Centrum Królewska z certyfikatem BREEAM

Centrum Królewska z certyfikatem BREEAM

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Warszawski budynek biurowy Centrum Królewska uzyskał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie „Very Good” w kategoriach Building Management oraz Asset Performance. W procesie certyfikacji firmę REZYDENT S.A., właściciela nieruchomości, wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Centrum Królewska to nowoczesny budynek biurowy klasy A, położony w ścisłym centrum stolicy przy ulicy Marszałkowskiej 142, przy skrzyżowaniu z ulicą Królewską. Powierzchnia użytkowa budynku to prawie 11 tys. m kw. Na parterze znajduje się hol wejściowy i recepcja oraz oddział Banku Zachodniego WBK. 110 miejsc parkingowych rozmieszczono na trzech kondygnacjach podziemnych. Piętra od pierwszego do trzynastego zajmują pomieszczenia biurowe, zaaranżowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Budynek wyposażono w nowoczesne systemy techniczne. Projekt architektoniczny jest autorstwa Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates. Biurowiec doskonale komponuje się z otoczeniem, a jednocześnie wyróżnia elegancką, niepowtarzalną bryłą łączącą w sobie tradycję i nowoczesność. Dzięki temu zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie Ulubieniec Warszawy 2002–2003, a także został uhonorowany tytułem Inteligentnego Budynku Roku 2003 w kategorii „biurowiec”.
Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method – Metoda Oceny Wpływu Na Środowisko) jest jedną z najpopularniejszych metod oceny jakości istniejących budynków w Europie. Uzyskanie certyfikatu jest potwierdzeniem najwyższego standardu nieruchomości, zastosowania najnowocześniejszych technologii oraz wdrożenia najlepszej polityki zarządzania. Centrum Królewska uzyskało oceny „Very Good” w kategoriach Building Management i Asset Performance. Doceniono zwłaszcza takie aspekty, jak zastosowanie ekologicznych materiałów, dbałość o komfort i dobre samopoczucie pracowników, gospodarkę odpadami oraz transport.
REKLAMA
Cieszymy się i jesteśmy dumni, że gwarantowana przez REZYDENT S.A. jakość została po raz kolejny potwierdzona. Od początku działalności dewizą REZYDENT S.A. jest tworzenie projektów o nietypowej architekturze i najwyższych standardach, zlokalizowanych w najbardziej prestiżowych punktach miast. Nasze inwestycje często zdobywają miano wizytówek miasta i są charakterystycznymi punktami na ich mapie. W portfolio inwestycyjnym oprócz Centrum Królewska znajdują się tak prestiżowe i znane projekty, jak pięciogwiazdkowy Hotel Rezydent Sopot, luksusowy Hotel Radisson Blu Gdańsk oraz nowy symbol Sopotu – Krzywy Domek. O ich sukcesie świadczy uznanie klientów oraz ekspertów – większość ma na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia – mówi Monika Gałat-Nipochorska, Wiceprezes Zarządu i dyrektor ds. operacyjnych REZYDENT S.A.
Jako Cushman & Wakefield jesteśmy niezmiernie dumni, że zarządzamy budynkiem Centrum Królewska od początku jego istnienia, czyli od 2002 roku. Uzyskanie certyfikatu BREEAM In-Use na poziomie „Very Good” w dwóch kategoriach (Asset Performance i Building Management) potwierdza wysoką jakość materiałów oraz systemów technicznych, które zostały zastosowane w tym obiekcie. Cieszymy się, że budynek Centrum Królewska nieprzerwanie ponad 10 lat może służyć tak prestiżowym najemcom, jak Kancelaria White & Case, Bank Zachodni WBK oraz Ambasada Królestwa Danii – mówi Tomasz Żukowski, Associate w Cushman & Wakefield.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA