REKLAMA

Opinie o [Wałbrzych] Centrum przesiadkowe (14)

Napisz komentarz
Tsamb
Centrum przesiadkowe zamiast galerii
Wiadomo, że nie będzie galerii Magnolia. Zadecydowały o tym względy ekonomiczne. Trwają prace studyjne nad stworzeniem w tym miejscu centrum przesiadkowego.
Punkt przesiadkowy, łączący komunikację miejską, szynobusową i autobusową komunikację autobusową ma zostać umieszczony na placu zaczynającym się przed wiaduktem na ulicy P. Wysockiego i ciągnącym się w stronę ulicy Mazowieckiej. Według powstającego planu połączeń kolejowych aglomeracji wałbrzyskiej właśnie w tym miejscu zlokalizowany będzie przystanek. Ponadto z tego punktu będzie można łatwo wyruszyć w dowolnym kierunku miasta, korzystając z miejskiej komunikacji autobusowej. Nieco gorzej będzie z międzymiastową komunikacją międzymiastową, ponieważ liczba tego typu połączeń wciąż maleje.

– Na obszarze, który ma objąć aglomeracja wałbrzyska, tzw. PKS obsługuje w tej chwili zaledwie kilka procent ruchu pasażerskiego. Nie jest to tylko zjawisko charakterystyczne dla Wałbrzycha. Komunikacja międzymiastowa przeżywa kryzys prawie w całym kraju, większość PKS-ów jest w stanie upadłości. Jedynie w województwach wschodnich przedsiębiorstwa te funkcjonują normalnie. Samorząd wojewódzki nie stawia przeszkód jeśli chodzi o wydawanie zezwoleń na taka działalność, ale takich wniosków nikt nie składa – twierdzi prezydent Szełemej.

Pomysł lokalizacji punktu przesiadkowego w tej części miasta nie jest nowy. Podobny plan istniał już przed II wojną światową. Jednak wówczas przedsięwzięcie pod nazwą Wałbrzych Centralny nie zostało zrealizowane.

Jak na razie trwają prace studyjne. Po rezygnacji z budowy galerii przez Fundusz Inwestycyjny „Oktawa”, wałbrzyski magistrat zaproponował zmianę sposobu wykorzystania wspomnianego terenu. Prace i rozmowy trwają. Nadchodzący rok powinien być przełomowy, jeśli chodzi o los tej inwestycji.
http://www.walbrzyszek.com/news,single, ... icle,13051
kn11
Tsamb zmień nazwę na: [Wałbrzych] Centrum przesiadkowe

Pomysł faktycznie nie nowy - ale bardzo sensowny
Tsamb
Zmieniałem to już dwa razy i nic - ktoś pomoże? :)
Orzech
Też przed chwilą próbowałem zmienić nazwę tego wątku, ale coś mi nie wychodzi :( Zgłosiłem sprawę Kajtmanowi, może on coś pomoże? :)
Jan Augustynowski
Już tak raz miałem. Też nie mogę zmienić. Usunąłem ciasteczka i dalej nic :(
Jan Hawełko
Poprawiłem nazwę bez problemu, najpierw zmieniłem tytuł pierwszego postu, a potem nazwę inwestycji. :)

Przy okazji mam prośbę: proszę w opisie inwestycji nie wklejać całych artykułów i linków do nich (oraz wszelkich innych). Wiadomości proszę dodawać przez forum. ;)
Jan Hawełko
Wiadomo, że nie będzie galerii Magnolia. Zadecydowały o tym względy ekonomiczne. Trwają prace studyjne nad stworzeniem w tym miejscu centrum przesiadkowego.

Punkt przesiadkowy, łączący komunikację miejską, szynobusową i autobusową komunikację autobusową ma zostać umieszczony na placu zaczynającym się przed wiaduktem na ulicy P. Wysockiego i ciągnącym się w stronę ulicy Mazowieckiej. Według powstającego planu połączeń kolejowych aglomeracji wałbrzyskiej właśnie w tym miejscu zlokalizowany będzie przystanek.

pokaz-artykul.png
Orzech
Ruszyła sprawa budowy centrum przesiadkowego w Wałbrzychu

Prawdopodobnie w ramach ZIT–u, Aglomeracja Wałbrzyska będzie chciała zrealizować projekt związany z budową w Wałbrzychu centrum przesiadkowego.

Więcej: http://www.swidniczka.com/news,single,i ... icle,19323
Weissstein
Stacja Wałbrzych Śródmieście - coś drgnęło

Od
kilku już lat czekamy na nowe centrum przesiadkowe przy ul. Lubelskiej. Miało
ono powstać jeszcze w roku 2013,
a tymczasem na pustym polu poniżej ul. Wysockiego wciąż
rośnie nawłoć i inne chwasty. Zwłoka spowodowana jest tym, że o budowie
decydują aż trzy podmioty: samorząd Wałbrzycha, Polskie Koleje Państwowe S. A.
i prywatna spółka Octava, która chciała tam wybudować Galerię Magnolia. Jak
zapowiadają władze Wałbrzycha, wreszcie jest przełom w sprawie.


http://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/stacja-walbrzych-srodmiescie-cos-drgnelo/cid,8883,a
Weissstein
Zielone
światło dla dworca Wałbrzych Centrum


 

Więcej: http://www.walbrzych24.com/1-wiadomosci/29729-zielone-swiatlo-dla-dworca-walbrzych-centrum
Weissstein
Stacja Wałbrzych
Centrum: teraz pozwolenie na budowę i wycinka


Więcej: http://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/stacja-walbrzych-centrum-teraz-pozwolenie-na-budowe-i-wycinka/cid,9305,a
Weissstein


Centrum
przesiadkowe - prace ruszą za rok
 

http://www.walbrzych24.com/1-wiadomosci/31197-centrum-przesiadkowe-prace-rusza-za-rok
Weissstein
Wałbrzych Centrum:
ogłoszono przetarg


http://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/walbrzych-centrum-ogloszono-przetarg/cid,11193,a
Weissstein
Stacja kolejowa Wałbrzych Śródmieście - ogłoszono przetarg na
jej budowę


 

http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/stacja-kolejowa-walbrzych-srodmiescie-ogloszono-przetarg-na,4072491,artgal,t,id,tm.html
REKLAMA