[Warszawa] Niech żyje bal! Baumit podsumował dwie edycje konkursu Fasada Roku

[Warszawa] Niech żyje bal! Baumit podsumował dwie edycje konkursu Fasada Roku

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
19 maja 2016 r. oczy branży architektonicznej i budowlanej zwrócone były w stronę warszawskiego centrum EXPO XXI. To tutaj w czwartkowy wieczór odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której firma Baumit podsumowała dwie ostatnie edycje konkursu Fasada Roku, nagradzając autorów najciekawszych elewacji wykonanych w 2014 i 2015 roku.
Blisko 400 osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym z okazji finału dwóch kolejnych odsłon konkursu Fasada Roku, który już od 9 lat promuje najlepsze elewacje wykończone kompletną technologią Baumit. Wśród zaproszonych osób znaleźli się przedstawiciele świata architektury, wykonawców i inwestorów – laureaci obu edycji,  a także członkowie jury, pracownicy firmy i goście honorowi. Swoją reprezentację podczas gali miały również media branżowe. 
Przybyłych gości ubranych w eleganckie stroje wieczorowe przywitano tradycyjnie – lampką szampana. Welcome drink poprzedził otwarcie galerii prac konkursowych. Swoje miejsce znalazły w niej wszystkie obiekty zgłoszone do Fasady Roku 2014 i 2015 – w sumie 355 realizacji. Przemierzając ich szlakiem można było poczuć się niczym w awangardowej galerii sztuki. 
Oficjalną część wydarzenia zapoczątkowało wystąpienie Prezesa firmy Baumit – Jacka Czyżewicza, który jako gospodarz gali przywitał przybyłych gości i opowiedział krótko o misji autorskiego projektu, nagradzającego najlepsze elewacje.
Następnie przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali – finał dwóch odsłon konkursu Fasada Roku. Przybyli mieli szansę poznać nie tylko zwycięskie i wyróżnione budynki edycji 2014 i 2015, ale także ludzi, którzy przyczynili się do ich sukcesu. – Konkurs Fasada Roku to nie tylko niesamowite elewacje, to także – a może przede wszystkim ludzie, którzy je stworzyli – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w polskim oddziale firmy Baumit.
Każda z obu części była poprzedzona niezwykłym występem artystycznym. Tego wieczoru na scenie zaprezentowali się utalentowani artyści, którzy na tę szczególną okazję połączyli swoje siły, przedstawiając specjalnie zaaranżowany mix utworów o tematyce budowlanej. Kompozycje takie jak „Another Brick in The Wall", „Mój jest ten kawałek podłogi" czy „Zbudujemy nowy dom” pokazane zostały w niecodziennej, klubowej odsłonie. O „ucztę dla ducha” zadbali: charyzmatyczna finalistka programu „X Factor” Olga Barej, hip-hopowy beatboxer Sebastian „Sajmon" Samsonowicz, znany w klubowym świecie DJ Nobis oraz – grający na jedynych w kraju podświetlanych diodami skrzypcach elektrycznych – skrzypek Magnetig. Galę poprowadzili wspólnie Elżbieta Portka – Krebs oraz Łukasz Choroń.
Laureaci i wyróżnieni odbierali dyplomy i pamiątkowe statuetki z rąk członków jury, każdorazowo poznając szczegółowe uzasadnienie komisji nagradzającej poszczególne realizacje. Zwycięzcy zakończonej niedawno edycji 2015 otrzymywali dodatkowo symboliczny czek na 10 000 zł. Wśród nagrodzonych znalazło się wielu profesjonalistów z branży architektoniczno-budowlanej. Aż czterokrotnie na scenę wchodzili arch. Magdalena i Maciej Beczakowie z pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI, którzy na przestrzeni dwóch edycji zgarnęli wszystkie nagrody główne w kategorii „dom jednorodzinny nowy” – tytuł „Fasada Roku 2014” i „Wyróżnienie Internautów 2014” za projekt SIO House w Konstancinie-Jeziornie oraz tytuł „Fasada Roku 2015” i „Wyróżnienie Internautów 2015” za projekt RYB House w Zielonkach-Wsi. Na koniec wszyscy uhonorowani stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Wówczas w sali ponownie rozbrzmiały gromkie brawa, a z góry posypało się srebrne konfetti, idealnie oddając podniosłą atmosferę wydarzenia. 
Po oficjalnej części gali, uczestników zaproszono na uroczystą kolację przy akompaniamencie dobrej muzyki, która do późnych godzin nocnych porywała do tańca i zapewniała świetną zabawę.
Znamienici goście w świetnych nastrojach, a także niezwykła, dopracowana w każdym detalu oprawa wydarzenia – tak krótko można podsumować galę zorganizowaną przez firmę Baumit. Choć ten rozdział konkursu Fasada Roku został już zamknięty, lada moment inwestorzy, architekci i wykonawcy zaczną pisać ciąg dalszy tej historii. Przed nami kolejna edycja konkursu, która startuje już w czerwcu!

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA