Dolny Śląsk: W Brzegu Dolnym zainwestuje duży chiński inwestor z branży elektromobilności

Dolny Śląsk: W Brzegu Dolnym zainwestuje duży chiński inwestor z branży elektromobilności

Orzech
Orzech
REKLAMA
Dolny Śląsk przyciągnął kolejnego inwestora z branży elektromobilności. W podwrocławskim Brzegu Dolnym zainwestuje chiński koncern Shandong Shida Shenghua Chemical Group Co. Ltd.
Zarząd PCC Rokita poinformował o podpisaniu 11 marca umowy z inwestorem, dotyczącej inwestycji w zakresie produkcji węglanów organicznych i ich sprzedaży w Europie. 

Fabryka w Brzegu Dolnym będzie produkować węglany organiczne, mające zastosowanie m.in. w wytwarzaniu baterii dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Ma ona zostać zlokalizowana na terenie należącym do PCC Rokita.

W ramach I etapu inwestycji wybudowana będzie instalacja o zdolności produkcyjnej 20 000 ton rocznie. W ramach współpracy Shandong Shida Shenghua Chemical Group Co. Ltd. i PCC Rokita mają zostać także podjęte działania pozwalające na określenie możliwości dalszego rozwoju przedsięwzięcia w ramach II etapu, który przewiduje w przyszłości produkcję innych komponentów do baterii.
REKLAMA

Szacunkowy koszt I etapu inwestycji wynosi około 22 mln euro (około 95 mln złotych).

W ramach podpisanej umowy w Brzegu Dolnym powstanie spółka celowa do realizacji całego projektu. Chiński inwestor udzieli PCC Rokita licencji na korzystanie z technologii produkcji węglanów organicznych. Z kolei polska firma dostarczy wszystkie konieczne media do fabryki.
W nowej spółce Shandong Shida Shenghua Chemical Group Co. Ltd. będzie posiadał 51%, a PCC Rokita 49% udziałów. Kapitał zakładowy we wstępnej fazie projektu wyniesie 5 mln złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA