sardzenka
6komentarzy
1zdjęć
obserwuj
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Osiedle "Rybnicka Park"
sardzenka
Witam forumowiczów i sąsiadów w inwestycji Rybnicka Park.

Niestety na inwestycji i współpracy z WPBM bardzo ale to bardzo się przejechaliśmy, sam budynek ma parę mankamentów i nie do końca przemyślanych rozwiązań, np szlaban na wjeździe i zamykana furtka pozorująca osiedle zamknięte ale tylko dla mieszkańców bo jest swobodny dostęp pod szlabanem dla każdego kto zechce się pochylić i pod nim przejść.
Budynek właściwie zajmuje całą działkę nie pozostawiając  terenu dostępnego dla wszystkich mieszkańców z wyjątkiem minimalnego placu zabaw przy granicy z parkiem.
Schodkowa  bryła budynku dość ciekawa powoduje niestety efekt zaglądania w okna i ogródki sąsiadów wzdłuż których na dodatek są ścieżki do bardzo licznych klatek schodowych.
W samych mieszkaniach bardzo ale to bardzo słaba jakość wykonania budowlanki my mamy krzywe ściany tynki wręcz dramatyczne praktycznie występują wszystkie kąty z wyjątkiem tego najbardziej upragnionego 90 stopni.

Deweloper jest właściwie zainteresowany klientem do momentu podpisania umowy potem już albo brak kontaktu albo odpowiedzi że napisze odpowie i dalej brak kontaktu. Nie przestrzega terminów z umowy zgłaszane usterki właściwie dla niego nie istnieją.

Pytanie do sąsiadów czy udało wam się wywalczyć poprawki usterek w mieszkaniu i jeśli tak to napiszcie w jaki sposób.

Generalnie przestrzegamy przed zakupem mieszkania w WPBM
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Osiedle "Willa Wrocław"
sardzenka
Witam

Teren znam (biegamy w parku wschodnim) i budowę znamy z mężem bo rozważaliśmy zakup. Działka rybnicka 18 znajduje sie maksymalnie 1 m wyżej niż park wschodni który praktycznie przy każdych podtopieniach jest zalany w 2010 podczas ostatniej powodzi we Wrocławiu powierzchnia parku była pod wodą a do zalania Rybnickiej 18 brakowało ok pół metra wiec piwnice garaże i tereny zielone byłyby pod wodą. w 1997 teren był całkowicie zalany potwierdzili to mieszkańcy osiedla z jakimi rozmawialiśmy , zabezpieczeń przeciwpowodziowych oczywiście brak i nic w tym temacie się na pewno nie zmieni co do pozwoleń na budowę w miejscach zalewowych to oglądaliśmy wiele budów postawionych i w trakcie budowy w miejscach takich gdzie nigdy nie powinny powstać ale powstały wiemy jak to w Polsce jest z pozwoleniami :-) zapłacisz i masz, deweloper nie ponosi żadnej odpowiedzialności takie mamy prawo, a zresztą kogo by było tu ścigać jak to jest deweloper jednej budowy i rozwiąże działalność po zakączeniu budowy. My zdecydowaliśmy nie ryzykować popłynięcia które nastąpi prędzej czy pużniej, co do zabudowy to jest ładna ale tak ściśnięta że niezamierzamy zaglądać sąsiadom w okna a i niezbyt komfortowo się czujemy jako obserwowani w Big braderze.Ostatni minus to dzielnica określana co najmniej jako niebezpieczna i nieciekawa. Potencjalnym klientom radzimy rozpatrzyć takie aspekty budowy.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Osiedle "Willa Wrocław"
sardzenka
Więc paradoksalnie mamy do czynienia z jeszcze bardziej patologiczna sytuacja niżby się wydawało, przypomina to robienie zakupów przez internet i sugerowanie sie opiniami gdzie już wszyscy wiemy ze producenci placa internautom za pozytywne opinie na temat ich produktów a tutaj podobnie panowie i panie z branzy budowlano, remontowo , deweloperskiej zgodnie z zasada franuś napisz coś milego na moj temat bo mi sprzedaz nie idzie a ja ci zenus jakis remoncik podrzuce na mojej budowie sami sobie napedzacie klijentow co przy tej nadpodazy jest jak najbardziej potrzebne (osobiscie z ta nadpodaza sie calkowicie niezgadzam bo dobrze wykonane projekty sa sprzedawane w calosci na poczatkowym etapie budowy szukałam to wiem jak jest ze sprzedarzą)

wiesz wkur mnie taki tekst jak "przetsiebiorczy i probuje cos zrobic" niech zrobi za swoje pieniadze uczciwie a nie za pieniądze klijentow w Polsce takich przetsieiorczych to mamy duzo masz swojego przetsiebiorczego od amber gold tez cos zrobil tylko nie za swoje bo tak najlatwiej i teraz poniesie takie same konsekwencje jak deweloper ktory wybuduje bloki w terenie zalewowym czyli zadne !!!

co do stawek to ty wiesz najlepiej ile kosztuja apartamenty we wrocławiu pewnie za darmo mieszkasz ja wiem ile ja place ile placa moi znajomi i jakos za darmo nikomu nie wychodzi wiec zapytaj sie swojej kolezanki po fachu i niech napisze ile to bedzie
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Osiedle "Willa Wrocław"
sardzenka
Witam

Wnioski z rozmowy są niestety całkiem inne panowie (chyba) stylovy i zamyślony jesteście smutni w swoich poczynaniach potraficie najerzdzac tylko na innych forumowiczów a sami desperacko trzymacie stronę dewelopera dlaczego?
dał wam zniżkę na nieszkania za naganianie kolejnych klijentów bo ewidentnie jesteście jego klijentami.
czy tez może przeraża was wizja jego bankructwa przy tak małej sprzedaży i panicznie prubujecie nie wyjśc na jedyne ofiary pospiesznych decyzji zakupu a przypomnijmy ze 7 sprzedanych na 104 po roku czasu nie jest rewelacyjnym wynikiem. Koszty utrzymania budynków np ogrzania ich zimą spadna na was a jak niewiele mieszkań będzie zamieszkanych to będzie zimno w bloku a wy poniesiecie wyższe koszta. Rozumiem że was to teraz boli albo niedługo zacznie ale weżcie sobie na wstrzymanie i przestańcie zachwalać byle co. Ludzie mają rozum jak sam załważyłeś zamyślony i nie kupują

Jak na razie nikt konstruktywnie nie odniósł sie do wielu problematycznych pytań jakie padły na forum (poczytajcie sobie poprzednie posty panowie) np teren zalewowy, kiepska okolica duża przestępczość, brak sklepów, miejsca parkingowe, cena mieszkań, brak doświadczenia dewelopera, budynk zbyt blisko siebie ustawione zaglądanie sąsiadom w okna wa to pewnie nieprzeszkadza ale wasze żony /dziewczyny będą musiały wyrobić sobie nawyk zasłaniania rolet przed każdą zmianą ciuszka wy oczywiście będziecie ślinic się pod oknem i liczyc że sąsiadka zapomni :-) Smiech bez obrazy :-) za tą dygresje ale to jest duża uciązliwośc dla nas pan.

stylovy ciekawy link dajesz ale wybacz nie wyobrazam sobie żeby woda spływała mi po dzwoniących łańcuchach za oknem (podczas wiatru muszą nieźle hałasować), tym bardziej jak w zimie będą się tworzyły lodowiska z wody spadającej z tych dziwacznych rzygaczy ty będziesz biegał rano i usuwał sople czy posypywał lodowisko piaskiem?
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Osiedle "Willa Wrocław"
sardzenka
Poniewarz deweloper jak widać po wpisach uwielbia chwalić się zdjęciami ze swojej budowy zainteresowanych zapraszam do artykułu o fachowości budowy a raczej jej braku i szkodach jakie wyrządza na sąsiedniej infrastrukturze. Oczywiście pogratulować trzeba tuszowania sprawy jak widać w tym jesteście dobrzy ciekawe jak wykręcicie tych swoich lokatorów? (niech się lepiej ubezpieczaja od wszystkiego)

http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artyku ... ml#galeria
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji [Wrocław] Osiedle "Willa Wrocław"
sardzenka
Witam

Widzę że zawrzało na forum :-) a że też braliśmy tą lokalizację pod uwagę więc pare naszych spostrzeżeń umieścimy.

W okolicy z Krzyśkiem zwiedzaliśmy 3 lokacje będące bardzo blisko siebie odległośc 2 przystanków.
1. na Brochowie mieszkania w bloku
2. na Opolskiej mieszkania w bloku
3. na Rybnickiej mieszkania w blokach

Ponieważ temat dotyczy tylko jednej z lokacji o pozostałych bardzo króciutko.

Ad 1 mieszkania ladne, cena przystępna lokalizacja straszna ogólnie cygańska dzielnica niebezpieczna dużo starych ruder zaniedbanych ogólnie szemrane towarzystwo

Ad 2 opolska mieszkania ok cena powiedzmy zbyt blisko ulicy i za duży tłok i hałas dzielnica też nie za bardzo

Ad 3 Więc przechodzimy do głównego dania
Zaczeliśmy standardowo od wizyty u dewelopera a raczej jego zalążka jedna pani siedząca kątem w biurze konstruktorów innej spółki właściciela działki i inwestora (pozdrowienia dla chlopaków). tematy jakie padły ze strony Krzyśka to doświadczenie w budownictwie-nie stwierdzono, zaplecze na wypadek-brak wszystko wykonują podwykonawcy i może to normalne w dzisiejszych czasach ale za te pieniążki to duże ryzyko że deweloper za długo nieprzetrwa na rynku i zostawi potęcjalnych klijentów na lodzie. Jak czytam forum to widać że deweloper się broni że ma jakieś doświadczenie ale nie w budownictwie mieszkaniowym a my automatu do cynkowania nie chcemy. Cena porażająca jak za mieszkanie niezbyt ustawne apartamenty to to nie są ale o tym na koniec początkowo 8500 m2 teraz ok 7500 m2 dużo za dużo jak na taką dzielnice. Ale żeby się nierozwodzic potem wspólna wizyta lokalna, dzielnica i okolica kiepska to lekko powiedziana bardzo zatłoczona, brudna, zaśmiecona, ponownie straszą stare rudery i mocno szemrane towarzystwo nas lokalni przywitali standardowym czy nieporatujemy ich na piwo brr ogólnie ubogo z lekarzami, aptekami, przedszkolami, żłobkami, itp. itd.
Ale najważniejsze czyli główny argument dlaczego zrezygnowaliśmy, paradoksalnie to był główny argument dewelopera przemawiający za atrakcyjnością lokalizacji Park Wschodni dla zorientowanych (np nas bo tam często biegamy) nie jest nowością że park leży na wyspie w całości i jest otoczony rzeką. Niestety budynki leżą bardzo blisko niej i to znajdują się nisko a jak pamiętamy w Polsce wodą lubi się podnosić po intensywnych opadach a te zdarzają sie często a rzeki wylewać. Wiemy że podczas potopu Kozanowa Park Wschodni był całkowicie zalany działka z budynkami jest na tym samym poziomie wiec wiecie jak tam wyglądało, jak dla nas zbyt duże pieniądze żeby je umoczyć lub utopić w przenośni i rzeczywistości.

Dorzucamy zdjęcie z nasze wizyty pokazujące jak budynek jest blisko wody.


40016_1000x.jpg
[size=85:a6dglywo]widok od strony parku [/size:a6dglywo]



Ach i obiecana definicja apartamentu tak informacyjnie żeby nie było nieporozumień mieszkanie to mieszkanie a nie koniecznie apartament.

http://luksusowemieszkania.pl/info,defi ... partamentu

Definicja apartamentu

Mała przejrzystość segmentu luksusowych apartamentów i często błędne postrzeganie tego rynku, stworzyło konieczność precyzyjnego określenia definicji prawdziwie luksusowego apartamentu. Usystematyzowanie cech, jakie powinien posiadać dany lokal aby zasługiwać na to miano, pozwoli na zwiększenie świadomości uczestników rynku nieruchomości i wyraźne oddzielenie segmentu apartamentów od mieszkań o podwyższonym standardzie. Serwis luksusowemieszkania.pl prezentuje oferty najwyższej jakości, które zostały przeanalizowane i są rekomendowane jako najlepsze w swojej klasie.

Poniżej przedstawiamy zasady jakie odgrywają kluczową rolę w zakwalifikowaniu danej oferty do segmentu luksusowych apartamentów.

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie powinien spełniać lokal mieszkalny, aby mógł zostać nazwany apartamentem jest jego odpowiedni rozkład. W apartamencie powinny się znaleźć co najmniej następujące pomieszczenia: kuchnia, salon (lub salon połączony z kuchnią), główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby, gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia, łazienka ogólna, pralnia lub pomieszczenie gospodarcze oraz osobna łazienka do każdej kolejnej sypialni. Konieczność zaprojektowania wygodnych, ustawnych pomieszczeń oraz ich odpowiedni rozkład z wyraźnym podziałem na część dzienną (dostępną także dla gości) i nocną (zapewniającą mieszkańcom pełną prywatność), pozwala na określenie minimalnej powierzchni luksusowego lokalu na poziomie około 100 m2. W szczególnych przypadkach analitycy mogą dopuścić uznanie za apartament mieszkania o nieco mniejszej powierzchni, np. 95 m2, pod warunkiem jednak, że jego funkcjonalność oraz pozostałe kryteria pozostaną zachowane. Spotykane często na rynku określenie apartamentu w odniesieniu do 50- czy nawet 30-metrowych mieszkań, jest już wyraźnym nadużyciem.

Istnieją również liczne wymagania, jakie powinien spełniać budynek, aby znajdujące się w nim mieszkania mogły zasługiwać na miano prawdziwych apartamentów. Wśród najważniejszych aspektów wymienić należy: występowanie w budynku windy (również w przypadkach, gdy nie jest ona wymagana przepisami prawa), garaż podziemny, ochrona, recepcja w budynku lub na osiedlu, wysoki standard wykończenia oraz bliskość infrastruktury usługowej.

Poza zapewnieniem odpowiedniego standardu budynku apartamentowego, istnieją również pewne wymagania, które powinny zostać spełnione przez konkretny lokal mieszkalny, aby mógł zostać uznany za luksusowy apartament. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy: wysoki standard wykończenia, instalację klimatyzacyjną, odpowiednie doświetlenie światłem dziennym, minimalną wysokość na poziomie 2,9 m oraz zabezpieczenie przed hałasem.

Aby lokal mieszkalny mógł być nazwany apartamentem, powinien spełniać następujące warunki, określające minimalne wymagania:
Rozkład mieszkania:
kuchnia,
salon lub salon połączony z kuchnią,
główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby,
gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia,
łazienka do części dziennej plus łazienka do każdej następnej sypialni,
pralnia/pomieszczenie gospodarcze,
prawidłowy rozkład mieszkania - wydzielenie części dziennej i nocnej,
w/w wymogi oznaczają, że musi to być mieszkanie min. trzypokojowe.

Powierzchnia mieszkania:
Minimalna powierzchnia apartamentu min. 100 m2, co wynika z układu funkcjonalnego w/w pomieszczeń (w szczególnych przypadkach dopuszcza się dopuszczenie lokalu o mniejszej powierzchni, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymaganych kryteriów).

Charakterystyka budynku:
winda w budynku,
garaż podziemny,
teren osiedla strzeżony, recepcja w budynku lub na osiedlu, ochrona,
wysoki standard wykończenia części wspólnych.

Charakterystyka mieszkania:
zabezpieczenie przed hałasem – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U Nr 75, poz. 690 z 2002 r.) oraz polską normą PN 87/B-02151/02, dopuszczalny poziom hałasu w pomieszczeniu mieszkalnym w ciągu dnia nie powinien przekroczyć 40 dB, a w nocy – 30 dB,
centralna instalacja klimatyzacyjna,
wysoki standard wykończenia,
odpowiednie doświetlenie światłem dziennym,
wysokość – min. 2,9 metra.


Ach i obiecana definicja apartamentu tak informacyjnie żeby nie było nieporozumień mieszkanie to mieszkanie a nie koniecznie apartament.

http://luksusowemieszkania.pl/info,defi ... partamentu

Definicja apartamentu

Mała przejrzystość segmentu luksusowych apartamentów i często błędne postrzeganie tego rynku, stworzyło konieczność precyzyjnego określenia definicji prawdziwie luksusowego apartamentu. Usystematyzowanie cech, jakie powinien posiadać dany lokal aby zasługiwać na to miano, pozwoli na zwiększenie świadomości uczestników rynku nieruchomości i wyraźne oddzielenie segmentu apartamentów od mieszkań o podwyższonym standardzie. Serwis luksusowemieszkania.pl prezentuje oferty najwyższej jakości, które zostały przeanalizowane i są rekomendowane jako najlepsze w swojej klasie.

Poniżej przedstawiamy zasady jakie odgrywają kluczową rolę w zakwalifikowaniu danej oferty do segmentu luksusowych apartamentów.

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie powinien spełniać lokal mieszkalny, aby mógł zostać nazwany apartamentem jest jego odpowiedni rozkład. W apartamencie powinny się znaleźć co najmniej następujące pomieszczenia: kuchnia, salon (lub salon połączony z kuchnią), główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby, gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia, łazienka ogólna, pralnia lub pomieszczenie gospodarcze oraz osobna łazienka do każdej kolejnej sypialni. Konieczność zaprojektowania wygodnych, ustawnych pomieszczeń oraz ich odpowiedni rozkład z wyraźnym podziałem na część dzienną (dostępną także dla gości) i nocną (zapewniającą mieszkańcom pełną prywatność), pozwala na określenie minimalnej powierzchni luksusowego lokalu na poziomie około 100 m2. W szczególnych przypadkach analitycy mogą dopuścić uznanie za apartament mieszkania o nieco mniejszej powierzchni, np. 95 m2, pod warunkiem jednak, że jego funkcjonalność oraz pozostałe kryteria pozostaną zachowane. Spotykane często na rynku określenie apartamentu w odniesieniu do 50- czy nawet 30-metrowych mieszkań, jest już wyraźnym nadużyciem.

Istnieją również liczne wymagania, jakie powinien spełniać budynek, aby znajdujące się w nim mieszkania mogły zasługiwać na miano prawdziwych apartamentów. Wśród najważniejszych aspektów wymienić należy: występowanie w budynku windy (również w przypadkach, gdy nie jest ona wymagana przepisami prawa), garaż podziemny, ochrona, recepcja w budynku lub na osiedlu, wysoki standard wykończenia oraz bliskość infrastruktury usługowej.

Poza zapewnieniem odpowiedniego standardu budynku apartamentowego, istnieją również pewne wymagania, które powinny zostać spełnione przez konkretny lokal mieszkalny, aby mógł zostać uznany za luksusowy apartament. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy: wysoki standard wykończenia, instalację klimatyzacyjną, odpowiednie doświetlenie światłem dziennym, minimalną wysokość na poziomie 2,9 m oraz zabezpieczenie przed hałasem.

Aby lokal mieszkalny mógł być nazwany apartamentem, powinien spełniać następujące warunki, określające minimalne wymagania:
Rozkład mieszkania:
kuchnia,
salon lub salon połączony z kuchnią,
główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki i garderoby,
gabinet/pokój gościnny/druga sypialnia,
łazienka do części dziennej plus łazienka do każdej następnej sypialni,
pralnia/pomieszczenie gospodarcze,
prawidłowy rozkład mieszkania - wydzielenie części dziennej i nocnej,
w/w wymogi oznaczają, że musi to być mieszkanie min. trzypokojowe.

Powierzchnia mieszkania:
Minimalna powierzchnia apartamentu min. 100 m2, co wynika z układu funkcjonalnego w/w pomieszczeń (w szczególnych przypadkach dopuszcza się dopuszczenie lokalu o mniejszej powierzchni, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymaganych kryteriów).

Charakterystyka budynku:
winda w budynku,
garaż podziemny,
teren osiedla strzeżony, recepcja w budynku lub na osiedlu, ochrona,
wysoki standard wykończenia części wspólnych.

Charakterystyka mieszkania:
zabezpieczenie przed hałasem – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U Nr 75, poz. 690 z 2002 r.) oraz polską normą PN 87/B-02151/02, dopuszczalny poziom hałasu w pomieszczeniu mieszkalnym w ciągu dnia nie powinien przekroczyć 40 dB, a w nocy – 30 dB,
centralna instalacja klimatyzacyjna,
wysoki standard wykończenia,
odpowiednie doświetlenie światłem dziennym,
wysokość – min. 2,9 metra.
0
Zaloguj aby dodać komentarz