REKLAMA
Znaleziono 6151 wyników
POL-MAK wybuduje w Iławie jedną z najnowocześniejszych fabryk bibuły w Europie artykuł
Pokaż artykuł
POL-MAK wybuduje w Iławie jedną z najnowocześniejszych fabryk bibuły w Europie
Kolejna duża inwestycja produkcyjna w województwie warmińsko-mazurskim w północno-wschodniej części Polski. W lipcu w Iławie rozpocznie się budowa jednego z najnowocześniejszych europejskich zakładów produkcyjnych. Inwestorem jest POL-MAK Iława, generalnym wykonawcą – spółka SIGNET. Fabryka bibuły będzie składała się m.in. z hal magazynowych i produkcyjnej, laboratorium oraz części socjalnej dla pracowników. Powstanie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju.
Nowy najemca i nowe miejsca pracy w MLP Czeladźartykuł
Pokaż artykuł
Nowy najemca i nowe miejsca pracy w MLP Czeladź
Firma specjalizująca się w sektorze logistycznym, świadcząca usługi magazynowania towarów oraz transportu, wynajęła łącznie ponad 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Czeladź. W zawarciu transakcji pośredniczyła firma doradcza Rock Estate.
Kraków przymierza się do stworzenia masterplanów dla Płaszowa i Rybitwartykuł
Pokaż artykuł
Kraków przymierza się do stworzenia masterplanów dla Płaszowa i Rybitw
Część Płaszowa i Rybitw to rozległe tereny w południowo-wschodniej części miasta, które od lat znajdują się w stanie planistycznej niepewności. Władze Krakowa nie chcą jednak więcej improwizacji – zamiast punktowych decyzji i działań reagujących na doraźne potrzeby, planowane jest stworzenie dla tych obszarów masterplanów.
Więcej polskiego gazu ziemnego z zachodniopomorskich złóż ORLENUartykuł
Pokaż artykuł
Więcej polskiego gazu ziemnego z zachodniopomorskich złóż ORLENU
ORLEN zwiększył o 700 mln m sześć. zasoby wydobywalne gazu ziemnego ze złoża Trzebusz, zlokalizowanego w gminie Trzebiatów, w województwie zachodniopomorskim. Dzięki temu łączne zasoby wydobywalne gazu ziemnego w tym rejonie wzrosły do 2,3 mld m sześć. Działania te wpisują się w realizację strategii ORLEN dotyczącej rozwoju krajowej produkcji gazu, który jest niezbędnym paliwem dla transformacji energetycznej i kluczowym surowcem dla przemysłu.
Grupa Energa planuje kolejne inwestycje w Polsce. Ma już 1 GW w źródłach wytwórczych OZE [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa planuje kolejne inwestycje w Polsce. Ma już 1 GW w źródłach wytwórczych OZE [FILM]
Moc osiągalna źródeł odnawialnych Grupy Energa przekroczyła 1 GW. To oznacza, że instalacje, zarządzane przez Energę Wytwarzanie, mogą w ciągu roku wyprodukować energię dla ok. miliona gospodarstw domowych. Na finalizację czekają kolejne projekty OZE o łącznej mocy ok. 300 MW. To istotny krok na drodze do realizacji założeń transformacji energetycznej i strategii Grupy ORLEN do 2035.
Zamiast fabryki aut elektrycznych Izera w Jaworznie powstanie wielki hub produkcyjno-rozwojowyartykuł
Pokaż artykuł
Zamiast fabryki aut elektrycznych Izera w Jaworznie powstanie wielki hub produkcyjno-rozwojowy
W dniu 18 lutego 2026 roku przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), a także ElectroMobility Poland S.A. (EMP) podpisali term sheet definiujący założenia oraz warunki przyszłej transakcji wejścia kapitałowego do spółki.
Ukraińska armatohaubica Bohdana będzie produkowana w Polsce. Historyczny przełom w polsko‑ukraińskiej współpracy zbrojeniowejartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska armatohaubica Bohdana będzie produkowana w Polsce. Historyczny przełom w polsko‑ukraińskiej współpracy zbrojeniowej
To już przesądzone: nowoczesna ukraińska armatohaubica 2S22 Bohdana kal. 155 mm — broń, która zdobyła reputację jednego z najbardziej efektywnych systemów artyleryjskich na froncie — będzie produkowana w Polsce. To efekt współpracy polskiej spółki Ponar Wadowice (woj. małopolskie) i ukraińskich Kramatorskich Zakładów Budowy Ciężkich Obrabiarek, które powołały wspólną firmę PK MIL SA.
Bytom zyska nowe centrum przemysłowo‑logistyczne. Na 26 hektarach po kopalni Miechowice powstanie Silesia Bytom Park za 200 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Bytom zyska nowe centrum przemysłowo‑logistyczne. Na 26 hektarach po kopalni Miechowice powstanie Silesia Bytom Park za 200 mln zł
Na terenach dawnej kopalni Miechowice w Bytomiu rusza jedna z największych inwestycji poprzemysłowych w regionie. Towarzystwo Finansowe Silesia kupiło 26 hektarów gruntów od Spółki Restrukturyzacji Kopalń za 19,2 mln zł i zapowiada budowę nowoczesnego centrum aktywności gospodarczej. Projekt Silesia Bytom Park ma kosztować około 200 mln zł i stworzyć nowe miejsca pracy.
Za ok. 3 mld zł powstanie nowa, strategiczna podziemna sieć energetyczna do granicy z Litwąartykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 3 mld zł powstanie nowa, strategiczna podziemna sieć energetyczna do granicy z Litwą
Polskie Sieci Elektroenergetyczne wytyczyły trasę nowej, około 100‑kilometrowej podziemnej linii kablowej Harmony Link 220 kV Ełk Bis – Granica RP. Inwestycja obejmie sześć gmin w województwach warmińsko‑mazurskim i podlaskim, a jej budowa ruszy w 2026 roku. Połączenie będzie kluczowym elementem synchronizacji państw bałtyckich z europejskim systemem elektroenergetycznym i zostanie objęte zaawansowanymi systemami ochrony.
Morska Agencja Gdynia stawia na ekspansję poza Trójmiastemartykuł
Pokaż artykuł
Morska Agencja Gdynia stawia na ekspansję poza Trójmiastem
Morska Agencja Gdynia (MAG) wynajęła swoją pierwszą powierzchnię magazynową w okolicach Warszawy. Nowa lokalizacja w centrum logistycznym Hillwood Grodzisk Mazowiecki umożliwi spółce sprawniejszą obsługę klientów z tego regionu oraz dalszy rozwój działalności operacyjnej. W procesie najmu Morską Agencję Gdynia wspierała firma doradcza Newmark Polska.
Legwan 4x4 będzie bardziej polski. Rosomak S.A. rozszerza współpracę z KIA i wzmacnia potencjał obronny krajuartykuł
Pokaż artykuł
Legwan 4x4 będzie bardziej polski. Rosomak S.A. rozszerza współpracę z KIA i wzmacnia potencjał obronny kraju
Firma Rosomak S.A. (wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.) z Siemianowic Śląskich podpisała kluczowe aneksy z południowokoreańską KIA Corporation, otwierając drogę do polonizacji i rozszerzenia produkcji pojazdów Legwan 4x4. Umowa zakłada dostosowanie konstrukcji do potrzeb Sił Zbrojnych RP oraz rozwój krajowych zdolności technologicznych, co znacząco zwiększy potencjał eksportowy polskiego przemysłu obronnego.
Develia wspólnie z miastem Gdańsk zrewitalizuje dzielnicę Nowy Portartykuł
Pokaż artykuł
Develia wspólnie z miastem Gdańsk zrewitalizuje dzielnicę Nowy Port
Develia zawarła z Gminą Gdańsk umowę partnerstwa publiczno-prywatnego „Nowy Port 2030+”. W jej ramach zrealizuje szereg inwestycji w dzielnicy Nowy Port, położonej bezpośrednio nad Zatoką Gdańską, w tym budowę obiektów użyteczności publicznej oraz inwestycji mieszkaniowych, w których powstanie ponad 1000 mieszkań i lokali usługowych.
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla znanego producenta słodyczy, firmy Wawel S.A., w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, co wiąże się z ulgą podatkową na nowe przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwo zrealizuje inwestycję o wartości ponad 95,9 mln zł w swoich zakładach produkcyjnych w Dobczycach i Niezdowie (woj. małopolskie, powiat myślenicki).
W Polsce będą produkowane elementy platform transportowych dla wojsk NATOartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce będą produkowane elementy platform transportowych dla wojsk NATO
W Polsce będą produkowane elementy platform transportowych dla wojsk NATO. Polski Holding Rozwoju (PHR) oraz ZREMB Chojnice zrealizują wspólnie zamówienie na elementy platform transportowych dla armii jednego z państw należących do NATO.
Przemysł zbrojeniowy będzie kołem napędowym polskiej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Przemysł zbrojeniowy będzie kołem napędowym polskiej gospodarki
Jak zapowiedział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz: "– Stawiamy na własne zdolności produkcji zbrojeniowej. Przemysł zbrojeniowy będzie kołem napędowym polskiej gospodarki".
Office House w całości w portfelu AFI – budynek wyceniony na 160,5 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Office House w całości w portfelu AFI – budynek wyceniony na 160,5 mln euro
Inwestorzy i deweloperzy superkwartału Towarowa22 – AFI i Echo Investment – sfinalizowali umowę, na mocy której AFI zostało wyłącznym właścicielem Office House. Echo Investment sprzedało AFI 30% udziałów w budynku, którego całkowita wartość obliczona na potrzeby tej transakcji wyniosła 160,5 mln euro. Jeden z najnowszych biurowców w stołecznym city jest w całości wynajęty i posiada certyfikat BREEAM „Outstanding” z historycznie najlepszym wynikiem w Warszawie.
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpęduartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu
Kolejowa rewolucja na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu. Regionalny przewoźnik – Koleje Dolnośląskie testuje pociągi o napędzie wodorowym. O szczegółach mówili w środę, 3 września podczas konferencji prasowej marszałek Paweł Gancarz, wicemarszałek Michał Rado, Paulina Hennig-Kloska – Minister Klimatu i Środowiska oraz Dorota Zawadzka – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Co dalej z działką na której miała powstać wielka fabryka Intela pod Wrocławiem?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z działką na której miała powstać wielka fabryka Intela pod Wrocławiem?
Co dalej z działką na której planowano wielką fabrykę Intela pod Wrocławiem? Po rezygnacji globalnego giganta technologicznego, amerykańskiej firmy Intel, z realizacji największej zagranicznej inwestycji typu greenfield w ostatnich latach w Polsce - budowy fabryki półprzewodników wartej 4,6 mld dolarów, teren w Miękini pod Wrocławiem znów budzi zainteresowanie światowych inwestorów.
Agrii Polska otworzyła nowy zakład produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskimartykuł
Pokaż artykuł
Agrii Polska otworzyła nowy zakład produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim
W czwartek, 23 maja uroczyście otwarto nowy zakład produkcji nawozów dolistnych foliQ w Aleksandrowie Kujawskim. Obiekt, wybudowany na terenie istniejącego kompleksu Agrii Polska, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, laboratorium chemiczne, magazyn oraz sklep firmowy. W uroczystości udział wzięło ponad 400 gości.
Siła nabywcza mieszkańców Warszawy urosła o 37 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Siła nabywcza mieszkańców Warszawy urosła o 37 proc.
Wzrost zamożności, który obserwujemy w ostatnich latach w Polsce, sprzyja rozwojowi ulic handlowych w największych polskich miastach. Inwestorów przyciąga szczególnie stolica. Jak wynika z danych GFK, od 2019 do 2023 roku siła nabywcza warszawiaków zwiększyła się o 37 proc. Dodatkowo status miasta jako centrum biznesowego oraz wysoka liczba turystów sprawiają, że luksusowe marki coraz chętniej inwestują w Warszawie – wynika z raportu CBRE „Ulice handlowe w Warszawie”. Na głównych ulicach pojawia się także coraz więcej lokali gastronomicznych oraz luksusowych hoteli.
REKLAMA