Przebudowa DW-650 zakończona

Przebudowa DW-650 zakończona

warmińsko-mazurskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na 6 listopada zaplanowano uroczyste otwarcie rozbudowanej drogi wojewódzkiej nr 650 w województwie warmińsko-mazurskim. Mowa o odcinkach Banie Mazurskie – Boćwinka oraz Grabowo – Gołdap. W uroczystości otwarcia weźmie udział marszałek województwa Jarosław Słoma.

Zmodernizowany odcinek DW-650 ma ponad 16 km długości i łączy się z nową obwodnicą Gołdapi. Stanowi on pierwszy tak długi zmodernizowany fragment północnego szlaku dróg wojewódzkich. Ten biegnie aż do drogi S7 w Pasłęku.

 

W przyszłości trasa będzie również dobrze skomunikowana z siecią dróg krajowych, dzięki trwającej przebudowie drogi krajowej nr 65 Gołdap – Kowale Oleckie. Pracami objęto także ulicę Paderewskiego w Gołdapi.

 

Rozbudowa odcinka z Grabowa do Gołdapi oraz z Bań Mazurskich do Boćwinki zakładała wzmocnienie nawierzchni, korektę korony drogi, przebudowę poboczy i ich regulację, korektę łuków poziomych i pionowych oraz przebudowę skrzyżowań.

REKLAMA

 

Ponadto, zbudowano i przebudowano zjazdy indywidualne i publiczne, odwodnienie drogi, przebudowano przepusty i kolizje z urządzeniami obcymi. Powstało również stałe oznakowanie poziome i pionowe, przejścia dla zwierząt i przejścia dla pieszych.

 

Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 59 mln zł, z czego prawie 43 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA