PRL-owski biurowiec zniknie z Oławskiej. PZU szykuje się do rozbiórki

PRL-owski biurowiec zniknie z Oławskiej. PZU szykuje się do rozbiórki

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Budynek PZU stoi przy ulicy Oławskiej 35 od kilkudziesięciu lat. Wszystko wskazuje na to, że PRL-owski biurowiec niedługo zniknie z krajobrazu Wrocławia.
W poniedziałek 12 grudnia PZU złożyło bowiem wniosek o pozwolenie na rozbiórkę tego budynku biurowego o kubaturze 11 675 metrów sześciennych.
Jakub Zazula
REKLAMA
Będzie to kolejny relikt minionej epoki w tej okolicy, który przejdzie do historii. Trwa już bowiem także rozbiórka dwóch PRL-owskich biurowców Naviga i Navicentrum. W ich miejscu Skanska wybuduje nowy obiekt.

Pomiędzy placem Nowy Targ a ul. Wita Stwosza planujemy budowę nowoczesnego budynku o charakterze biurowo-usługowym. Aktualnie jesteśmy w trakcie wyburzania istniejących budynków, które planujemy zakończyć do końca roku. Równolegle pracujemy nad projektowaniem inwestycji razem z zespołem architektów z Maćków Pracownia Projektowa. Jest jeszcze za wcześnie, żeby przedstawić więcej szczegółów na temat samej inwestycji – mówi Artur Mamrot, menadżer projektu, Skanska Property Poland.Dodajmy, że ruszyła także rozbiórka kamienicy przy zbiegu ulicy Powstańców Śląskich i Wielkiej, w której niegdyś mieścił się Powiatowy Urząd Pracy. W tym miejscu i2 Development postawi 14-piętrowy biurowiec.

PZU przeniesie się na Komandorską?


Oddanie budynku do użytku planujemy na przełom 2016 i 2017 roku – zapowiada Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem JLL, odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca.Będzie to butikowy biurowiec klasy A, realizowany zgodnie z wymogami zielonego certyfikatu LEED Gold. Na parterze znajdzie się część usługowo-handlowa (dwa lokale o powierzchni 290 i 152 metrów kwadratowych), a na pięciu piętra – biura o powierzchni od 600 do 742 metrów kwadratowych na piętrze.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 4824 metrów kwadratowych. Za projekt biurowca odpowiedzialna jest Grupa5 Architekci, a prace budowlane wykonuje Budimex.

Zapytaliśmy przedstawicieli firmy ubezpieczeniowej, czy pracownicy z ulicy Oławskiej przeniosą się na ulicę Komandorską. Czekamy na ich odpowiedź.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA