REKLAMA

Opinie o [Wrocław] Centrum logistyczne Goodman (8)

Napisz komentarz
Orzech
Wrocław, 10 maja 2013 r.

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie hali produkcyjno-magazynowej nr 3 GOODMAN wraz z przyległym zagospodarowaniem terenu, we Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej 74, na działkach nr 1/72 i 8/1, AM 12, obręb Psie Pole.

http://bip.um.wroc.pl/wps/wcm/connect/3 ... 42bb7fbf77
Orzech
W tym roku ma się rozpocząć realizacja II etapu tej inwestycji.

Więcej o całym projekcie: http://pl.goodman.com/nieruchomosci/nie ... ics-centre
Corporation
http://www.rdbud.com/
jarek_les
budynek juz prawie skończony, chodza słuchy że od września rozpocznie działalnośc. musza natomiast jeszcze infrastrukure skonczyc by moc przyjmowac sprzet z tutejszych fabryk.
Corporation
[galeria:fgpemcus]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/230/230131.jpg[/galeria:fgpemcus]
[galeria:fgpemcus]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/230/230133.jpg[/galeria:fgpemcus]
[galeria:fgpemcus]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/230/230136.jpg[/galeria:fgpemcus]
[galeria:fgpemcus]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/230/230139.jpg[/galeria:fgpemcus]
[galeria:fgpemcus]http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/230/230141.jpg[/galeria:fgpemcus]
http://wroclaw.hydral.com.pl/30929,obiekt.html
jarek_les
a tymczasem stoi juz kilka filarow, alez to bedzie kolos, ciekaw jestem czy goodman bedzie zarzadzal rowniez starszym magazynem, gdzie teraz zarzadza fastrack...
02-06-2008
teraz juz widac jaki to bedzie gigant - sciany rosna :-)
Gregs
Wrocław staje się miastem magazynów. Wszystko dzięki świetnemu położeniu

Goodman, światowy koncern specjalizujący się w budowie i zarządzaniu halami magazynowymi oraz biurami, inwestuje we Wrocławiu. W lutym zacznie stawiać wielki magazyn dla Whirlpoola.
Ma on powstać przy ul. Przedwiośnie na Zakrzowie, na działce po zakładach Polar, o powierzchni ponad 53 tys. mkw. Zajmie tyle, co sześć boisk piłkarskich. Będzie gotowy do września
Nowy obiekt ma służyć spółce produkującej sprzęt AGD, ale grunt już wykupił Goodman, który ma też obsługiwać gigantyczny magazyn. Poza samą halą, amerykański potentat uruchomi bocznicę kolejową, biura i parkingi.
Przedstawiciele inwestora tłumaczą, że Wrocław ze względu na swoją lokalizację i duży rynek zbytu coraz silniej konkuruje z Czechami i południowo-wschodnimi Niemcami jako miejsce idealne do produkcji sprzętu AGD i elektroniki. - Dystrybucja tych produktów wymaga nowoczesnych magazynów. Stąd obecność Goodmana - wyjaśnia Wiktor Sułkowski, rzecznik prasowy koncernu w Polsce.
Magazyny dla Whirlpoola mogą być początkiem większej ekspansji. Tym bardziej, że zdaniem specjalistów od logistyki inne koncerny już odkryły atrakcyjne położenie Wrocławia i hal magazynowych przybywa z roku na rok.
- Daleko nam jeszcze do Warszawy czy Górnego Śląska, ale to się może zmienić. Nie chodzi tylko o bliskość granicy, ale także o połączenia drogowe i nowe inwestycje przemysłowe w regionie - tłumaczy Janusz Pawęska, kanclerz Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu. Jego zdaniem, Goodman przymierzając się do nowego przedsięwzięcia na pewno nie pominął faktu, że w pobliżu terenów Whirpoola obwodnica autostradowa Wrocławia będzie łączyła się z trasą na Warszawę, co ułatwi transport. W głąb Polski drogą nr 8, a za pośrednictwem autostrady A4 - do Niemiec i Czech.
Na dodatek atrakcyjność Wrocławia dla firm logistycznych rośnie, ponieważ mają tu mniejszą konkurencję. Rynek opanowało tylko kilka wielkich koncernów z branży.
Niewątpliwie jednym z takich jest amerykański ProLogis. Spółka nie obawia się konkurencji. Jej magazyny, budowane w regionie od 2005 roku, zajmują już grubo ponad 160 tys. mkw. powierzchni. Firma swoje centrum dyspozycyjne umieściła w podwrocławskich Kobierzycach. Co ciekawe, wśród jej klientów są także producenci sprzętu AGD. Jeden z magazynów przy trasie do Poznania, przeznaczony jest dla Fagor Mastercook.
Natomiast inny potentat - Panattoni - swoje przekraczające 21 tys. mkw. powierzchni magazyny wybudował w Bielanach Wrocławskich. - Jestem przekonany, że wkrótce zjawią się następne koncerny logistyczne - uważa Janusz Pawęska.

Marek Szempliński - POLSKA Gazeta Wrocławska

40_810875_1_d_4233.jpg

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/810875.html
Orzech
Sprzęt AGD Whirpoola z magazynu Goodmana

poniedziałek, 21. stycznia 2008 , 14:10

sprzet_agd_whirpoola_z_magazynu_goodmana.jpg

Goodman wybuduje w Polsce nowy "szyty na miarę" magazyn o powierzchni 25 695 m2 dla Whirlpool Corporation, jednego z wiodących producentów AGD w Europie i na świecie.
W związku z rozwojem firmy Whirlpool - Polar S.A, która we Wrocławiu ma zakłady produkcyjne obsługujące polski i europejski rynek zaistniała potrzeba dodatkowej powierzchni magazynowej.
Dlatego Goodman wybuduje nowy, wysokiej jakości magazyn na działce o powierzchni 53 907 m2, na terenie przyległym do bieżącej infrastruktury firmy.Magazyn zostanie "uszyty na miarę" według potrzeb Whirlpool i będzie pozwalał na obsługę transportu multimodalnego. Miedzy innymi Goodman wybuduje bocznicę kolejową z 6 metrowym zadaszeniem i trzema bramami o wysokości 3 m dającymi bezpośredni dostęp z magazynu do rampy kolejowej. Obiekt będzie posiadał 17 doków załadunkowych i 3 duże bramy jak i rozszerzone zatoki załadowcze. Wysokość robocza będzie wynosić 10 m, a nośność posadzek 50kN/m2. Zewnętrzne parkingi pomieszczą 37 samochodów osobowych i 27 ciężarówek.
Fabio Legnani odpowiadający w firmie Whirpool za „łańcuch dostaw” o potrzebie budowy nowego magazynu powiedział - "Z niecierpliwością oczekujemy nowego magazynu, który dostarczy nam powierzchni potrzebnej nam do rozwoju naszej działalności w tym strategicznym regionie. Nowy magazyn pozwoli nam na zwiększenie naszej efektywności i lepszą obsługę naszych klientów zarówno w Polsce jak i w Europie."
"Ze względu na swoją strategiczną lokalizację i duży rynek zbytu, Wrocław coraz silniej konkuruje z Czechami i południowo-wschodnimi Niemcami jako miejsce idealne do produkcji sprzętu AGD i elektroniki" - komentuje Rafał Bochenek, szef Goodmana w Polsce, dodając - "Whirlpool jest światowym liderem w produkcji sprzętu AGD i jesteśmy zadowoleni z możliwości wsparcia jego rozwoju na tym strategicznym rynku. Zaoferowane przez nas rozwiązanie pokazuje zalety naszego skierowanego do klienta zintegrowanego modelu biznesowego. Whirlpool może skoncentrować się dzięki temu na optymalizacji swojej działalności, jednocześnie korzystając z wysokiej jakości magazynu, zarządzanego dla niego przez nasz doświadczony zespół".


Teren został zakupiony od należącej do Whirlpool spółki Polar S.A. Po wybudowaniu magazyn stanie się częścią funduszu logistycznego Goodman - Goodman European Logistics Fund (GELF). Whirlpool będzie natomiast dzierżawić zarządzany przez Goodman magazyn. Inwestycja zostanie rozpoczęta z początkiem lutego 2008 roku, jej oddanie planowane jest na wrzesień 2008 roku.


Whirlpool Corporation to globalny producent i sprzedawca sprzętu AGD z rocznymi obrotami ponad 18 miliardów USD, 73 000 pracowników i blisko 70 centrami produkcyjnymi i technologicznymi na całym świecie. Firma posiada takie marki jak: Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air, Armana, Brastemp, Bauknecht, Konsul, Polar i inne znane marki w ponad 170 krajach.

(ebi./goodman)

http://www.spedycje.pl/aktualnosci/wiad ... dmana.html
REKLAMA