Ruszyła budowa nowego pasażu dla wrocławskich kupców

Ruszyła budowa nowego pasażu dla wrocławskich kupców

Wrocław
REKLAMA

Pasaż handlowy przy zbieg ulic Zielińskiego i Swobodnej wkrótce zacznie nabierać kształtów - ruszyła już jego budowa. Inwestycję sfinansują sami kupcy, którzy przeniosą się tam z targowiska przy pl. Zielińskiego.

Nowa hala ma zachować charakter targowiska - klienci będą spacerować zadaszonymi alejkami. Oprócz samych stoisk, w Pasażu Kupieckim pojawi się również kilka punktów gastronomicznych. Zmotoryzowani nie będą musieli się też martwić, gdzie zostawić auto: przy hali powstanie zadaszony parking na ponad 100 samochodów.

Inwestycja pochłonie blisko 13 mln złotych – budowę sfinansuje Wrocławskie Stowarzyszenie Kupców. WSK pieniądze pozyskało m.in. od kupców, którzy chcą handlować w nowym obiekcie. W sumie w nowym pasażu znajdzie się 260 stanowisk. Przeniosą się tam przede wszystkim handlarze z targowiska przy pl. Zielińskiego.


O tym, że bazar z pl. Zielińskiego musi się przenieść, wiadomo było przynajmniej od 6 lat. Wszystko przez to, że władze gminy chcą sprzedać teren targowiska przy ul. Zielińskiego. Ale nie mogą tego zrobić, bo wciąż się tam handluje. Czekały więc kilka lat, aż kupcy rozpoczną budowę obiektu dla siebie na nowym terenie, którego są właścicielem.

Nowy pasaż ma powstać już na początku przyszłego roku.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA