DODAJ

Wszystkie mieszkania na osiedlu Kolska od Nowa w Warszawie sprzedane

Mieszkania i domy / Warszawa
Wszystkie mieszkania na osiedlu
Kajtman
2018-10-26 13:02:45
Matexi Polska poinformowała o podpisaniu ostatniej umowy sprzedaży w IV etapie osiedla Kolska od Nowa, tym samym deweloper ostatecznie zakończył projekt przekazując go w całości w ręce nowych mieszkańców. Zgodnie z pierwotnym założeniem udało się zrewitalizować ulicę Kolską, a także pobudzić ją do dalszego rozwoju. W trakcie blisko pięcioletniego okresu realizacji osiedla na sąsiednich działkach powstały kolejne projekty niejako przyrastając do tkanki miejskiej zapoczątkowanej przez duże, nowoczesne osiedle zrealizowane przez Matexi Polska.

Gdy planowaliśmy realizację wiele osób uważało zarówno sam projekt jak i jego przekorną nazwę za ryzykowne, my jednak od początku wiedzieliśmy, że jest to ciekawe wyzwanie i byliśmy pewni, że nasza koncepcja przypadnie do gustu Warszawiakom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego i bogatsi o nowe doświadczenia, z których korzystamy również w kolejnych projektach jak np. Omulewska 26, którą kierujemy do podobnej grupy celowej, tyle że po drugiej stronie Wisły – przypomniał początki projektu Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska.

Matexi Polska równocześnie poinformowała także, o otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na użytkowanie dla ostatniego etapu osiedla Kolska od Nowa i rozpoczęła proces wydawania kluczy jego mieszkańcom.

Zgodnie z pierwotnym założeniem powstałe osiedle Kolska od Nowa to kwintesencja aktywnego, miejskiego stylu życia w uporządkowanej urbanistycznie przestrzeni zielonego parku. Rewitalizacja terenów zielonych to jeden z kluczowych elementów tego projektu. Dzięki niej zielona enklawa w samym sercu miasta stała się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do mieszkania w centralnej i północnej Warszawie. Matexi Polska zadbała też o bardzo ważne detale z punktu widzenia grupy docelowej projektu, jak np.: zasięg sieci osiedlowej sieci WiFi na terenie całego parku, miejsca postojowe dla rowerów, organizację na jego terenie przestrzeni rekreacyjnych dla dzieci, czy oświetlenie i monitoring jego alejek czyniąc je idealnymi na wieczorny jogging lub spacer. Kolska od Nowa to funkcjonalne rozwiązanie dla aktywnych.

Źródło: materiały prasowe