ponad 550 mln euro i podkreślił swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Rynek biurowy w Polsce: milion mkw. popytu w 2014 r. i świetna passa rynków regionalnychartykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy w Polsce: milion mkw. popytu w 2014 r. i świetna passa rynków regionalnych
W 2014 r. w Polsce podpisano umowy najmu na ponad milion metrów kwadratowych biur, z czego rekordowe...
[opolskie] PGE potwierdza: Nie będzie nowych bloków w El. Opoleartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] PGE potwierdza: Nie będzie nowych bloków w El. Opole
Polska Grupa Energetyczna zrezygnowała z budowy dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole. Dziś...
REKLAMA