Słoneczny Zakątek kusi terenami zielonymi

Słoneczny Zakątek kusi terenami zielonymi

Wrocław
Kajtman
Kajtman
Słoneczny Zakątek
adresWrocław, Babiego lata
inwestorWPBM
REKLAMA

Mieszkańcy miast coraz większą uwagę przywiązują do otaczających ich terenów zielonych, do których podczas wolnej niedzieli można przejść się na spacer z najbliższymi, pojeździć na rowerze czy po prostu urządzić piknik. Jednym z takich miejsc we Wrocławiu jest Park Kleciński, znajdujący się na południu Wrocławia. W niedalekim sąsiedztwie tego parku mieścić się będzie osiedle Słoneczny Zakątek.

 

Przy ul. Babiego Lata (pomiędzy ul. Krzycką i Skarbowców) deweloper WPBM „MÓJ DOM” S.A. buduje kompleks pięciu 5-pietrowych budynków. Każdy z nich wyposażony będzie w windę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również klatki schodowe będą posiadały specjalne, elektryczne platformy ułatwiające osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych przedostanie się na wyższe kondygnacje.

 

Budynki będą położone w atrakcyjnych odległościach od siebie co zapewni odpowiednie przewietrzanie i optymalne doświetlenie. Pod poziomem parteru w projekcie przewidziano parking wielostanowiskowy oraz pomieszczenia techniczne. W celu zwiększenia bezpieczeństwa osiedle będzie posiadało własne ogrodzenie, a wjazd do posesji obsługiwany będzie przez dwustronny szlaban.

 

We wszystkich budynkach znajdować się będzie 270 mieszkań. Ich metraż wahać się będzie w przedziale od 27 do 71 m2. Dostępne będą lokale jedno, dwu, trzypokojowe i czteropokojowe. Mieszkańcy parteru będą mieli do swojej dyspozycji pokryte trawą, prywatne ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony.

REKLAMA

 

Wspomniany już na wstępie Park Kleciński to tylko jeden z atutów lokalizacji Słonecznego Zakątka. Równie blisko są Park Południowy i Park Grabiszyński, a w promieniu jednego kilometra znajdują się również sklepy, przedszkole, szkoła podstawa, liceum oraz technikum. Udanie się na pobliski tor wyścigów konnych może stanowić udany sposób na spędzenie wolnego weekendu. Kolejną wielką zaletą lokalizacji osiedla jest bliskość największego na dolnym śląsku kompleksu handlowego – Bielan Wrocławskich.

 

Warto też wspomnieć o atrakcyjnej małej architekturze oraz zielenie, które dodatkowo zdobić będą Słoneczny Zakątek. Na całym terenie rozmieszczone będą ławki przeznaczone tylko dla mieszkańców, a dodatkowo bezpieczeństwo zwiększać będzie osiedlowe oświetlenie. Dla dzieci dostępny będzie plac zabaw, a dla starszych mieszkańców miejsca relaksu i rekreacji.

 

Duży nacisk położono na mądrze zaprojektowaną architekturę ogrodową. Rośliny, drzewa i krzewy będą uzupełniały trakty komunikacyjne i niezabudowane tereny na posesji, wpływając korzystnie na estetykę oraz samopoczucie przyszłych mieszkańców osiedla.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA