REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Ruszyła rozbudowa fabryki austriackiej firmy voestalpine Rotec pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła rozbudowa fabryki austriackiej firmy voestalpine Rotec pod Środą Śląską
Kolejna inwestycja z branży automotive na Dolnym Śląsku. Swoją fabrykę zlokalizowaną w Komornikach pod Środą Śląską rozbuduje austriacka firma voestalpine Rotec.
AKME wybuduje nowy budynek wielorodzinny w Siechnicach pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
AKME wybuduje nowy budynek wielorodzinny w Siechnicach pod Wrocławiem
W podwrocławskich Siechnicach powstanie kolejny nowy budynek wielorodzinny. Tym razem swoją inwestycję mieszkaniową w tym jednym z najszybciej rozwijających się małych miast w Polsce zrealizuje firma AKME Zdzisław Wiśniewski z Wrocławia.
W Przemyślu powstanie nowy, duży kompleks basenówartykuł
Pokaż artykuł
W Przemyślu powstanie nowy, duży kompleks basenów
W województwie podkarpackim powstanie nowy kompleks basenowy. Miasto Przemyśl ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę zespołu basenów wewnętrznych i zewnętrznych, które mają powstać przy ul. Sanockiej.
Firma Noble House planuje budowę biurowca w Katowicach [FILM + WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Firma Noble House planuje budowę biurowca w Katowicach [FILM + WIZUALIZACJA]
Polski inwestor firma Noble House Sp. z o.o. S.K.A. z Siemianowic Śląskich planuje budowę biurowca w Katowicach. Inwestycja zostanie zlokalizowana przy ulicy Bocheńskiego 90.
Niemiecka firma Schattdecor inwestuje w swoją fabrykę w Głuchołazachartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Schattdecor inwestuje w swoją fabrykę w Głuchołazach
Kolejna inwestycja w województwie opolskim. Tym razem w Głuchołazach, w powiecie nyskim. W ostatnich dniach grudnia 2022 roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wydała kolejną decyzję o wsparciu inwestycji. Do WSSE dołączyła firma Schattdecor Sp. z o.o., czyli polski oddział niemieckiego producenta powierzchni dekoracyjnych. Od lat zaopatruje klientów z wielu sektorów branżowych w wysokiej jakości wzornictwo i produkty, a także oferuje doradztwo i serwis.
 Niemiecka firma GKM Siebtechnik wybuduje fabrykę przesiewaczy w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma GKM Siebtechnik wybuduje fabrykę przesiewaczy w woj. mazowieckim
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie mazowieckim. Tym razem w Iłży pod Radomiem. Na terenie tamtejszej podstrefy SSE Starachowice swoją inwestycję zrealizuje niemiecka firma GKM Siebtechnik, światowy lider w przesiewie precyzyjnym iultraprecyzyjnym.
Rozpoczęły się nasadzenia lasów w Hucie Miedzi Głogówartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się nasadzenia lasów w Hucie Miedzi Głogów
140 tys. sadzonek drzew i krzewów leśnych – Huta Miedzi Głogów po raz kolejny rozpoczęła nasadzenia lasów na swoich terenach. W tym roku w okolicach oddziału KGHM Polska Miedź S.A. pojawią się dęby, buki oraz gatunki biocenotyczne, które podnoszą walory przyrodnicze tamtejszych obszarów leśnych.
Rusza rewitalizacja skweru Gwary Warszawskiej na Woliartykuł
Pokaż artykuł
Rusza rewitalizacja skweru Gwary Warszawskiej na Woli
W przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze prace związane z modernizacją skweru na Woli. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji. Z odnowionego, bardziej zielonego terenu mieszkańcy skorzystają w III kwartale 2025 r.
Francuski producent z branży lotniczej inwestuje pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Francuski producent z branży lotniczej inwestuje pod Rzeszowem
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. W Tajęcinie pod Rzeszowem oficjalnie otwarto nową siedzibę firmy JPB Système – producenta innowacyjnych komponentów do silników lotniczych. Nowy zakład, zlokalizowany w sercu Doliny Lotniczej, zatrudnił już ponad 50 osób, a firma wciąż prowadzi rekrutację na stanowiska operatorów CNC, magazynierów oraz specjalistów ds. wsparcia produkcji.
Libero Katowice – w pełni wynajęte z refinansowaniem na ponad 61 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Libero Katowice – w pełni wynajęte z refinansowaniem na ponad 61 mln euro
Cała powierzchnia handlowa Libero Katowice – ponad 150 sklepów i lokali usługowych została wynajęta. Echo Investment pozyskało też refinansowanie o wartości ponad 61 mln euro dla tego centrum handlowego.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim, ze wsparciem KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim, ze wsparciem KSSE
Kolejna polska firma inwestuje w województwie opolskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalne Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w Kędzierzynie-Koźlu!
Poznań najlepszy w prestiżowym rankinguartykuł
Pokaż artykuł
Poznań najlepszy w prestiżowym rankingu
Analitycy Oxford Economics opublikowali najnowszy raport, w którym przebadali 1000 metropolii na całym świecie. Wśród polskich miast Poznań zajął pierwsze miejsce w kategorii ekonomia.
BPI Real Estate Poland i Acteeum Group wchodzą na rynek PRS w Polsce. Rozpoczynają od dużej inwestycji w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
BPI Real Estate Poland i Acteeum Group wchodzą na rynek PRS w Polsce. Rozpoczynają od dużej inwestycji w Warszawie
BPI Real Estate Poland oraz Acteeum Group rozszerzają działalność o sektor PRS w Polsce. W ciągu najbliższych kilku tygodni deweloperzy przy współpracy z JLL wprowadzą na rynek nową inwestycję w tym prężnie rozwijającym się sektorze, która powstanie przy ulicy Obrzeżnej na mokotowskim Służewcu w Warszawie.
PHN S.A. kończy ważny etap budowy osiedla Łan we Wrocławiu [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PHN S.A. kończy ważny etap budowy osiedla Łan we Wrocławiu [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Polski Holding Nieruchomości z sukcesem rozwija działalność w segmencie budownictwa mieszkaniowego na kolejnym regionalnym rynku. Na szczycie jednego z budynków Osiedla ŁAN we Wrocławiu zawisła właśnie symboliczna wiecha, co oznacza, że został zakończony etap robót konstrukcyjnych, a generalny wykonawca rozpoczyna prace wykończeniowe elewacji i roboty instalacyjne. Ponad 170 mieszkań zostanie oddanych do użytkowania w I półroczu 2024 r.
Miliardy złotych zainwestowane przez ORLEN zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polakówartykuł
Pokaż artykuł
Miliardy złotych zainwestowane przez ORLEN zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polaków
Rekordowe 36 mld zł Grupa ORLEN przeznaczy tylko w tym roku na realizację strategicznych inwestycji trwale zwiększających bezpieczeństwo energetyczne i niezależność surowcową Polski. To o 12 mld zł więcej niż wyniosły łączne wydatki koncernu na inwestycje w latach 2008-2015. Zgodnie ze strategią, do 2030 roku, na inwestycje ORLEN przeznaczy łącznie 320 mld zł.
[Wrocław] Stworzą we Wrocławiu potężne centrum szkoleniowe dla pracowników zakładu Lufthansyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Stworzą we Wrocławiu potężne centrum szkoleniowe dla pracowników zakładu Lufthansy
W Prologis Park Wrocław powstanie specjalistyczne centrum szkoleniowe spółki XEOS, czyli joint...
Co się dzieje z rynkiem magazynowym w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Co się dzieje z rynkiem magazynowym w Polsce?
Jak to możliwe, że pomimo rosnącej inflacji oraz trwającego kryzysu gospodarczego, w Polsce zaczyna brakować powierzchni magazynowej? Jest to konsekwencją wielu zjawisk, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich dwóch latach. W ich efekcie rynek magazynowy mocno się zmienia!
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicy
Polski producent AGD, firma SOLGAZ zainwestowała w rozwój swojej fabryki znajdującej się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Firma zainwestowała w park maszynowy, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie produkować wiązki przewodów elektrycznych do I, II i III generacji płyt gazowych "gaz pod szkłem". W świdnickiej fabryce stanęły m.in. nowe urządzenia do cięcia oraz multimedialne stanowiska montażowe.
Nawet kilka milionów nowych miejsc pracy, czyli rynek elektromobilności w najbliższych latachartykuł
Pokaż artykuł
Nawet kilka milionów nowych miejsc pracy, czyli rynek elektromobilności w najbliższych latach
Elektromobilność w ciągu ostatnich lat rozwija się w dynamicznym tempie, a samochody elektryczne stanowią coraz większą część rynku motoryzacji. Według danych EV-Volumes w 2022 r. dostarczono łącznie 10,5 mln nowych pojazdów typu BEV i PHEV, co stanowi wzrost o 55% w porównaniu z 2021 r.
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznychartykuł
Pokaż artykuł
Wielki program modernizacji polskich sieci energetycznych
Energa-Operator S.A. pozyskała ponad 7,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy na największy w historii spółki program modernizacji i cyfryzacji sieci energetycznej w północnej i środkowej Polsce. Modernizacja i budowa łącznie 21 tysięcy kilometrów sieci zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju i wpłynie docelowo na niższe ceny energii dla odbiorców końcowych. Będzie to możliwe między innymi dzięki planowanemu przyłączeniu aż 9 GW źródeł odnawialnych o niewielkich kosztach zmiennych wytwarzania energii, wraz z magazynami energii. Program umożliwi także podłączenie do sieci 200 tysięcy nowych prosumentów. Wartość całego programu w perspektywie do 2035 roku to 40 mld zł.
REKLAMA