Naprzeciwko Galerii Dominikańskiej powstaje nowy biurowiec Brama Oławska źródło: materiały inwestora

Naprzeciwko Galerii Dominikańskiej powstaje nowy biurowiec Brama Oławska

ZDJĘCIA
REKLAMA
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oławska - inwestycja firmy Tower Inwestycje Sp. z o.o. należącej do Grupy PZU S.A. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z budowy tego budynku.
Biurowiec powstaje w miejscu wyburzonego starego biurowca PZU, przy ul. Oławskiej 35. Będzie się składał się z 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacji podziemnych, z ponad 140 miejscami parkingowymi. W ramach inwestycji powstanie nowy budynek o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 12 250 mkw.
Według planów budynek ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Architektura nowego biurowca PZU ma łączyć elementy nowoczesności z tradycją, nawiązując do sąsiedniej zabudowy. Planowany do realizacji obiekt będzie zamknięciem i uporządkowaniem ostatniego, niezabudowanego, fragmentu skrzyżowania ulic Oławskiej i Piotra Skargi
mat. inwestora
mat. inwestora
Pomieszczenia biurowca mają się wyróżniać wysokim, dostosowanym do indywidualnych oczekiwań, standardem i funkcjonalnością. Odpowiednio zaprojektowane elewacje budynku mają zagwarantować komfort pracy niezależnie od oświetlenia zewnętrznego. Lokale w biurowcu spełniać też będą wymogi związane z poprawieniem warunków akustycznych dla osób o specjalnych potrzebach dotyczących komunikacji i słuchu.
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Biurowiec realizowany przez Tower Inwestycje Sp. z o.o. będzie spełniał szereg wymogów właściwych dla systemu certyfikacji BREEAM, osiągając bardzo wysoki poziom, określany jako Excellent. Inwestor kładzie również nacisk na zastosowanie rozwiązań proekologicznych, poprzez instalację zaawansowanych systemów oszczędzania energii, wody, realizację zielonych dachów, miejsca dla samochodów o napędzie elektrycznym z możliwością ładowania, stojaki rowerowe wraz z niezbędną infrastrukturą dla rowerzystów taką jak prysznice, szatnia, suszarnia i budową samoobsługowej stacji naprawy rowerów.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
W budynku zastosowany zostanie również system kontroli dostępu, ochrona i całodobowy monitoring, automatyka budynkowa BMS (Building Management System), a także "zasilanie dwustronne" budynku wraz z rezerwą miejsca na generator. W pomieszczeniach biurowych inwestor planuje zastosowane m.in. trójszybowych selektywnych zestawów okiennych, montaż akustyczne podwieszanych sufitów oraz energooszczędne oświetlanie LED.
PZU realizując swój nowy biurowiec zadba także o większy komfort pieszych oraz pasażerów czekających na przystanku MPK, poszerzając chodnik poprzez realizację podcienia na całej długości elewacji frontowej.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud S.A. z Warszawy. Budynek zaprojektowany został przez architektów z pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne z Krakowa.
mat. inwestora
materiały inwestora
Współpraca: Mariusz Bartodziej

Komentarze (2)

Napisz komentarz
mójnik(gość)
@
Ta
(gość)
Tylko szkoda że znów zasłonięta zostanie piękna ceglana szkoła :(
Przed wojną też była zasłonięta.
Ta(gość)
Tylko szkoda że znów zasłonięta zostanie piękna ceglana szkoła :(

Powierzchnie biurowe w Brama Oławska

Brama Oławska

Dostępna powierzchnia: 5707 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: 06 2023
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/83.0
 • BMS
 • podłoga techniczna
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania