Thermosilesia inwestuje w Rudzie ŚląskiejMateriały prasowe

Thermosilesia inwestuje w Rudzie Śląskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA

Thermosilesia inwestuje w Rudzie Śląskiej w województwie śląskim. Firma zdecydowała się na rozbudowę centrum logistycznego w tym mieście. W ramach nowej inwestycji wybuduje też nowe biuro i halę produkcyjną. Inwestycja w Rudzie Śląskiej zwiększy kompleks produkcyjny Thermosilesia w Rudzie Śląskiej o 8 tys. mkw.

Inwestycja jest związana m.in. z planami uruchomienia produkcji nowej grupy urządzeń Rotenso w Polsce. Projekt jest wspierany przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021 w ramach poddziałania Technologie przyjazne środowisku - Green growth.

Prace budowlane ruszyły z początkiem marca b.r. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej i biurowca oraz równolegle rozbudowę istniejącego centrum logistycznego wraz z zapleczem serwisowym dla należącej do Thermosilesia marki Rotenso. Nowe budynki mają zostać oddane do użytkowania już wiosną 2023 roku.

– Decyzja o inwestycji była podyktowana utrzymującą się od wielu lat wysoką dynamiką sprzedaży w grupie urządzeń Rotenso. Rosnące zapotrzebowanie na urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze, oparte na odnawialnych źródłach energii, realizujemy obecnie posiłkując się magazynem zewnętrznym. Szybka rozbudowa centrum logistycznego jest więc koniecznością. Nowy biurowiec to priorytet, gdyż pozwoli zapewnić komfort pracy stale rosnącemu zespołowi (od początku b.r. zatrudnienie w spółkach grupy wzrosło o ponad 20 proc.). Budowa przeznaczonej na cele produkcji hali jest z kolei związana z końcowym etapem prac badawczo – rozwojowych prowadzonych nad nową grupą produktów marki Rotenso, a także planami uruchomienia produkcji w Polsce – wyjaśnia Piotr Pierzga prezes zarządu Thermosilesia.

REKLAMA
Materiały prasowe

Zdaniem zarządu Thermosilesia większa powierzchnia magazynowa zapewni dostępność towarów również w przypadku zachwiania łańcuchów dostaw, z czym boryka się większość branż. Rozbudowa części serwisowej ma zagwarantować odpowiednie wsparcie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dla urządzeń Rotenso, które od kilku lat sukcesywnie zwiększają udział w rynku.

– Od kliku lat zwiększamy moce produkcyjne, zatrudnienie, usprawniamy procedury, a także wprowadzamy nowe urządzenia klimatyzacyjne. Pompy ciepła Rotenso Aquami zdobyły już uznanie na rynku. Dywersyfikując działalność poprzez wprowadzenie kolejnych rozwiązań HVAC THERMOSILESIA stwarza bezpieczną perspektywę, dlatego, mimo świadomości ewentualnego ryzyka związanego z sytuacją geopolityczną, jestem przekonany, że inwestycja, którą rozpoczęliśmy zaprocentuje już niebawem – podsumowuje Piotr Pierzga.

Nowy budynek Thermosilesia zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kWp, która w dużej mierze pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w siedzibie THERMOSILESIA. Obiekt zostanie ponadto wyposażony w energooszczędny system klimatyzacji RVF Rotenso.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA