REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Poznaniu uruchomiono unikalne w skali Europy laboratorium do produkcji ogniw bateryjnych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu uruchomiono unikalne w skali Europy laboratorium do produkcji ogniw bateryjnych [FILM]
Unikatową w skali Europy infrastrukturę, która pozwala tworzyć i testować zaawansowane technologie bateryjne w warunkach zbliżonych do przemysłowych, uruchomiono w Łukasiewicz – Instytucie Metali Nieżelaznych (IMN) w Poznaniu. Umożliwia ona szybkie przejście od opracowania materiałów w laboratorium do ich testowania w warunkach odpowiadających wymaganiom produkcyjnym. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł, z czego ponad 7 mln zł to subwencja ze środków ministerialnych.
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskim
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie opolskim. Niemiecki Eberspächer otworzył nową fabrykę w Przylesiu (gmina Olszanka, powiat brzeski). Na 12 500 metrach kwadratowych firma zamierza produkować systemy zarządzania temperaturą dla elektrycznych autobusów miejskich i autokarów. Produkcja rozpoczęła się w grudniu 2024 r.
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?artykuł
Pokaż artykuł
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) – globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtronn prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
W Polsce powstanie instytut badawczy, mający na celu rozwój badań nad sztuczną inteligencjąartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie instytut badawczy, mający na celu rozwój badań nad sztuczną inteligencją
W Polsce powstanie instytut badawczy IDEAS, mający na celu rozwój badań nad sztuczną inteligencją. Z inicjatywy wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, zorganizowane zostało spotkanie, w którym uczestniczyli minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek, wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski, płk Arkadiusz Kling z Ministerstwa Obrony Narodowej, prof. Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego Piotr Sankowski, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Alojzy Nowak oraz Rektor Politechniki Warszawskiej Krzysztof Zaremba.
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
38 milionów złotych dla Energa-Operator SA na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim
Energa-Operator otrzymała 38 milionów złotych na modernizację kluczowych stacji elektroenergetycznych w woj. kujawsko-pomorskim. Celem dofinasowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu, jest wsparcie rozwoju elektromobilności. W jego ramach spółka zrealizuje zadania inwestycyjne, których łączna wartość przekracza 63 miliony złotych.
Niemiecki koncern ZF inwestuje w rozwój elektroniki i systemów wspomagania kierowcy (ADAS) w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern ZF inwestuje w rozwój elektroniki i systemów wspomagania kierowcy (ADAS) w Polsce
Grupa ZF od lat inwestuje i rozwija swój obszar badawczo-rozwojowy w Polsce. Cztery centra inżynieryjne działające w Polsce (w Bielsku-Białej, Częstochowie, Łodzi i Wrocławiu), zatrudniają już ponad 1800 osób i nadal intensywnie rekrutują, wdrażają nowe technologie i realizują projekty dla coraz większej liczby klientów. Działalność badawczo-rozwojowa Centrum Inżynierii Elektroniki ZF w Częstochowie stała się fundamentem dla powstania Zakładu Elektroniki, w którym ZF produkuje nowoczesne komponenty elektroniczne dla zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), takie jak kamery S-Cam 4.8, radary czy superkomputery ZF ProAI dla funkcji zautomatyzowanej jazdy.
Firma z Singapuru stawia na woj. zachodniopomorskieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z Singapuru stawia na woj. zachodniopomorskie
Kolejna azjatycka spółka stawia na swój rozwój w Polsce. Firma Copper-Joint, dotychczasowy najemca w parku LCube Szczecin-Goleniów, zdecydowała o wynajęciu dodatkowych 3,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej w tym obiekcie.
W Polsce powstanie kolejna gigafabryka baterii?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie kolejna gigafabryka baterii?
Jest szansa, że w Polsce powstanie wielka fabryka baterii. Ale to być może będzie projekt o znacznie większej skali. Tym razem jednak nie będzie to inwestycja kapitału azjatyckiego, tylko z Europy Zachodniej.
Niemiecka firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał kolejną w województwie warmińsko-mazurskim decyzję o wsparciu, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa halaartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa hala
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Spółka joint venture utworzona przez Partners Group oraz Peakside Capital Advisors zakończyła budowę hali C2 w kompleksie magazynowo-przemysłowym, zlokalizowanym przy ul. Matuszewskiej 14. Nowy obiekt City Point łączy elastyczność przestrzeni, technologie smart i elektromobilność.
Powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych? [FILMY]
W Polsce może powstać fabryka samochodów elektrycznych. Nie, nie żadnej chińskiej czy innej zagranicznej firmy ale naszej polskiej. I nie, nie są to mrzonki. eVANpl to konstrukcja nagrodzona w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na projekt polskiego lekkiego elektrycznego auta dostawczego o ładowności 1 tony. Jej twórcom udało się nie tylko się zaprojektować taki pojazd od postaw, ale również zbudować kilka prototypów, które są obecnie homologowane. W projekt zaangażowani są poważni ludzie i kapitał.
W woj. lubuskim powstanie nowa, duża inwestycja z branży automotiveartykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubuskim powstanie nowa, duża inwestycja z branży automotive
W gminie Żagań (województwo lubuskie, południowo-zachodnia Polska) powstanie jedna z najważniejszych inwestycji przemysłowych ostatnich lat. We wsi Tomaszowo, kilka kilometrów od Żagania, powstanie zakład przetwarzania baterii litowo‑jonowych. Projekt realizuje firma z Korei Południowej działająca w branży automotive, a inwestycja otrzymała już decyzję środowiskową — pierwszy kluczowy krok umożliwiający rozpoczęcie budowy.
ZF Automotive Systems Poland rozbudowuje swoje laboratorium w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
ZF Automotive Systems Poland rozbudowuje swoje laboratorium w Łodzi
ZF Automotive Systems Poland rozbudowuje swoje laboratorium w Łodzi. Polski oddział ZF, globalnego koncernu technologicznego, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu zwiększa przestrzeń najmu o dodatkowe 206 mkw. w biurowcu Symetris Business Park przy ul. Piłsudskiego 86.
S6 Kołbaskowo – Dołujeinwestycja
Pokaż inwestycję
S6 Kołbaskowo – Dołuje
Dołuje
Symfonia Pragainwestycja
Pokaż inwestycję
Symfonia Praga
Warszawa, Owsiana
PGE pozyskała 2,25 mld zł od EBI na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE pozyskała 2,25 mld zł od EBI na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce
PGE Polska Grupa Energetyczna i Europejski Bank Inwestycyjny zawarły umowę kredytową o wartości 2,25 mld zł, z której środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie modernizacji Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar oraz rozbudowę portfela elektrowni fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą przyłączeniową. Za realizację projektów będzie odpowiedzialna PGE Energia Odnawialna. Wsparcie zostało udzielone w ramach REPowerEU z przeznaczeniem na finansowanie transformacji energetycznej w Polsce.
Ponad 9 mld zł z KPO na rozwój nowoczesnej sieci dystrybucyjnej Enea w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 9 mld zł z KPO na rozwój nowoczesnej sieci dystrybucyjnej Enea w Polsce
Grupa Enea podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki w wysokości 9,13 mld zł finansowaną z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój nowoczesnej infrastruktury elektroenergetycznej Grupy, w tym budowę i modernizację sieci dystrybucyjnych z wykorzystaniem technologii inteligentnej sieci dystrybucyjnej smart grid. W uroczystości uczestniczył Minister Jakub Jaworowski.
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój sieci energetycznej w Polsce Wschodniej. Inwestycje Energa-Operator za ponad 112 mln zł
Ruszyły prace budowlane przy rozbudowie i modernizacji sieci elektroenergetycznej w Polsce Wschodniej. Na realizację sześciu zadań inwestycyjnych Energa-Operator uzyskała ponad 60 milionów złotych dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Inwestycje poprawią niezawodność dostaw energii dla blisko 58 tysięcy odbiorców i zwiększą możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii (OZE).
Czy brak przestrzeni do prowadzenia działalności może dziś realnie ograniczać rozwój biznesu w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Czy brak przestrzeni do prowadzenia działalności może dziś realnie ograniczać rozwój biznesu w Polsce?
Brak odpowiednich lokali do prowadzenia działalności staje się coraz poważniejszą barierą dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Aż trzy czwarte Polaków uważa, że ograniczona dostępność przystępnych cenowo powierzchni biznesowych spowalnia rozwój małych i średnich firm – wynika z badania Nordspace. Problem ten najczęściej wskazują osoby młode oraz mieszkańcy Mazowsza.
Przy sklepach Biedronki powstanie 1,8 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Przy sklepach Biedronki powstanie 1,8 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych
Dzięki wejściu Biedronki w świat elektromobilności każdy zakątek kraju będzie miał dostęp do szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Do końca przyszłego roku pojawią się one w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci Biedronka zarówno w wielkich aglomeracjach, jak i mniejszych miastach, a każde urządzenie jednocześnie będzie mogło ładować do trzech aut.
REKLAMA