REKLAMA

Opinie o [Wrocław] Szpital Wojewódzki, ul. Kosmonautów (297)

Napisz komentarz
KingaM
[size=150:yuu2sr3j]Stabłowice: Nowy szpital tani i funkcjonalny[/size:yuu2sr3j]

Wiadomo już, jak będzie wyglądał nowy wrocławski szpital na Stabłowicach. W czwartek ogłoszono wyniki konkursu na jego koncepcję architektoniczno-urbanistyczną. Zwyciężył zespół z Wrocławia, który przedstawił projekt funkcjonalny i tani

z6635655X.jpg

Zwycięzcy - konsorcjum dwóch wrocławskich firm pod przewodnictwem pracowni architektonicznej Villart Bogdana Kołtowskiego - zaproponowali prostą, modernistyczną bryłę, otoczoną parkingiem i parkiem. - Bardzo dobrze rozwiązali problematykę urbanistyczną: parkingi, zieleń. W ciekawy i prosty sposób zaplanowali pomieszczenia wewnątrz budynku, dzięki czemu wnętrze jest czytelne, a korytarze szerokie - tak decyzję sądu konkursowego uzasadniał jego przewodniczący Andrzej Poniewierka.

Wrocławscy architekci zaproponowali też nieskomplikowane technologie wykonania, które mają zminimalizować koszt budowy i utrzymania obiektu. - Nie ukrywam, że ich projekt był również najtańszy - przyznaje Poniewierka.

Bogdan Kołtowski: - Wcześniej projektowałem głównie obiekty sakralne, np. klasztor Sióstr Elżbietanek przy ul. św. Józefa na Ostrowie Tumskim. Dzięki temu zwracam dziś uwagę na humanistyczny aspekt swoich projektów. W koncepcji szpitala najważniejsze było dla mnie to, żeby człowiek, pacjent i jego rodzina, czuli się tutaj dobrze.

Małgorzata Barancewicz, współautorka projektu, uważa, że to właśnie zadecydowało o wygranej: - Zwarta zabudowa, nie ma olbrzymich odległości, pacjenci łatwo będą mogli się odnaleźć.

Architekci otrzymali nagrodę w wysokości 100 tys. zł oraz pierwszeństwo w podpisaniu umowy na wykonanie projektu. Drugie miejsce i 50 tys. zł dostała pracownia architektoniczna Czora-czora z Katowic. Ci architekci nawiązali do architektury z lat 70. Jurorzy uznali jednak, że zaproponowana przez nich koncepcja podziału szpitala na dwa budynki nie będzie sprzyjać wygodzie pacjentów i personelu.

W sumie do konkursu zgłosiło się 21 firm z Polski, Niemiec, Irlandii, Holandii i Hiszpanii, z czego do finałowego etapu zakwalifikowano 12 projektów. - Byliśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem ze strony renomowanych pracowni architektonicznych z całej Europy - mówi Roman Szełemej, pełnomocnik zarządu województwa ds. polityki zdrowotnej i jeden z członków sądu konkursowego.

W nowym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II ma być ponad 500 łóżek. Zostaną przeniesione tam wszystkie oddziały, które dziś funkcjonują w przewidzianych do likwidacji Szpitalach: im. Marciniaka przy ul. Traugutta i Kolejowym przy al. Wiśniowej.

Nie wiadomo jednak, kiedy ruszy i zakończy się budowa nowej lecznicy. - Nadal jest szansa, że przynajmniej w części będzie ona gotowa w 2012 roku - mówi Marek Łapiński, marszałek województwa dolnośląskiego.

W przyszłym roku zarząd województwa planuje ogłosić przetarg na budowę szpitala. Budowa ma kosztować około 300 mln zł. Zarząd województwa chce ją sfinansować ze sprzedaży terenu przy pl. Jana Pawła II po zlikwidowanym Wojewódzkim Szpitalu im. Babińskiego (jego wartość to 125 mln zł) oraz - w drugiej kolejności - szpitalnych obiektów przy al. Wiśniowej i ul. Traugutta. Ma być też wzięty kredyt - od 100 do 150 mln zł.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6635570,Stablowice__Nowy_szpital_tani_i_funkcjonalny.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157
Slaworow
Ktoś wie ile szpitali ma się znajdować we Wrocławiu?

Wiem, że Kamińskiego, Koszarowa, Borowska, ten z artykułu Stablowice/Maślice... jakie jeszcze?
alsen strasse 67
Na Brochowie, Szpital MSWiA na Ołbińskiej, Onkologiczny na Hirszfelda, Wojskowy na Weigla.
anubis
http://www.123zapytanie.pl/zamowienia-p ... jektowych/
KingaM
[size=150:1j6bzwpc]Będzie nowy pawilon pediatrii we Wrocławiu. Marszałek ogłosił przetarg na budowę. [/size:1j6bzwpc]

Nowy pawilon pediatryczny stanie przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym imienia Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Zarząd województwa ogłosił właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.

40_1006404_1_d_8770.jpg

To drugie tak wielkie przedsięwzięcie władz województwa. Zamierzają one na wrocławskich Stabłowicach wybudować jeszcze nowy szpital na 500 łóżek. Pawilon pediatryczny przy ul. Koszarowej będzie miał ich 200.
- Pieniądze już mamy - zaznacza Roman Szełemej, pełnomocnik marszałka ds. służby zdrowia.

Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 90 mln zł. Samorząd wojewódzki zabezpieczył 13,5 mln zł, pozostałe pieniądze, czyli ponad 73 mln zł, pochodzą z kasy Unii Europejskiej.

- Budowa potrwa dwa lata i ma się zakończyć w lipcu 2011 roku - opowiada Maria Borzyszka, dyrektor wydziału restrukturyzacji i ochrony zdrowia w urzędzie marszałkowskim. - Kiedy pawilon powstanie, zostanie tam przeniesione Dolnośląskie Centrum Pediatrii im. Korczaka przy al. Kasprowicza.

Jest ono największym szpitalem dziecięcym na Dolnym Śląsku (od początku kwietnia DCP jest połączone ze szpitalem im. Gromkowskiego). Rocznie opiekę pediatryczną znajduje tam ponad 5,5 tys. dzieci, a 25 tys. małych pacjentów korzysta każdego roku z poradni.

Swoje miejsce w nowoczesnym budynku pediatrycznym znajdą m.in. oddziały patologii noworodka, intensywnej terapii, neurologii dziecięcej, nefrologii i ostrych zatruć, a także oddział ogólny.
- W nowym pawilonie znajdzie się również psychiatria dziecięca, która będzie miała więcej łóżek. W Dolnośląskim Centrum teraz jest ich 12, w pawilonie będzie 30 - wskazuje Borzyszka. Dzieci chore na zapalenie dróg moczowych i płuc będą leżały w różnych salach.

Dr Aleksandra Lewandowicz-Uszyńska, wojewódzki konsultant ds. pediatrii, tłumaczy, że budowa nowego pawilonu to konieczność.
- Wrocław się rozwija, a warunki, w których leczone są dzieci w szpitalu im. Korczaka, są dalej na niskim poziomie - wskazuje doktor.

I dodaje, że sale na dotychczasowym oddziale pediatrycznym są wieloosobowe, co oznacza, że razem leżą np. dzieci chore na zapalenie dróg moczowych i na zapalenie płuc. A takich pacjentów trzeba oddzielać od siebie. Komfortowe warunki leczenia pojawią się w nowym pawilonie. Pomieszczenia będą tam mniejsze.

Zarząd województwa nie chciał się podjąć modernizacji dziecięcego szpitala przy al. Kasprowicza, który nadal mieści się w XIX-wiecznych budynkach.
Modernizacja byłaby droższa niż postawienie nowego budynku. Urzędnicy nie wykluczają, że ten obiekt zostanie wystawiony pod młotek. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Magdalena Kozioł - POLSKA Gazeta Wrocławska
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/1006404.html
KingaM
[size=150:2zaezinj]Oprotestowany konkurs na szpital na Euro 2012[/size:2zaezinj]

Kilka zespołów architektonicznych oprotestowało wyniki konkursu na projekt szpitala na Stabłowicach. Część z nich żąda, by został powtórzony. Jeśli tak się stanie, budowa może opóźnić się co najmniej o pół roku.

z6674945X.jpg

Konkurs został rozstrzygnięty 22 maja. Wygrało konsorcjum dwóch wrocławskich firm pod przewodnictwem pracowni architektonicznej Villart Bogdana Kołtowskiego. - Bardzo dobrze rozwiązali problematykę urbanistyczną: parkingi, zieleń. W ciekawy i prosty sposób zaplanowali pomieszczenia wewnątrz budynku, dzięki czemu wnętrze jest czytelne, a korytarze szerokie - tak decyzję sądu konkursowego uzasadniał przewodniczący Andrzej Poniewierka. - Ich projekt był również najtańszy.

Zwycięski zespół architektów otrzymał w nagrodę 100 tys. zł. Jednak gra toczy się o dużo większe pieniądze - nawet kilkanaście milionów złotych, jakie można dostać za zaprojektowanie szpitala.

- Według naszej oceny zwycięskie prace nie spełniają warunków określonych w planie zagospodarowania przestrzennego - tłumaczy Grzegorz Rosik, dyrektor biura projektowego Miastoprojekt Wrocław, które jako pierwsze wysłało protest.

Najważniejsze argumenty podnoszone przez Miastoprojekt i inne zespoły niezadowolone z werdyktu jurorów to brak dominanty, czyli najwyższego budynku, który miał stanąć przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i przyszłej alei Stabłowickiej, a także niezgodność z narzuconą linią zabudowy. Krytykowana jest także wielkość szpitala zaplanowana przez zwycięski zespół.

- Zamiast 36 tys. m kw., jakie narzucono w planie medycznym, ma 51 tys., co oznacza koszt budowy większy o 75 do 80 mln zł. Jak przy tak dużej powierzchni może być jednocześnie budynkiem najtańszym w budowie? - pyta Artur Moryson z Pracowni Projektowej "Archad".

Podobne argumenty podnosi pracownia APA Kuryłowicz & Associates jednego z najbardziej znanych polskich architektów Stefana Kuryłowicza. Zastrzeżenia ma również do innych projektów zgłoszonych w konkursie, więc zażądała jego unieważnienia.

- Nie jesteśmy święci, mogliśmy się pomylić, więc sprawdzimy wszystkie zgłoszone uwagi - mówi Tadeusz Sawa-Borysławski, który w jury był sędzią referującym. Zaraz jednak zapewnia: - Zwycięska praca jest bez zarzutu. Co prawda nie jest przesadnie efektowna architektonicznie, ale najlepiej rozwiązuje funkcje medyczne. W innych pracach zdarzały się takie błędy, jak umiejscowienie zaplecza gastronomii przy prosektorium.

Broni zwycięskiego projektu: - Dominanta nie została zaprojektowana, bo w jej miejscu nie przewidziano żadnego budynku. Nie znaczy to jednak, że w przyszłości ona nie powstanie. Nie było żadnego warunku dotyczącego powierzchni szpitala, więc ten zarzut też jest nietrafiony.

- Nie pierwszy raz zdarza się, że plan zagospodarowania przestrzennego jest różnie czytany przez różne osoby - komentuje Piotr Fokczyński, architekt miejski i członek komisji konkursowej.

- Wszyscy uczestnicy konkursu mają prawo złożyć protest i z tego korzystają - mówi Bogdan Stanek, dyrektor departamentu realizacji inwestycji w urzędzie marszałkowskim. - Do 10 czerwca mamy czas na ich rozpatrzenie, ale sądzę, że zrobimy to do końca tygodnia.

Jeśli komisja odrzuci protesty, niezadowoleni uczestnicy konkursu będą mogli odwołać się do Krajowej Izby Odwoławczej i potem również do sądu. Dyrektor Stanek przekonuje, że nie opóźni to inwestycji, bo przy opracowywaniu harmonogramu uwzględniono czas na protesty. Przegranej się nie obawia: - W sądzie konkursowym mieliśmy wybitnych fachowców, którzy zdecydowanie wybrali ten projekt. Nie zakładam więc, żeby trzeba będzie powtórzyć przetarg.

Gdyby jednak wygrali protestujący, przygotowania do budowy szpitala opóźnią się co najmniej o pół roku. Ten konkurs został ogłoszony 20 listopada i nadal nie jest ostatecznie rozstrzygnięty. Tymczasem Marek Łapiński, marszałek województwa dolnośląskiego, deklarował, że chce, by przynajmniej część szpitala była gotowa już w 2012 roku.

W nowym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II ma być ponad 500 łóżek. Budowa ma kosztować około 300 mln zł.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6675142,Oprotestowany_konkurs_na_szpital_na_Euro_2012.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157
KingaM
[size=150:15s09xx4]Architekci twierdzą, że na placówkę na Stabłowicach trzeba mieć więcej pieniędzy niż planują urzędnicy [/size:15s09xx4]

Czy konkurs na projekt nowego szpitala na Stabłowicach zostanie unieważniony? Chce tego część architektów, biorących w nim udział. Przekonują, że placówki nie da się zbudować za takie pieniądze, o jakich pisał w swojej pracy autor zwycięskiej koncepcji. Wyliczył, że budowa obiektu o powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych kosztować będzie, bez szpitalnego wyposażenia, 205 mln zł.


Bartłomiej Knapik - POLSKA Gazeta Wrocławska
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/1007668.html
ciacho
Czy ktos lokalny wie dokładnie jaka to ulica?
m...k
na północ od Kosmonautów i wschód od Jeżowskiej; przez teren ten w przyszłości ma przebiegać nowa droga zwana roboczo Aleją Stabłowicką
KingaM
[size=150:3rijucdp]Szpitalne protesty odrzucone, mogą być odwołania[/size:3rijucdp]

Wszystkie protesty architektów dotyczące wyników konkursu na koncepcję nowego szpitala na Złotnikach zostały oddalone. Niezadowoleni mogą się jednak jeszcze odwołać do Krajowej Izby Odwoławczej

Nowy Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II ma powstać u zbiegu ul. Kosmonautów i przyszłej alei Stabłowickiej. Będzie w nim 500 łóżek i wszystkie oddziały z dzisiejszych szpitali: im. Marciniaka przy ul. Traugutta i Kolejowego przy al. Wiśniowej.

Wyniki konkursu ogłoszono 22 maja. Wygrało konsorcjum dwóch wrocławskich firm pod przewodnictwem pracowni architektonicznej Villart Bogdana Kołtowskiego.

Taki wynik oprotestowało siedem innych zespołów. Ich zdaniem zwycięska praca jest niezgoda z planem zagospodarowania przestrzennego tego rejonu Wrocławia (brak dominanty, czyli najwyższego budynku, który miał stanąć przy skrzyżowaniu, a także niezgodność z narzuconą linią zabudowy). Do tego sam gmach jest zbyt duży, co oznacza, że nie da się go wybudować za mniej niż 205 mln zł, jak wymagał tego inwestor, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- Sąd konkursowy podtrzymał swoją pierwszą decyzję - mówi Jarosław Choptiany, dyrektor wydziału zamówień publicznych w urzędzie marszałkowskim. - Jedna praca została odrzucona z powodów formalnych, sześć oddalono z powodów merytorycznych.

- Najbardziej wahaliśmy się nad zarzutami dotyczącymi planu zagospodarowania przestrzennego - mówi Tadeusz Sawa-Borysławski, który w jury był sędzią referującym. - Jako sąd konkursowy nie mogliśmy jednak interpretować zapisów planu, a wszelkie wątpliwości rozstrzygaliśmy na korzyść autorów ocenianych prac.

Do połowy czerwca biura projektowe mają czas na odwołanie się od tej decyzji jurorów. Miastoprojekt, który po ogłoszeniu wyników jako pierwszy złożył protest, już zdecydował, że tego nie zrobi. - Wyraziliśmy swoją opinię na temat wyników konkursu, a to było naszym celem - tłumaczy Grzegorz Rosik, dyrektor biura firmy.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6712451,Szpitalne_protesty_odrzucone__moga_byc_odwolania.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157
KingaM
[size=150:3o5tvltr]Konkurs na szpital nadal nierozstrzygnięty[/size:3o5tvltr]

Urząd Zamówień Publicznych zajmie się konkursem na nowy wrocławski szpital, który ma powstać na Stabłowicach. Od decyzji wrocławskiej komisji przetargowej odwołał się jeden z zespołów uczestniczących w konkursie zorganizowanym przez urząd marszałkowski.

Wyniki konkursu ogłoszono 22 maja - wygrał wrocławski zespół pod przewodnictwem pracowni architektonicznej Villart Bogdana Kołtowskiego. Z tą decyzją nie zgodziło się siedmiu innych uczestników konkursu. Komisja przetargowa oddaliła jednak wszystkie protesty. Jeden z nich został odrzucony z przyczyn formalnych, bo - zdaniem komisji - Artur Moryson z Pracowni Projektowej Archad nie miał pełnomocnictwa do reprezentowania wszystkich członków swojego konsorcjum.

I to właśnie ten architekt odwołał się do UZP. Tłumaczy: - Poprosiliśmy o opinie dwie kancelarie prawne. Obie stwierdziły, że nie było podstaw do oddalenia naszego protestu.

Dlatego Artur Moryson jest przekonany, że UZP przyzna mu rację. Chce jednak, żeby urząd nie tylko zajął się tą sprawą formalną, ale by wynik konkursu ocenił również od strony merytorycznej. - Nadal uważamy, że komisja popełniła błąd, gdyż wybrana praca nie jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego - tłumaczy architekt. - Dlatego żądamy powtórzenia konkursu.

Pewny wygranej przed UZP jest również Bogdan Stanek, dyrektor departamentu realizacji inwestycji w urzędzie marszałkowskim. Przekonuje: - Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że konkurs został dobrze rozstrzygnięty.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6727504,Konkurs_na_szpital_nadal_nierozstrzygniety.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157
anubis
Szpital na Stabłowicach można już projektować

jak2009-07-14, ostatnia aktualizacja 2009-07-14 16:42

Konkurs na nowy szpital na Stabłowicach został prawidłowo rozstrzygnięty - uznała we wtorek Krajowa Izba Odwoławcza działająca przy Urzędzie Zamówień Publicznych.

Oznacza to, że urząd marszałkowski może podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu - zespołem pod przewodnictwem pracowni architektonicznej Villart Bogdana Kołtowskiego.

Wyniki konkursu ogłoszono 22 maja, ale oprotestowało je siedem innych zespołów. Ich zastrzeżenia oddaliła komisja konkursowa. Wtedy zespół reprezentowany przez Artura Morysona z Pracowni Projektowej Archad odwołał się do KIO. Protest został przez komisję odrzucony z powodów formalnych, z czym architekci się nie zgadzali. Chcieli, by KIO oceniła wynik konkursu również od strony merytorycznej.

We wtorek Moryson nie chciał komentować wyroku, gdyż nie znał uzasadnienia: - Gdy je dostaniemy, zdecydujemy, co dalej.

Od decyzji KIO można odwołać się do sądu, ale urząd marszałkowski nie musi już czekać na jego decyzję i może podpisać umowę ze zwycięzcą konkursu.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
anubis
Budowa nowego szpitala we Wrocławiu o krok bliżej
http://www.polskatimes.pl/gazetawroclaw ... ,id,t.html
anubis
Konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną szpitala na Stabłowicach

III miejsce
http://a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=1257
k_novy
jak dla mnie bomba...
anubis
Dzisiaj, 18:57:46, autor opr. aw


Do Wrocławia przyjechali przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego, aby ocenić stopień zaawansowania prac oraz określić warunki, które trzeba spełnić by uzyskać odpowiedni kredyt.

Wicemarszałek Jerzy Łużniak podejmował delegację Europejskiego Banku Inwestycyjnego w skład której wchodzili: Christine Blades oraz Dorothee Eckertz – ekspertki techniczne ds. ochrony zdrowia, a także Wojciech Deska dyrektor Biura Regionalnego EBI w Polsce.

Tematem roboczego spotkania były kwestie związane z udziałem Europejskiego Banku Inwestycyjnego w finansowaniu realizacji inwestycji pn.: „Budowa nowego szpitala”.

Obecni na spotkaniu architekci konsorcjum Villart/Haras, które wygrało konkurs na koncepcję architektoniczno – urbanistyczną nowego szpitala i obecnie opracowuje jego projekt wykonawczy, zaprezentowali wizualizację szpitala autorstwa Pracowni Architektonicznej Villart - Bogdan Kołtowski.

Ponadto zaprezentowany został biznesplan spółki powołanej do realizacji inwestycji.

Przedstawiciele banku pozytywnie ocenili stopień zaawansowania prac oraz szczegółowo określili warunki, jakie należy spełnić, aby uzyskać kredyt pozwalający na realizację inwestycji w zaplanowanym terminie.

[img]http://www.wfp.pl/artykuly-zdjecia-02/32380-szpital1.jpg[img]
Wizualizacja inwestora

Źródło: http://www.wroclaw24.net/news.php?id=32380
anubis
Magdalena Kozioł
2009-12-06 22:13:18, aktualizacja: 2009-12-06 22:13:18


Kłopoty z wybraniem prezesa spółki, która ma postawić nowy szpital na Stabłowicach.

Konkurs na to stanowisko wygrał Maciej Biardzki, były wicedyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ, były szef szpitala w Jeleniej Górze. Biardzki, choć wygrał, prezesem nie zostanie, bo zarząd województwa unieważnił konkurs.
- Chodzi o błędy w procedurze konkursu - tłumaczy Marta Libner, rzeczniczka marszałka.

We wrocławskim środowisku medycznym mówi się jednak, że Biardzki nie spodobał się marszałkowi, bo ma swoje zdanie i mogłoby dojść między nimi do konfliktu.

pokaz-artykul.png
anubis
Dzisiaj, 10:23:06, autor bom

Samorząd wojewódzki nie ma pieniędzy na budowę nowego szpitala na Stabłowicach. Placówka miała powstać przed 2012 rokiem. Samorząd województwa liczy na inwestora i kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Konkurs na stanowisko prezesa spółki, która ma wybudować placówkę wygrał Maciej Biardzki, były wicedyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ. Budowa ma kosztować 300 mln zł. Na dokończenie inwestycji zabraknie ok. 200 mln.

Nowy szpital miał stanąć przed mistrzostwami świata Euro 2012 przy ul. Kosmonautów, obok skrzyżowania z Jeżowską. Ma w nim być 550 łóżek.

Właściciele liczą na inwestora, który kupi teren dawnego szpitala im. Babińskiego przy pl. Jana Pawła II. Kolejne fundusze urzędnicy chcą pozyskać ze sprzedaży zlikwidowanych placówek przy ul. Traugutta i Wiśniowej. Liczą również na pomoc Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Źródło: http://www.wroclaw24.net/news.php?id=32626
anubis
Bartłomiej Knapik
2009-12-14 22:30:57, aktualizacja: 2009-12-14 22:34:49
Inwestycja zagrożona przez brak rury na ścieki. Urzędnicy obiecują znaleźć rozwiązanie.

Nowy szpital na wrocławskich Stabłowicach przy ul. Kosmonautów, tuż obok skrzyżowania z ul. Jeżowską, może nie powstać. Początkowo mówiło się, że placówka ma być gotowa przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w czerwcu 2012 roku. Ale jest problem. I nie chodzi nawet o pieniądze (koszt inwestycji oszacowano na 300 mln zł). Kłopotem, o który potknąć się może ten przygotowywany od lat przez urząd marszałkowski pomysł, jest rura ze ściekami.

pokaz-artykul.png
anubis
zawiadamiam 2e na wniosek z dnia 21.12.2009r.(data wpływu do tut. Wydziału: 31.12.2009r.), Pana Łukasza Reszki z firmy Macków Pracownia Projektowa Sp. z o.o., ul. Podwale 61/1, 50-010 Wrocław, pełnomocnika Marszałka Województwa Dolnoslaskiego, ul. Mazowiecka 17, 50-411 Wrocław, zostało wszczete postepowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o srodowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsiewziecia polegajacego na budowie szpitala przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu
REKLAMA