PZU szykuje się do rozbiórki biurowca przy Oławskiej. Jest powtórny wniosekźródło: Jakub Zazula

PZU szykuje się do rozbiórki biurowca przy Oławskiej. Jest powtórny wniosek

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
PZU zamierza wyburzyć PRL-owski biurowiec, który od kilkudziesięciu lat stoi przy ulicy Oławskiej 35. – Planujemy wybudowanie w tym miejscu nowoczesnego obiektu biurowego – zapowiada ubezpieczyciel.
Przypomnijmy, w grudniu PZU złożyło wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku przy ulicy Oławskiej 35. Wniosek ten nie został jednak rozpatrzony.
REKLAMA
W środę 25 stycznia firma ubezpieczeniowa złożyła więc powtórny wniosek w tej sprawie.
W grudniu zeszłego roku Agnieszka Rosa z biura prasowego ubezpieczyciela tłumaczyła portalowi InvestMap.pl, że od połowy 2016 roku PZU nie użytkuje już tego budynku. 

– Planujemy wybudowanie nowoczesnego obiektu biurowego. Uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę zależy od urzędowego procesu administracyjnego – wyjaśniała Agnieszka Rosa.


PZU nie przeniesie się na Komandorską

Dobiega końca budowa nowego biurowca PZU przy ulicy Komandorskiej 12. Jednak nie przeniosą się tam pracownicy firmy ubezpieczeniowej.

– PZU nie planuje zasiedlenia nieruchomości przy ulicy Komandorskiej na własne potrzeby – potwierdza Agnieszka Rosa.Będzie to butikowy biurowiec klasy A, realizowany zgodnie z wymogami zielonego certyfikatu LEED Gold. Na parterze znajdzie się część usługowo-handlowa (dwa lokale o powierzchni 290 i 152 metrów kwadratowych), a na pięciu piętra – biura o powierzchni od 600 do 742 metrów kwadratowych na piętrze.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 4824 metrów kwadratowych. Za projekt biurowca odpowiedzialna jest Grupa 5 Architekci, a prace budowlane wykonuje Budimex.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA