Inwestycje w Brzegu Dolnym

Inwestycje w Brzegu Dolnym

Dolny Śląsk
Piotr S. Kozdrowicki
REKLAMA
W Brzegu Dolnym powstaje Osiedle Leśmiana. Inwestycja budowana przez EMKA Inwest jest debiutanckim projektem tego dewelopera. W 6 budynkach realizowanych w dwóch etapach znajduje się łącznie 120 mieszkań. Początek inwestycji miał miejsce dwa lata temu, a najnowszy budynek został oddany do użytku we wrześniu tego roku. Obecnie sprzedawane są ostatnie wolne lokale. Na najwyższych piętrach deweloper przewidział mieszkania dwupoziomowe z rozległymi tarasami i balkonami. Nie zabraknie miejsc postojowych w częściowo podziemnym garażu czy placu zabaw.
Osiedle Leśmiana jest częścią dolnobrzeskiej dzielnicy Warzyń, która w ciągu ostatnich lat przeżywa intensywny rozwój. Z szarego blokowiska, jakim była jeszcze do lat 90. powoli urasta do rangi rzeczywistego centrum miasta. Sprzyja temu dogodne położenie, stale rosnąca baza sklepów oraz szkół czy punktów opieki zdrowotnej. Stąd tutejsze mieszkania dość szybko znajdują nabywców, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wielu z nowych lokatorów pochodzi z Wrocławia.
REKLAMA
Wrocławianie coraz częściej traktują Brzeg Dolny jako realną alternatywę dla Wrocławia czy przedmieść. Miasteczko oddalone o 30 km od centrum stolicy Dolnego Śląska jest z nią coraz lepiej skomunikowane. Od 2013 działa drogowy most na Odrze; lada dzień ruszyć ma budowa miejskiej obwodnicy. Coraz gęstszą siatkę połączeń zapewnia kolej. Oczywiście nie obywa się bez problemów, jednak zdecydowana większość dolnobrzeżan wybiera właśnie pociąg jako środek transportu do pracy czy szkoły we Wrocławiu.
Stąd inwestycje takie jak Osiedle Leśmiana w przyszłości mogą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Tym bardziej, że w Brzegu Dolnym wciąż nie brakuje terenów pod zabudowę deweloperską, a miasto od wielu lat inwestuje w twardą infrastrukturę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA